Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

zelen
Posts: 4
Joined: 13 Jun 2008, 21:30

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by zelen »

Здравейте,
Малко неуместно се намесвам, но ме интересува какво е мнението за: http://www.dag-kayak.com/uk-canoe-kayak ... -taiki.php
Като се има напредвид, че ще са ми първи стъпки, но пък ми се иска хем в река, хем в море, хем в др. водоеми да греба - е да малко много искам - но нямам намерение да бележа спортни постижения. Исками се също да е едно местна. Та какво мислите за тази лодчица, да ли реално мога да я ползвам в тези среди - както са дали и на самите й характеристики и имали начин да си я намеря в Бг(поне с поръчка, де)?
Предварително благодаря за съветите! :)
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by MILS »

Лодката която си си избрал става за море(в тихо време) язовир и бавни реки но идеята и е за няколкочасови преходи и разходки тоест не е удобна за ппоходи и е доста стабилна но бавна.
Аз бих ти препорачал да се огледаш в този модел http://www.dag-kayak.com/uk-canoe-kayak ... midway.php.
Колкото за доставката представителя за БГ на даг е ЧИЧО Боби ще ти пратя телефона на ЛС.До колкото знам скоро доката някакви лодки така че може даже да ти предложи нещо налично за тестове и покупка.
Успех.:)
zelen
Posts: 4
Joined: 13 Jun 2008, 21:30

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by zelen »

Тази лодка, която ми предлагаш http://www.dag-kayak.com/uk-canoe-kayak ... midway.php
в какви реки мога да я ползвам - за спокойни, май е наред като Дунава и от сорта, но при малко по бурни не става нали?
То аз да си кажа бая се загледах на нея, още преди да ми я предложиш, но не ми е много ясна категоризацията им.
Можеш ли да ми кажеш някаква ориентировачна цена (+/- 50-100лв).
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by manev »

Имам една идея:
Zelen Я кажи от къде си и какво имаш в предвид по темата "аз и моята лодка". Така ще ни е по лесно да ти дадем някво мнение. ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
zelen
Posts: 4
Joined: 13 Jun 2008, 21:30

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by zelen »

Идея та ми е да си щъкам с лодката, малки разходки, по реки и море един вид каботажно плаване, като да си натоваря партакешите в нея и така. Примерно разходка по българското крайбрежие или част от него, поход по Дунава, но естествено да мога да греба в близкия водоем в случая Панчарево, заощото съм от София, или някоя близка река.
Сигурно доста объркано го обясних - съжалявам.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by MILS »

Модела който ти препорачах е иманно за такав вид дейност.Другите сит-он-топи са доста тромави.
Aз лично за такива плавания ползвам туристическа лодка на Prijon.Но на мен това ми се случва доста рядко а и е хубаво за морето да овладееш ескимоско обращане ако ще караш туристическа лодка.
zelen
Posts: 4
Joined: 13 Jun 2008, 21:30

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by zelen »

Благодаря за съветите!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Новобранец съм търся вашето експертно мнение за лодка

Post by manev »

Mils е прав и вземи го послушай. Каяка който ти предлага ти дава абсолютно възможноста да започнеш с тия спортове без да се ангажираш с големи инвестиции ;) . Слагаш в непромокаема торба някъв багаж и отиваш където си поискаш. А след време като видиш че си нагазил яко в "Бизнеса" сам ще тръчнеш за нещо по сериозно ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked