Синьо лято

Българско каяк общество

Moderator: vandobrev

User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Синьо лято

Post by greenhorn »

Върти ми се една идея, която и преди съм предлагал, може пък сега да се получи.
Да се съберем август, евентуално на прогноза, нейде по морето.
Ако имаме късмет за вълни - ще сърфираме, Ясен ако е свободен ще ни покаже с неговата лодка как се правят нещата.
Ако няма вълни - морето е иделно за подобряване на ескимоските и други трикове, от морската вода не ти става кофти и няма нужда от щипка за нос.

Като локация варианти много, бих предложил Крапец, някои хора са били там и знаят как е;)
Има и места около Варна - Кабакум, Паша дере.
Ако е далеко може нейде по южното, предполагам Силистар или други местенца?

Преди в темата каяк сърф имаше снимки от подобни морски набези, нещо не ги виждам сега , но си спомням, че много надъхваха и ме караха да цъкам с език замечтано.

Ясно е, че всеки ще се вдигне в един момент на море, но може да се получи весело, ако се събререм заедно!
Какво ще кажете?
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Синьо лято

Post by minimiro »

Август след 15-ти започва солугана, т.н. мъртво вълнение... тогава идват вълните, и ако гоним прогноза тогава е времето...
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Синьо лято

Post by rimohit »


При южен вятър в Поморие се получава така.Ако ви харесва-дерзайте
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Синьо лято

Post by manev »

... а иначе в първата половина на септември по южното винаги има прогноза ... или да се изметаме на събора и после газ към морето ...
коментари ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Синьо лято

Post by greenhorn »

Няма ли да станат много нагъсто събитията така? А и през септември в повечето бизнеси започва да става доста активно - връщат се от отпуска хората и се разработват.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Синьо лято

Post by minimiro »

Южното заради магистралите дет ви построИ Боко, или щот е по яко да сърфираш и да знаеш че отдоле е камънак и скала и мое станеш на салата ;) ?
ivak
Posts: 141
Joined: 22 Feb 2009, 20:19
Location: Sofia

Re: Синьо лято

Post by ivak »

Аз съм за ,където и да решите :)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Синьо лято

Post by manev »

minimiro wrote:Южното заради магистралите дет ви построИ Боко, или щот е по яко да сърфираш и да знаеш че отдоле е камънак и скала и мое станеш на салата ;) ?
... боли ме фара за на Бокo хАсвалта :)
аз за последно преди 5 години съм стъпвал там на морето и то за 3-4 дена на някво спонтанна прогноза ... понеже не посещавам крайбрежието от тогава нямам никаква представа за тая посока ...
единственото което знам и съм забелязал е че при промяна на сезона излиза винаги прогоноза ... останалите подробности са ми през ...
Септември ми се струва по празно по морето от плажуващи но в крайна сметка вие си знаете най добре. Идеята е добра но само не я покривайте със времето на събора че ще стане мармалад с организациите и хората ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Синьо лято

Post by greenhorn »

То като е прогноза се омитат плажуващите и налазват сърфисти, кайтисти и подобни патета като нас;)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Синьо лято

Post by minimiro »

Нема бе, нема да се цепиме па ти, едно цяло сме :)
Просто споделям няколкогодишния си опит и наблюдения в таз част на каякинга, обикновено хубавите прогнози започват наистина след 15 авг. когато традиционно по нашето крайбрежие се обръща вятъра от изток и излиза така наречения солуган - прибойна вълна по повърхността с обратно течение под... което налага задължително ескимоското щот отгоре е лесно, ма плувнеш ли бая зор отваряш на другарчетата... От там насетне според годината, може да е седмица две след 15-ти, може да е и като миналата година, почти да не мине ден без убава вълна и така до като изстине водата - разбирай средата на ноември грубо....
Post Reply