Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by Demo »

Другари, приятели и наши хора,
Всеки вторник в Биологическия факултет (до Радиото), в 259 аудитория, се организират различни презентации на всякакви екстемни и пътешественически теми.
Следващия вторник, 5 октомври от 19.00 часа ще има презентация на следната тема:
"Каяк - история, разновидности и стилове. Спускания в бързи води по р. Влахинска и р.Черни Вит (България) (видеоматериали) и р.Соча (Словения)"
Презентатор: Дамян Кирилов - Демо... т.е. аз :)

Ще се радвам много да ви видя там. Целта на презентацията не е рекламна, нито да си покажем магариите (е, малко-може), а както казаха организаторите (същите, които организират Банско Филм Фест) е изобщо да се покажем и да проведем кратко лекционно обучение на присъстващите там хора от други келешки сдружения и тайфи (планинари, алпинисти, катерачи, скиори... все убави 'ора) какво е каяк и най-вече каква е разликата му с кануто :)
Направих римейк на филмите от Влахинска и Черни Вит, като едни от най-атрактивните ни материали в български реки, а в момента подбирам снимки от Соча. Голяма част от келешите няма да чуят и видят нищо ново, но се надявам да сте ми морална подкрепа там и да се забавлявате на снимките и материалите, в които сме заедно и си караме, кой колкото може :)
Иска ми се нещата да не свършат до тук и лека-полека да налазим тези събития с още материали от тук и странство, щото не е като да няма...
Ами за сега от мен толкова, в четвъртък ще дораздуваме :)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by manev »

Беше хубаво да го изкоментираш преди това с другите, щото матрял от тая година има малко повече, както и от ходенето през пролетния сезон. От миналата година също има две три добри спускания. Лежиме на тая Влахина река и Черни вит вече 4-та година откакто са материалите, за Соча да не говорим ... от тогава доста вода изтече
Ама и това което е предложено явно ще стигне ... така че Здраве да е ....
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
WhiteRocknrolla
Posts: 96
Joined: 18 Jun 2010, 16:24
Location: Sofiq

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by WhiteRocknrolla »

оооо, ще дойдем Демо с удоволствие, задължително!
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by Demo »

Чичо Манчо, нема начин да не ме нахраниш, ама нейсе... та пак ще обясня:
Целта е да покажем на хората какво е каяк, как се е зародил, какви стилове има и... те така. На първо четене и Палакария да им пусна, пак е това. След като веднъж разберат какво, къде и колко е страшно, може да им покажеш къде си ходил в чужбина и колко е страшно там, но понеже ме поканиха снощи - с това разполагам, това правя. Нито имам време да се ровя в чужди снимки и видео, нито съм бил там, че да разкажа. Колкото ми карането, толкова ми и лаврите :oops:
Ако имаш други препоръки, съм насреща ;) ... Зайко :P
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by manev »

абсолютно ми е ясно че в последния момент става както винаги ;)
Не е въпроса кой къде е карал, а е въпрос от време на време да се ъпдейтва инфото с което разполага холдинга, щото тия снимки и кадри са на 100 години и на мене ми втръсна да ги гледам и предполагам и голяма част от аудиторията ги е мяркала някъде. Естествено че ще разполагаш с матрял в който участваш лично ама се стегнете и като иска някой да пуска нещо барем кажете да се даде информация. Вече втора година с Милена правим селектирана галерия за пред медиите от всички добри кадри които сме мяркали във форума независимо дали сме или не пряки учстници в спусканията. Така че не е лошо да подържа тая концепция ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by vandobrev »

Явно във вторник трябва да изкъпим Леа по-рано :lol:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by Demo »

Ами тогава може да го сложите в новините ;)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by manev »

мисля че може малко по-сериозно да го направим (като не визирам че си го приел несериозно като ангажимент)
Като новина технически и ти може да го сложиш иначе и аз или кольо можем да го направим. Утре като се видим може да се уточним какво може да се оптимизира по задачата и ако не хукнем по "оня проект" във вторник ще присъствам 100 %
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by manev »

кой ще ходи днес и каде ще се засечем ...аз предлагам да преместим лекцията долу в "суинга" :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Презентации за екстремни спортове и пътешествия

Post by graf_bezuhoff »

Мисля да дойда, само кажете къде ще е срещата, да не се изгубя по пътя :lol: :oops: :lol:
Locked