Откриване на сезона- Струма 2009

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by graf_bezuhoff »

За колко багаж става въпрос? Знаеш ми комбито.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by kayaso »

manev wrote:благодаря за поканата Но !
1. Не се пуши във ваща каляска
2. караш като идиот
3. Отдавна си търся причина да си взема "бегачката" от тате :D

пак ли се заяждаш? :shock:
Моля поясни точка 2?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by manev »

:D не разбира се ...
просто мразим да ме возиш като бързаш , а ти винаги бързаш :D
са да не ми се вържеш ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
pilgrim77
Posts: 17
Joined: 08 Jun 2008, 20:52

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by pilgrim77 »

п.с.
Ако някой има нужда от транспорт събота сутрин - имаме почти свободна кола ( т,е аз, журналист и каяк).И се пуши.
За съжаление май ще се връщаме събота вечер заради експлоатацията на световния капитализъм в неделя.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by graf_bezuhoff »

Стояне, ще идваш ли на Кресна?
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by sto100jan »

graf_bezuhoff wrote:Стояне, ще идваш ли на Кресна?
Оф корц ;)
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by genius »

Е, открихме го сезона... беше си малко наводнение в Струма :)
Имаше журналисти, каране, малко вратички за слалом, наиграване, бране на маргаритки... от всичко по-малко....
Лошото беше, че в един момент трябваша да се озова в центъра на вниманието, та ето я и историята в 1 лице единствено число...
След като пуснахме трасето след каскадата и излязохме на поляната след Ощавския мост ( под погледите на медиите ) се заиграхме. Барабар Петко с мъжете ( такава е поговорката, извинявай petkan-е :) реших да скокна в малката лодка на Милски и да си поиграя ... Уж до брега, уж с тази лодка връзваше ескимоското... ама в един момент напуснах кораба. Побутнах лодката и греблото в обратното и се отдадох на пътешествие по реката надолу :)
Беше ми точно-обратното-на-смешното... защото бях с чужда лодка, почти всички вече бяха излезли на брега, и макар че се емнах мъжката да изплувам на брега, само установих че няма да га бъде.
През това време на поляната според разказите на Милена, 4-5 келеша са скокнали с невероятна бързина и са налегнали на греблата. Милена каза че лодки не са се виждали, само вода е хвърчала след тях... Бай Миле веднага си сложил каската, хванал греблото и се оказало.... че всъщност неговата лодка е във водата :)
Аз отичайки си надолу, си мислех с малки корекции кое обратно да хвана ( не че имаше обратни, а и големите корекции на курса бяха непосилни ).. Чак след моста под е79 видях че вдясно имам вариант за едно дърво, и успях да се грабна и да се покача на импровизирано островче от дървета в речно дясно. Не мога да ви опиша какво облекчение изпитах, когато се обърнах и видях група келеши да се чарджва след мен. Огромни благодарности келеши... за пореден път показахте, че сте много "сърцати" и съм им безкрайно задължен.
За жалост на Милски лодката, макар че се бях опитал да я вкарам в обратното, беше изтекла и след като ме изкараха на брега, спасителната операция е продължила доста на долу.
Надявам се след този преговор на основните глупости, които можеш да направиш в реката, да не ги повтарям :(
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by manev »

не се коси бачи Кольо, на всеки се случва. Всички сме плували и всички са ни гонили по реката. А и не вярвам някой да си мисли че няма да му се случи такова нещо. В неделя като спадна водата с 20-на санитиметра, вълните под каскадата станаха дастра остри и високи. В средата на трасето имаше една която определено беше станала на стена и беше може би над 2 метра. В същата тая се нахаках централно и макар и да бях събрал скорост, спрях в нея като в стена. Може би съм я уцелил точно като се е захлупвала, но въобще и нямаше ефект от жалкия ми опит да я премина :D Усещането беше като от удар с 30-40 км./ч. в стена. Явно бях обърнат с лице към течението защото ми беше адски трудно да се свия за ескимоско. А и като си помислих че Милски беше някъде пред мене с едно К2 и другия човек се возеше за първи път в лодка, направо си изтрих всички планове за плаване :D Абе карането в такава вода определено ни е чуждо и ни липсва опит. А по случая със спасяването, мене ми стана смешно как една от журналистките ме засече 3 часа по-късно на ханчето и ми вика:
"кво стана, намерихте ли момчето" ?
мислех да и отговоря:
Не, отебахме го, че нема кой да се занимава, и дойдохме да пием бира :)
на същата тази жена, цяла сутрин и обяснявам че основния принцип е да се наблюдаваме непрекъснато и да се дебнеме. Факт е че така и не разбра за какво и говоря, но и не задължително да ме разбере ;)
Франсето се нареди в челните позиции с опита си да метне около 2000 евра екипоровка в реката. След като остана без лодка, заради никому необяснимата си постъпка, за една бройка да батиса и на Боби Дачков цялата екипировка. Абе някой цял ден гонеше нещо или някой в реката...
Разбрах че и на Юговска е имало карате до посиняване, но фактите които чух от другарчета ме изпълват с една камара въпросителни. Ако някой се наеме може да разкаже. Не разбрах Дидо след като се е помлял защо се върнал сам на другия ден в реката и се е доутрепал. Но сигурно си има обективни причини ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
mucev
Posts: 89
Joined: 20 Jun 2008, 10:25
Location: София
Contact:

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by mucev »

http://www.whitewater-bg.org/index.php? ... y&catid=61" onclick="window.open(this.href);return false;
Айде които не е бил на събитието да изплакне очите с няколко снимки...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Откриване на сезона- Струма 2009

Post by manev »

Муцка, тва от кой бързей е ? нито мога да го позная, нито да хвана посоката на водата, да не говорим че въобще незнам кви ги върша в тоя момент :D
кадъра е добър определено ..
Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Locked