Общо "Въстание" - БКО 2012

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

от снощи за който не беше малко инфо за основните акценти и промени
Събитията за 2012 са :

парти - февруари месец (най вероятно 16-ти )
Остава същия формат. В клуб с жива музика придружено с снимков и видео материал на клубовете за изминалата година.
За да можем да си платим групата тази година ще има и вход от 5 лв.
Със събитието се занимава Йоана и тя ще пусне информация към заинтересованите лица. Партито е насочено предимно към нас и наши приятели. Под никакъв предлог не се отразява във фейсбук и тн. сайтове.

Отразяване на деня на водата - 22 март
Кампания със статии или изложба. Ще се решава в движение в зависимост от възможностите ВанДобрев ще проучи какво се изисква и дали можем да се справим физически и финансово. Ако стане и може той самия мисля че няма да има нищо против да се заеме с това.

Ден за презнтации и тестване на екипировка - Май месец
Време е вносителите да излязат на светло и в определен ден да ни покажат какво могат да ни предложат като екипировка за текущата година. Дали ще се навият ще видим през следващите дни ... Темата е много широка но основната цел е в определен ден от годината да има възможност да се пробват някои лодки, гребла ...якета и тн.
По тая тема който има предложения да ги дава.

Курс БКО 23 юни - 15 юли -180 лв.
Остава същия формат и на този етап ще го организират същите хора

Събор - Септември
Датите ще са около почивните дни по традиция. За тази година отпадат надпреварите с К2 с изключение на К2 Фемили. Ресурса който хвърляме покрай тях може да отиде в доста по "келешки" занимания така че и тук има отворена тема ако на някой му идват идеи.
Основно ще се организира от Александра Стайчева която ще потърси помощ от който прецени. Лична молба имам към всички да помогнете и да избегнем това да се прави от едни и същи хора.

Членски внос
този който беше 12 лв. става на 20
другия си остава на 50 лв.
Яна се зае да изготви списък и да се свърже с магазините да уточни условия и отстъпки за тези които са платили по високия членски внос.

Остана висящ въпроса с "родео" деня който Дариел предложи. Ясно е че ще се случи но как къде и кога не разбрах. Който има спомен какво точно се спазарихме да ме допълни. Ако Дариел има идея и концепция за събитие може да разчита на пълната подкрепа.

Нещо важно и към всички !!!
Стартираме кампания за вписване на БКО и клубове като заинтересовани лица при обществени обсъждания свързани с водемите. Това трябва да се случи в цяла България и с помоща на хората които са най близко до дадения водоем. С Йована в момента ровим и експериментираме по този въпрос с община Кресна и след това ще предоставим готови бланки и нужните хартии за да се внесат в регионалните администрации.
С това се заемам лично и ако някъде няма хора или няма интерес ще се наложи да попътувам ...както и Йована
Реално никъде не пише и не се отразява че ние караме лодки по тия реки и нямаме основание да искаме каквото и да е отношение от стопаните на водоемите. Говорим за чисто законови и юридически неща ...

Що се отнася до Струмския регион и класическите ситуации там.
Като за начало ще се оставят няколко комплекта неопрени, каски, жилетки и боти които който има потребност може да наеме. Ясно е на всички каква е тази екипировка и че тя не е вечна. Ако се чувстват съпричастни ползвателите спокойно могат да помогнат нея да я има и да може да се ползва.
Александра Стайчева отговаря за това и не я карайте да се чувства като пъдарин.
Взимането на лодки от Бараката става само със съгласие на собственика и на добра воля от негова страна.
Има инициатива да се разшири и ако това се случи тогава хората които са дали средства ще имат достъп до него. Общия ключ от ханчето отпада и достъпа ще става само с персонален такъв.
Говорим за отделно помещение от това което е в момента. Настоящето ще решим "инвеститорите" какво да го правим като концепция.

За самото БКО и мястото му в масовите прояви:
За 2012 не се включваме в никакви Екоинициативи ... особенно в познатите ни такива.
При положение че някой иска да прави нещо от името на БКО то трябва да е съгласувано с членовете преди да бъде стартирано.
Подчертавам членовете а не официалното ръководство. Самото ръководство е сложено там като хора които отговарят от името на другите. Не са вписани за да взимат решения на своя глава а за да представляват юридически интереса на всички съпричастни като се съобразяват с тяхното мнение.

Това хората с претенции искам да го прочетат 1000 пъти и ако не им е станало ясно да пробват още 1000 !!!

Защото който се оклепа нещо практиката показва че всички го свързват с мене или ме държат отговорен и трябва да отговарям на въпроси. ..благодаря предварително за което
Всички идеи за визия, концепция за събития и тн. се пускат на вътрешно обсъждане и обява за изпращане на предложения.
При положение че някой има идеи или нещо не му харесва просто трябва да ги предложи и съм убеден че ще се вземе под внимание от всички.
Може би съм изтървал нещо ...та който се сети да ме допълни ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by graf_bezuhoff »

manev wrote:
Остана висящ въпроса с "родео" деня който Дариел предложи. Ясно е че ще се случи но как къде и кога не разбрах. Който има спомен какво точно се спазарихме да ме допълни. Ако Дариел има идея и концепция за събитие може да разчита на пълната подкрепа.
Доколкото си спомням, решихме че пролетта няма начин да не излезе сгодна вълна на реката, така че да се проведе въпросният уъркшоп.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

аааа Да !
Не участваме в откриването на рафтинг сезона
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
yotoks
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2011, 17:49
Location: София

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by yotoks »

парти - февруари месец (най вероятно 16-ти )
Остава същия формат. В клуб с жива музика придружено с снимков и видео материал на клубовете за изминалата година.
За да можем да си платим групата тази година ще има и вход от 5 лв.
Със събитието се занимава Йоана и тя ще пусне информация към заинтересованите лица. Партито е насочено предимно към нас и наши приятели. Под никакъв предлог не се отразява във фейсбук и тн. сайтове.
ПОПРАВКА: със партито се занимава МАНЕВ!!!
По пътя си не виждам много неща,
сигурно и аз стоя на пътя на нещо, което не ме вижда.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by MILS »

УДРИ БРУСЛИИИИИ :rolling:
Doni
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2010, 18:43
Location: Sofia

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Doni »

Стартираме кампания за вписване на БКО и клубове като заинтересовани лица при обществени обсъждания свързани с водемите. Това трябва да се случи в цяла България и с помоща на хората които са най близко до дадения водоем. С Йована в момента ровим и експериментираме по този въпрос с община Кресна и след това ще предоставим готови бланки и нужните хартии за да се внесат в регионалните администрации.
Аз съм пас с всякакви участия, по ред причини, наречете ги лични. Явно никой не чува като ви казвам, че няма такова нещо като вписвания. На какъв точно език да ви го кажа? На обществени обсъждание за ОВОС и тн, за което говорихме тогава, просто се ходи. По закон!

Успех ви пожелавам, ровете си, тъкмо и инфото за реките ще си съберете.
Doni
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2010, 18:43
Location: Sofia

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Doni »

А да и с обществените обсъждания се занимава Манев.

Аз мисля да карам лодка, докато има някакви реки останали. Си ю ин да ривър.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by MILS »

Лельо Донке,
аз теб съм те виждал някъде . Ама не помня името на реката. Пък си ю ли беше, Ин или аут...? :rolling:
Според мен се бъркаш и има вписване като заинтересована страна която трябва да бъде уведомявана за обществени обсъждания.
Дали има такова нещо или не трябва някой адвокат (познат) да ни провери. Като си завършиш и юридическото образование и те вземат в адвокатската колегия ще ти поискаме становището за ЗАКОНИТЕ . До тогава глей си ПИПИрудите и птичките и пчеличките. Ако ни трябва Еко ЕКСперт ТИ си нашия човек.
Doni
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2010, 18:43
Location: Sofia

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Doni »

Инвеститорът предоставя копия от доклада на засегнатите общини/кметства/райони, посочени от компетентния орган по околна среда и съвместно с тях организира среща за обществено обсъждане, за което уведомява интересуващите се чрез средствата за масово осведомяване.Общините/кметствата/районите, компетентните органи по околна среда и инвеститорът осигуряват достъп до доклада за ОВОС на всички интересуващи се най-малко 1 месец преди датата на срещата.Инвеститорът представя пред компетентния орган по околна среда становище по предложенията, препоръките, мненията и възраженията в резултат от общественото обсъждане.При постъпили предложения за други възможни начини за осъществяване на инвестиционното предложение инвеститорът по своя преценка може да възложи допълнение към доклада и да организира ново обществено обсъждане.

2-ма ОВОС експерта го потвърдиха. Затова е "обществено обсъждане" - Всеки може да отиде, дедо ти Пеньо или Стопанската камара. 30 дни преди обсъждането докладът се оставя някъде на разположение да се види. На самото обсъждане като се натресеш можеш да внесеш писмено становище или да си го кажеш.

Още преди да се почне ОВОС - а екипът може да бъде насочен с кой да се консултира(заинтересованите страни). Обикновено е МОСВ, РИОСВ и инвеститора, които са чули кой прави проблеми, но процедура няма. Има едни плаващи препоръки, но не са в законова рамка : http://www.strategy.bg/StaticPages/Calc ... Name=Step2" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.strategy.bg" onclick="window.open(this.href);return false; е където се обявяват обществените обсъждания по категории - околна среда и пр, местни и национални.

ОВОС процедурата е в Закона за опазване на околната среда май беше от чл. 81-82 надолу, има и Наредба.

Край, това беше. Ако съм права- права, ако не- ще ида да си полегна.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by MILS »

И да легнеш няма да помогне.
Намекнах ти да не се занимаваш ( както и нас да занимаваш) с неща които не са те молили. Не ме разбра от намек ама то това си е до тактовата ти честота на процесора.
Locked