Общо "Въстание" - БКО 2012

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by minimiro »

Image


Image
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by POLINA »

На мен пък не ми е смешно а ми е тъжно като ви чета разправиите. Имам няква дълбока носталгия към времената в които споровете ви се дължаха или на безводие ,безсексие или просто от скука до като не дойде сезона . Но сега нещата загрубяват започнахте да използвате по-сложни думи ПОДЯВОЛИТЕ и някакси станахте по озлобени един към друг незнам кво делите ( ако са жените които напоследек се навъдиха само кажете и ще ги изям:)) Както и да е Пичове обичам ви всичките черни, бели ,криви ,прави неразваляйте постигнатото в стремежа да направим нещо "по-добро".
П.С. Грозно е някакси да се плюем по форумите деба
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
kali_pet
Posts: 44
Joined: 08 Sep 2010, 18:46
Location: Sofia
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by kali_pet »

POLINA wrote:На мен пък не ми е смешно а ми е тъжно като ви чета разправиите. Имам няква дълбока носталгия към времената в които споровете ви се дължаха или на безводие ,безсексие или просто от скука до като не дойде сезона . Но сега нещата загрубяват започнахте да използвате по-сложни думи ПОДЯВОЛИТЕ и някакси станахте по озлобени един към друг незнам кво делите ( ако са жените които напоследек се навъдиха само кажете и ще ги изям:)) Както и да е Пичове обичам ви всичките черни, бели ,криви ,прави неразваляйте постигнатото в стремежа да направим нещо "по-добро".
П.С. Грозно е някакси да се плюем по форумите деба
:thumbup: :thumbup: с две ръце!!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

POLINA wrote:
Цуцке язе с никой не се разправям ..написах им горе какво става с реката и каква е ситуацията. Те са си включили на ауторивърс няколко човека и са баят едно и също ... както виждаш едни и същи са всеки път ;)
... за това и предварително им написах че въобще няма да им обръщам внимание на глупостите щото ми е ясно какво ще последва ...И аз си ги обичам всичките ама не са келеши в последно време а сърдити старчета и само разправии правят :)
А иначе още миналата година по това време те помолих да си дойдеш че положението е критично :) Обмислям тая година да има квота само от 3 места за жени в членството ...които са заети вече :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by petkan »

manev wrote: Обмислям тая година да има квота само от 3 места за жени в членството ...които са заети вече :)
Ти го обмисляй, но не го пиши по този начин, защото ако аз съм жена, която търси член(ство) в ККХ/БКО бих ти казал едни благи думи. Въпреки опита за хумор в изявлението ти.

Едно от нещата, които моного ме дразнят е начина ти на изказ. Изглежда, че все повече се вживяваш в председателската си функция и това, колко важна работа вършиш и колко не може(м) без теб. В горния цитат пишеш "обмисляМ". Ти кого пита или вече няма нужда? Ако пък е много весела шега не смяташ ли, че е малко неуместно всеки път да се правиш на самодържец? Ако пък така само изглежда, опитай да си коригираш граматиката, така че да не звучи толкова еднолично.

Преди време, докато търсих нещо друго, попаднах на писане, където казваш: "... а, и не участваме (разбирай БКО) в откриването на рафтинг сезона ...". Ами ако на мен много ми се ходеше? Щях да бъда изключен от пионерската организация поради неподчинение ли? Има доволно много други подобни случаи, в които ми е идвало да попитам кой точно е взел решението, но липсата на желание за разправии и мързела са надделявали?

Не знам дали си личи, но напоследък не участвам особено активно в живота на БКО, като това има много общо с посоката, в която то се движи. Няколко пъти ти намеквах (и не само аз), че се държиш като собственик на еднолично дружество, но си остана глас в пустиня. Вместо това реши да се подиграваш и/или обиждаш (макар и внимателно) тези, които си позволяват да те критикуват или изразяват несъгласие.

БКО не е еднолично търговско дружество. Ти не плащаш заплатите на членовете. Добре е да си припомниш, че всеки един може да седне на председателското място. Всички там са равни, като управляващия в случая се е нагърбил с повече обществена работа, а не да дерибейства над останалите. Ситуацията е още по-смешна, поради факта, че сме се събрали за удоволствие и приятно прекарване на свободното време. Вместо това изпадаме в ситуации в които се сочим с пръсти, летят обиди напред и назад, вадим го четвъртит и го удряме в масата (разбирайте егото) и други подобни глупости.

Не казвам, че не вършиш полезна работа. Казвам, че си се объркал с това че БКО == Димитър Манев плюс още двама-трима. Можеш да избереш да игнорираш съобщението в тези редове. На мен ми е все едно. Знам къде са реките. Нямям нужда от БКО и председателя му за да карам лодка. Нуждая се от приятели за да го правя.

Нямам желание и енергия да участвам в подобни сценки и боричкания. Тази година изглежда, че ще има достатъчно много вода в реките. Предпочитам да се съсредоточа върху един дълъг и приятен сезон, а не в междуособици. Много здраве и от мен.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by manev »

Петко направихме събрание преди коледа за да уточним 2012 г. Направихме го по рано защото се притесних че като се родят чаветата може да нямам време и ресурс да се занимавам и ако може някой превантивно да поеме функциите.
Присъстваха всички заинтересовани и това което обявявам е решение на всички ...
особено за откриването на рафтинг сезона !!! не ни интересува той и не щем всяка година да ни преследват да даваме 100 лв. че са ни сложили логото. Да не говорим че миналата година и не платиха на някаква група че е свирила и онези огърмяха нета че са ги измамили ...
Проблема е че другите не пишат тука и нещата изглеждат така сякаш само аз си ги измислям. По лесно им е да не са забъркват. Ние караме лодки и не работим каякари за това и всеки поема някаква малка функция и ако може я прави. Именно и за това се събираме веднъж за да е ясно какъв е ресурса и повече да не се гоним през годината.

Не съм ти казвал но определено тази година съм си навил на пръста да се рестартира тая история с каяка защото сбъркахме много с някои неща и е хубаво да се спрат навреме ...ако не е късно вече ... на мен също не ми харесва ситуацията и мисля че ти прави впечатление напролет на кой звъня.
Чета внимателно какво ми пишеш и го взимам в предвид но повярвай ми тука не е мястото да коментирам какъв им е проблема на тия "сърдитите" и предпочитам да не цапам ефира.
Аз се опитах да дам информация и да уточня някои неща ... те ме нападнаха директно с техните си истории и съответно провокираха последвалите писания.
Съжалявам ама не съм 6-ти клас и винаги ми е било ясно че рано или късно ще ме нахранят :) ма и по тия въпроси не им отговарям вече ;) Започнал съм едни неща които не мога да зарежа по средата иначе с удоволвствие бих им дал ключовете от колата и да се заемат ..
Чакам си сезона че по Бели Искър 2 метра преспи има в момента и се чудя дали ще се самоунищожим тая пролет :) Другото което си мисля е че има вариант при стабилна прогноза да се направи "седмица" ...ако ме пуснат де ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Общо "Въстание" - БКО 2012

Post by petkan »

Аз си мисля, че ако има проблеми то те трябва да се обсъждат. Не знам какви са споровете с Демо, но едва ли става въпрос за половата ви хигиена, което означава, че не е проява на лош вкус да се поместят във форума. Така има шанс хора неприсъствали на някоя дискусия да прочетат и коментират. Както и при повече късмет да заработите заедно с по-добър успех. Или пък да установите, че няма никакъв шанс да работите заедно и (поне) единия да се оттегли.

Публичноста не е лошо нещо. Понякога е нож с две остриета заради вродена склонност към разводняване на проблема. Пазене на информацията само за кръг посветени в крайна сметка е по-лошо. Особенно когато става дума за обществена дейност и резултатите рано или късно стават известни на всички. Това го споделям, защото от написаното по-горе нищо не разбрах. Какво ще се рестартира, къде сбъркахме, какъв им е проблема на "сърдитите", кои неща се уточняват? На мен поне това ми звучи много мъгляво и ме оставя с мисълта, че нещо голямо тече на заден план. Което едва ли е вярно.

Да не си помислиш, обаче че ме интересува? За мен БКО беше официалното име на ККХ, когато се наложи да стигаме до администрацията в БГ. За няколко години стана така, че ККХ отиде във сянка и започнахме да отделяме твърде голямо внимание на БКО, обществена работа, мазане във форума и сплетни. Отидоха си дните, в които се събирахме просто да покараме каяк.

Аз съм си егоист и държа да изкарам свободното си време не в масови мероприятия, а в тесен кръг другарчета на които мога да разчитам в реката. Понеже тези ми възгледи не съвпадат с текущата линия на БКО и по гореупоменатите причини предпочитам да не съм участник в циркове и самодейност.

Това, разбира се, няма общо с карането на лодки. За мен критиките тук не са повод да си вадим очите в реките. Пак ще си звъним, когато намерим вода и пак ще караме заедно, но без да намесваме политиката... ;)
Locked