Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
divoivo
Posts: 14
Joined: 15 Aug 2008, 02:04
Contact:

Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by divoivo »

Здравейте ,

Аз съм нов във форума , голям меракля съм за гребане в каквито и да е води ;-).Имам опит в гребането по дунав и някои язовири предимно в туристически походи но имам и лодка за бързи води доста стара (от поне преди 15 години) и очукана но върви чатпат(или поне това са ми последните спомени като е карах преди 5 години -от както съм в София не съм се качвал на лодка и ужасно ме сърбят ръцете) за сажаление съм е карал само по дунав(поради липса на транспорт и самишленици за нещо по така).
Та след това кратко представяне питането ми е ще има ли някакво сабитие/проява тази събота и неделя към което бих могъл да се присъединя макари и само като зрител за момента поради липса на екипировка .


Поздрави
ДИво
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by kayaso »

някаква струмска лъзганица се заформя...
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by MILS »

С други думи ще караме на Кресна :)
divoivo
Posts: 14
Joined: 15 Aug 2008, 02:04
Contact:

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by divoivo »

А зяпачи приемате ли ? И ако ДА, как се стига до там ? С преспиване ли е карането (да знам дали да си вземам палатка)?
Сега ще се разтърся из форума сигурно има карта някъде , но и всяка подсказка е добре дошла.

Диво
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by MILS »

До Кресна се стига с кола по международен път Е79 софия кулата.Към 130 км са до креснеското ханче кадето е голяма отбивка и в най-близкото заведение до софия -мотел РАЙ можеш да питаш де са каякарите или да ми званеш на 0888903547.
За двата дни ще сме. Спим на палатки на една поляна до реката. Незнам до колко ще ти еинтересно само да гледаш но ако дойдеш може да намерим някой друг час да те намокрим с някоя лодка:)
Предполагам че ще сме там към обяд.
divoivo
Posts: 14
Joined: 15 Aug 2008, 02:04
Contact:

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by divoivo »

Еи сега гледах на картата, значи хващам си Е79 и минаван Дупница-->Благоевград-->Симитли-->Кресна , та някъде там гледам за отбивката за Креснеското ханче(сигурно е преди да вляза в кресна) и хотел Рай. Записах си телефона та може да ти звънна като се загубя :D .
А вие утре много рано ли ще тръгвате? Може просто да карам зад вас? Щото аз съм неква нощна смяна до 12, и може да ми е малко криво ставането преди 8:30 но ако тръгвате към 9 ще съм на линия :P . Аз живея в Мусагеница та ако кажете къде ви е сборния пунк ще ви позная по лодките :lol: .

П.С. Казвам се Иво и номера ми е 0878370873 та да не чудиш кои нахалник ти звъни от непознат номер :roll:

Диво
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by kayaso »

здрасти Диво.
уговорката ни е да съберем към 9 в района на Ц.гара, което означава, че едва ли ще тръгнем преди 9.40.
Ако тръгнеш по-късно, местото ще намериш лесно. Няколко км след Симитли Е79 навлиза в Кресненски пролом. Там има два тунела. След като минеш през вторият, гледаш за ханчетата. Те се намират на около 1 км. след тунела и са от лявата страна на пътя, до реката. Това място е на около 10-12 км преди град Кресна. Няма как да го сбъркаш, брой тунелите! ;)
divoivo
Posts: 14
Joined: 15 Aug 2008, 02:04
Contact:

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by divoivo »

Здравйте,

Страшен уикенд беше , искам да ви благодаря за което !
Невероятно изживяване , първото ми спускане по бързи води и то без сериозни инциденти , само дет си цепнах челото с греблото на тренировките но дет се вика Юнак без рани не може :lol: . Сега малко ме болят ръцете от стискането на греблото и лека мусколна треска в гърба и раменте но това е съвсем в реда на нещата като се има в предвид че най голямото усилие което съм правил от много време насам е "Triple" (Тройно) цъкане с левия бутон на мишката кат почне да ми се влачи компа и се изнервирам че не ми отваря/стартира квот искам .....
Дано не съм ви досаждал много :mrgreen: .
Още веднъж благодаря за страхотното изживяване и чакам с нетърпение някой да качи снимки .

Поздрави .

Диво
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Ще има ли някое сабитие тази събота и неделя(16-17)

Post by genius »

Уфф...
снимки има тук:
http://alphons.org/album.cgi?page=1&albumid=393
http://alphons.org/album.cgi?page=1&albumid=394

Ама нещо има повтарящи се, подредбата се губи и т.н. В скоро време ще ги оправя, а и ще кача на сайта, 'щот тук таме има интересни :)



Image
Image
Image
Image
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Locked