Общо "Въстание" - БКО 2012

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

Мерси Миле че ми спести доста писане с три изречения ;)

"На село" законите са такива каквито си ги тълкува местния. Те никога не са еднакви с тези на колегата му от съседната администрация. Ако всички спазваха законите и предписанията за процедури нямаше да има нужда от такова търчане по кметства и регионални инспекции.

При случая със Струма обществено обсъждане имаше. Приятелите ни от Адвенчърнет отидоха тайно там без да казват на никой и с типичната си некадърност и невежество по тези въпроси докараха нещата до това което са в момента ...
До господин Илиян Кръстев можеш да се докопаш само ако едва ли бъдеш препоръчан от Емилия. За зам. кмета не ми се говори просто... При всички случай каквото и да говориш с тях нищо няма да стане без "миродавната" оценка на "експертите" от горепосочената фирма ;)
Това е реалността !!!

Какво се случва на практика ?!?
Понеже не става с добри намерения сме пуснали молба с входящ номер за вписване като заинтересовани лица за всички промени, проекти и тн. свързани с Кресненското дефиле. Още няма отговор от там и без бой няма да го получим.

... Това всичкото се прави не защото ще получим големи облаги от "дефилето" а по скоро да се спре с тая простотия която се вихри там. "Плодовете" от "бизнес стратегиите" и "конспирациите" на тия велики фирми които развиват "бизнеса" си в дефилето ще почнем да ги берем още тая година и реално ще гледаме "третия закон на физиката" на живо. За съжаление сме пряко зависими от тая простотия и е неизбежно да не се намесим.
Имаме още няколко започнати задачи там но няма да ги коментирам тук и който е пряко заинтересован съм го информирал лично. При всички положения ако сработи като схема ще можем да го приложим и предоставим на "колежките" от другите градове

Защото това сдружение е регистрирано да развива каяка и неговите разновидности ...а не да издава списания тип лична драма

Останалото е каране на лодки с добри хора и много пътуване в което няма бумащина и конспирации ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Yovana
Posts: 49
Joined: 27 Feb 2009, 15:00
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Yovana »

Едно уточнение относно "писмата за заинтересовани страни" по-горе - ставаше въпрос за конкретни проекти и проучвания на възможности за сътрудничество с общинската администрация, а не за участие при обществени обсъждания по оценки за околната среда:) и този форум не беше ли за реки:)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

Yovana wrote:Едно уточнение относно "писмата за заинтересовани страни" по-горе - ставаше въпрос за конкретни проекти и проучвания на възможности за сътрудничество с общинската администрация, а не за участие при обществени обсъждания по оценки за околната среда:) и този форум не беше ли за реки:)
Ти па ква си та ще и обясняваш с какво се занимаваме :) :) :) тя знае най добре :)
Не мога да и цитирам точката от закона че падна молбата зад бюрото и не мога да я извадя :) Ма така пък е сигурно къде е и че няма да я затрия :)

Дони от както си сред нас не си спряла да си вреш гагата в неща които не са ти работа и не те е молил никой за съдействие. Да не говорим че привличаш "привърженици" и се опитваш и в личните ни отношения да се мешаш. Може и да е несъзнателно но тази екстра дори и ние не си я позволяваме защото не сме 6-ти клас.

Когато се събирахме да уточняваме годината мисля че пое някакъв ангажимент който няма нищо общо с това което коментираш в момента и каквото и да сме коментирали сме говорили за неща който трябва да са крайния резултат от някаква дейност... как и по какъв начин ще стане си е грижа на човека поел инициативата за това .. ако има проблем търси съдействие. Нормално е някой да започне нещо и да се окаже че не може да се справи. Това не е подсъдно и не причина да се вдига врява и търсят виновни. Всичко правим от желание а не по принуда и ако човека е достатъчно комуникативен и способен да се приспособява ще намери начин да каже или да помоли друг за съдействие.
Хора сме все пак... такива сме !

И като заговорихме за инициатива съвсем конкретно мога да споделя че това което се опитвате да правите тука в момента е стандартна балканска процедура. Когато някой прави нещо или поне има желанието винаги се появява някой да лае отстрани или да дава акъл като задължително се стреми да пречи или обърква хората. Поради и тази причина хич не се чувствам длъжен да давам отчети, информация или да се съобразявам с мнението на хора които не желаят да се сработят с останалите и вечно нещо им е криво ... И на мене не ми харесва стила на много хора но независимо от това не е имало случай да почна нещо конкретно преди да информирам или да се допитам до всички пряко заинтересовани
Да вземеш да хванеш поне трима души да привлечеш към реките, да донесеш някоя идея свързана с развитието на каяка ..да хванеш пък и да я задвижиш и може би тогава ще разбереш какво точно правим.
През останалото време гледай да ни ти хваща паяжина кокпита на лодката и ни остави да си гоним идеите по "НЕ правилния" начин ;)
При всички положения ако продължаваш с тоя стил ще демотивираш хората да ти обръщат внимание което е глупаво да се случва ...така че затвори тая уста и мирясай. Отвори календара и виж какви възможности за спускане ти предлага 2012 г. ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Demo »

Дрън-дрън и бла бла бла... Кой какво направил и колко хора привлякъл :)
А, ако преброим кой колко е отблъснал... :)))

Щом нещата се решават
еднолично, с мнозинство
мене тука ме не бройте,
туй не ще е Общество.

В едно Общество, работата се разпределя според това, кой може да я свърши и хората, които не разбират, не поставят директиви ;)


Официално, искрено, лично и дръзко, ви казвам господа председатели и такива, които само си мислите, че сте: рибата се вмирисва от към главата. Именно поради тази причина, се оттеглям от "ръководната" длъжност на солташак от този цирк. Миле, може би този път ще те изберат ;)

Да живее Каяк Келеш Холдинг! Никой не е по-голям от него :)

Пожелавам ви творчески успехи както тук, така и във фейсбук!

Членството ми се затри,
яж ми... Симитли! :)

Бъдете благословени!
Last edited by Demo on 01 Feb 2012, 00:26, edited 1 time in total.
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by genius »

Пу деа....
Тамън натамънихме как ще е дизайна на тениската с надпис "Сбогом Дони Калчева".... и сега промени в последната минута....
А аз замалко и домейна да купя
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Demo »

Коле, може да сложиш само инициалите :)

Миле, сори, покрай мокрото изгоря и сухото... така де, дошъл съм за нещо сухо ;)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

Demo wrote: ....
manev wrote: Защото това сдружение е регистрирано да развива каяка и неговите разновидности ...а не да издава списания тип лична драма
Да влиза следващия :)
genius wrote:Пу деа....
Тамън натамънихме как ще е дизайна на тениската с надпис "Сбогом Дони Калчева".... и сега промени в последната минута....
А аз замалко и домейна да купя
Коле спри проекта че така само хабим ресурс ...да се посъберат кандидати пък и конкурс ще им направим :)

"Сърдитите" нали не си мислите че ще получите отговор на проблемите си ?!? не очаквайте и нещо да ви напиша сериозно от тук нататък :) че се излагате като кифладжии
... айде живи и здрави да сте .. благодарим ви :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Doni
Posts: 26
Joined: 04 Feb 2010, 18:43
Location: Sofia

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Doni »

На общото събрание се разбрахме да проверя как се участва в обществени обсъждания като БКО и говорихме по специално за процедурите по ОВОС, защото те касаят реките, както и да направя списък с общините, през които минават трасетата, по които караме. Това ми седи на десктопа като задача от вечерта след срещата. Не е написано в обобщението от срещата - следователно нямам ангажименти никакви. Мир Вам! И много успехи ви пожелавам.
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by Demo »

:rolling: Кои сте вие, дето ни благодарите... дай отговори :) ама немаааааа, щото неудобните въпроси винаги са без ясни, повтарям ЯСНИ отговори в ЕТ-то.

И за да е ясно, повтарям ЯСНО, публикувам тук едно стихоплетстване от времето на Афродит Кирилов, в далечната 2005-6. Това илюстрира, че няма нищо ново под слънцето и всичко си е по старому. Така че или евреите и палестинците да седнат и да се разберат като християни или... да го духат бедните ;)


На чичо Манчо
/от дълбините на душата на Тudurini Bros./

Смирено просим извинение
за туй, че прекалихме с твоето търпение
и снимки сложихме ужасни
така, че моля те вземи ни прасни!

Да се почувстваме ужасно зле
че трябваше да питаме "къде?"
да сложим тези снимки много важни
дето стоят от лятото във дупки влажни.

Та щом кат искаш някаква селекция
то, моля те, не карай на конфекция
а, вземи тя я направи
и чак тогава ни кълни.

Ти никога не питаш кой е млад и кой е стар
изгаряш всичко във словесния пожар
оставяш черен въглен да гори
където падне, вечно да боли.

Знам, че от страни е много лесно
да го меришеш и да кажеш "не е пресно"
но по дълбоко разрови
и вземи та се извини...

За хулите които ни отправи
че в Тудурини брадърс всеки к'вото иска прави
това, разбира се, на коментар не подлежи
яж ми ... Симитли

Афродит Кирилов
Душата търси романтика, задникът - приключение...
User avatar
kali_pet
Posts: 44
Joined: 08 Sep 2010, 18:46
Location: Sofia
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by kali_pet »

Хубаво е да се каже всичко, приятели! Но нека да е на по бира ;) :orcscheers: И да не забравяме колко още добри поводи ще имаме за това .. :)
Locked