Съвет за каяк.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Съвет за каяк.

Post by kayaso »

е ае, вадете старите корита!
Аз също искам да ги пробвам!
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Съвет за каяк.

Post by POLINA »

Янтра карах с boxer но да ви кажа честно доста е подтискащо когато другите правят два загребока и са на километар от теб а ти мааш с това гребло кат откачен и ги настигаш вечерта.Ама се свиква!
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
SPi.
Posts: 8
Joined: 05 Jun 2008, 10:39

Re: Съвет за каяк.

Post by SPi. »

Благодаря на всички за дискусията!
Някои от лодките на Прийон, за които говорите също си бях набелязал. Цената им обаче е доста по-висока. Разбирам, че са по-здрави и качествени. Но не и за първа лодка и кръщение в бърза вода мисля. Най-добре би било да имам възможност да тествам няколко лодки и да избера, но в България няма къде, освен от частни лица, а аз никой не познавам.
Та реших, че за първа пластмасова лодка и абсолютен новак в реки, тази лодка е добро начало.
И вече е вкъщи :D. Много й се кефя и нямам търпение да я пробвам, ама сигурно няма да стане в близките 10 дни. До сега карах само един много стар, тесен и дълъг, май състезателен стъклопластов каяк, който беше доста бърз, но се обръщаше при по-непремерено издишване ;). Та сигурно няма да съм очарован от държането на този в спокойна вода, ако не е мъчение пак ще съм доволен. Ако не - все ще събера за 1 тутракански.
Отдолу не е съвсем плосък, има 3 ръба, сигурно идеята им е да помагат за правата, но не вярвам да имат особен ефект. Доста е ползван и издран, ама става. А сега с баща ми като го оглеждахме, би могло да се постави нещо като рул или кил, който да може да се маха и слага когато поискаш. Тъй или иначе първо ще трябва да го тестваме, ще си кажа впечатленията по-нататък :).
Греблото ми е доста дълго - 220, аз съм 176, много неудобно го чувствам. Някакъв съвет за него, откъде мога да взема в България? Нямам против да е и втора употреба. Ще трябва и жилетка също да си взема, макар да не е спешна засега.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Съвет за каяк.

Post by vandobrev »

За гребла търси Ники Христов( прийон) или Чачи(тнп,и разни други) не подценявай ролята на жилетката защото тя е доста важна-и в крайна сметка каква лодка си купи? :D
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
SPi.
Posts: 8
Joined: 05 Jun 2008, 10:39

Re: Съвет за каяк.

Post by SPi. »

Acrobat-a ;)
Ники Христов не го познавам, а Чачи само съм го чувал :oops: Някаква връзка?
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Съвет за каяк.

Post by genius »

SPi. wrote:Acrobat-a ;)
Ники Христов не го познавам, а Чачи само съм го чувал :oops: Някаква връзка?
Пратил съм и двата контакта на ЛС
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Съвет за каяк.

Post by vandobrev »

Ха така мерси :D
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Съвет за каяк.

Post by petkan »

SPi. wrote:Ще трябва и жилетка също да си взема, макар да не е спешна засега.
Тук бъркаш. Спасителната жилетка е особенно важен атрибут ако ще спускаш каквито и да е бързи води. Същото се отнася и за каската. Абсолютна сигурност няма, но при наличието на тези две неща шансовете ти при евентуално обръщане и плуване са доста по-големи.

Разказвал съм хиляди пъти как щях да се удавя на Левище в клас 2 участък на Искър, защото при демонстрация на ескимоско превъртане си ударих главата в някакъв камък, а каска нямах. И спасителна жилетка нямах. Действието се развива през юли и вода в реката имаше, колкото да се каже, че има някаква. Екстремните условия клоняха към нулата, но след удара две седмици не можех да се храня, да не говорим че щях да влезна в статистиката със най-нелепото удавяне в историята на каяка.

Накратко - не се ебавайте с природата. ;)
SPi.
Posts: 8
Joined: 05 Jun 2008, 10:39

Re: Съвет за каяк.

Post by SPi. »

Прав си. Имах предвид, че няма да се метна направо в бързите реки. Далеч съм от мисълта да се ебавам с природата.
Locked