Планинска застраховка 2013

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка 2013

Post by manev »

Армеец си остават със същите условия като миналата година 40 лв. / до 1000 лв. ... Уника са предложили по скъпа но покрива всички разходи. Това е инфо от Владо ( Бассес ) който се занимава с това там. Ако му се занимава на някой да проверява по обстойно ще е добре .. ако не ... може да се рискува с по скъпата пък дано не се налага да я ползваме...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Планинска застраховка 2013

Post by graf_bezuhoff »

Писах си с Армеец, по принцип в покритието се включват всякакви разходи на ПСС, Гражданска защита и пр., включително и хеликоптер. Но зависи каква застрахователна сума избереш.
Годишна цена за 1 000 лв е 40.00 лв,
за 2 000 лв цената е 80.00 лв,
за 3 000 лв цената е 120.00 лв.
Върху тези цени се дължи 2% данък.
Застраховката е със 100% завишение на риска за спасителни разходи при екстремни спортове и покрива събития и извън регламентирани писти и трасета, в зависимост от спорта, за разлика от стандартната.

ПП Оф както и да го редактирам, все не се разбира. Горните цени са за екстремната застраховка. Стандартната е два пъти по-евтина.
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Планинска застраховка 2013

Post by Ros »

а аз си говорих с Уника... по предварителна информация цената ще варира около 75 лв , но чакам до утре да ми пратят конкрента оферта за планинска застраховка+ екстремни спортове+ разните му дейности във водоеми+ хели...засега това е от мен
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Планинска застраховка 2013

Post by Ros »

и тъй...цялата сбирка от четвъртъчната кръчма се беше изсипала в неделя на Рилските езера...където, както се разбра в последствие, падна лавина и застигала трима алпинисти.хората не ги познавам, спасени и виви са,само дето се чудя дали някой се сети, че ние реално в неделята вече бяхме БЕЗ планинска застраховка за 2013 година?! :?:
Уника се бавят в определянето на цени, след многото говорене почнаха да ме питат дали тия реки, дет ги караме са в планини,щото имали договор само с БЧК/демек ПСС/ и ако не са били реките в планина кой щял да ни спасява... Другия вариант, който предлагат е да си направим застраховка злополука, която покрива разходите за различните видове травми които можем да получим следствие практикуване на хобито,но тя няма общо със спасяването, а и тоя вид застраховка си мисля, че е практична по времето на курса...
Армеец не предлагат ли хеликоптер и въобще искат ли да ни застраховат и тая година?!

Ако не ви се занимава да правим групава застраховка/каквато и да е била,където и да е/- кажете,че да може всеки да се спасява сам...
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Планинска застраховка 2013

Post by graf_bezuhoff »

Ros wrote: Армеец не предлагат ли хеликоптер и въобще искат ли да ни застраховат и тая година?!
Чети по-нагоре ;).
Покриват всякакви разходи към всякакви организации, в зависимост от сумата на застраховката. Т.е., ако си платил за 1000 лв, разходите над тях си ги поемаш ти.
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Планинска застраховка 2013

Post by Ros »

Мерси , Графе! :oops:

Но това не дава отговор на въпроса: Айде ли?
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Планинска застраховка 2013

Post by greenhorn »

Аз си направих предната година в армеец, и понеже се опъваха и усукваха за реките изрично изборих къде карам - изредих планински и равнинни реки, водоеми, язовири, море до еди колко си км навътре. И четете условията добре, защото не си спомням вече в коя компания като ми дадоха да чета нещо, дето уж трябваше да е като за моите нужди то от секцията какво НЕ покрива голяма част от нещата бяха точно това, което исках да застраховам.
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Планинска застраховка 2013

Post by Ros »

ето и цените на Уника:
Застрахователна премия по пакет „Стандарт” и Опция 1 - „Екстремен спорт или хоби”
Застрахователна сума BGN Премия /годишна/ за едно лице BGN
1 000 60.00
3 000 180.00
5 000 300.00

Към застрахователната премия допълнително се начислява 2% данък, съгласно ЗДЗП.
Застрахователната премия е платима еднократно при сключване на застраховката.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Планинска застраховка 2013

Post by manev »

е как става евро екстремната застраховка на Армеец която струваше 18 лв. а следващата година 38 лв. (май заради наште персони) покри сума от 4300 евро за обслужване с хеликоптер в Австрия :shock: :?: :?: ..като май в това не бяха включени разходите в болницата. Не е като да не го видях с очите си ... я да си гледат работата тия с тия 300 лв.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Планинска застраховка 2013

Post by MILS »

ГОДИШНА застраховка ,Димитре!
Дали пък за 30тина лева не сте били със застраховка за няколко дни?
Locked