Язовир Въча

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Locked
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Язовир Въча

Post by manev »

Здравейте келешмундри ..
Имаме почти официална покана от колежките в офроуд форума да се включим в акцията по почистването на язовир Въча. Понеже политиката ми е да не поемам отговорности касаещи личното време на хората от нашия форум, искам преди всичко да обсъдим тук, нужно ли е да се включваме и ние.
ето линк към темата:
http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... E0&page=24
Отправям въпроса предимно към хората с туристически лодки. Единия вариант е да отидем организирано и да развеем байрака, другия е всеки да си се включи самосиндикално. Аз лично съм много резервиран към подобни акции но съм склонен да включа стига да има желаещи.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
borkata
Posts: 59
Joined: 21 Dec 2007, 20:58
Location: София
Contact:

Re: Язовир Въча

Post by borkata »

Аз съм за. Изглежда добро начинание.
Когато водата ти дойде до устата - горе главата.
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Язовир Въча

Post by Pecata »

Добре е когато боклуците си отидат на мястото - от какъвто и ъгъл да го погледнеш!
blue
Posts: 47
Joined: 18 Aug 2009, 16:09
Location: София

Re: Язовир Въча

Post by blue »

Аз бих опитал също да отида, въпреки че... хората, изхвърлили тези боклуци няма да се научат никога. Опитвам се да науча щерката, че няма кой да й разтребва стаята като я разхвърли, явно не всички са научени така.

А каква е връзката с хората с туристическите лодки? :)
User avatar
milenishte
Posts: 142
Joined: 08 Dec 2007, 23:19
Location: София
Contact:

Re: Язовир Въча

Post by milenishte »

Ще е добре да има някаква по-ясна информация каква им е организацията и дали от предишните им кампании има някакъв ефект... ако са чистили вече няколко пъти и после пак се замърсява, аз лично не виждам смисъл да участвам.
Има репортаж по BTV от предишната им инициатива, че язовирът е пълен с мръсни и потенциално опасни отпадъци от някакви болници, строителни материали и какво ли още не. Ако това продължава, по-скоро трябва да се работи в друга посока и да се гонят виновниците

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=118310

Интересно, че освен всичко друго, държавата смята да го прави вододайна зона:
До 5 години язовирът ще трябва да водоснабдява Пловдив и целия регион. Затова държавата ще изхарчи 300 милиона лева. Освен медицинските отпадъци днес обаче, заплаха за чистотата тук са битовите отпадни води. Нито едно населено място около Въча няма пречиствателна станция и всичко отива в реките.
Locked