лагера... време е да помислим и обсъдим...

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by kayaso »

Мисля, че е крайно време да заговорим за проблемите около т.нар. "каякарски лагер" край Струма.
А именно: поляната е място, подходящо за палатъчен лагер, а не за автомобилен паркинг, в каквато се превърна напоследък!
Знам, че много хора биха реагирали негативно на това, което пиша сега. Разбира се, тази поляна не е собственост на когото и да е, и аз /ние, хората от холдинга/ не претендираме за някакви права, за това искам да поясня - това е само един ПРИЗИВ към всички, които идват там:
Хора, моля Ви, /опитайте се!/!да не паркирате на поляната колите си!
Тя е подходящо място за палатки и нека колите ни не заемет тези места! Не случайно беше направена акцията по разчистване на храсталаците. Идеята беше там да има място за палатките, плюс няколкото места за паркиряне в дясно след полегатият вход.
Съгласен съм, че с популяризирането и развитието на каяка и рафтинга все повече хора ще идват там, но да не забравяме, че една от причините да сме там, е за да прекараме чест от времето си СРЕД ПРИРОДАТА, далеч от бетона и асфалта. Ако искаме да почиваме сред паркинг, това би могло да стане лесно пред някой хипермаркет!
При разчистването на храстите, умишлено беше разширен пътя към поляната, за да може да се оставят колите там.

Друг проблем е местата за тоалетна.
Добре е да се знае, че съществува една тоалетна /бетонна постройка/, която се намира на около 15 метра в ляво, преди стръмният вход към поляната.
Другото място, което се ползва като тоалетна /превърнало се негласно в такова/ е речната тераса в дясно от полегатият вход към поляната. И тъй-като така или иначе това място се ползва като тоалетна, моля ви да не го правите на пътечката водеща към него!
Прави ми впечетление още нещо - сутрин добре си личат специфичните следи от нощните посещения по малка нужда навсякъде. Да, след като ги напече слънцето изчезват, но остава миризмата им, и ние - да си живеем с нея! :shock:
Надявам се всички, които идват там да проявяват самосъзнание и да проявят малко усилие за да ни е красиво и уютно!
Благодаря!
Ясен ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by manev »

Аз вече казах
Заради това което някои хора правят с труда на други, съм готов да ми се разсърдят. И Това ще стане съвсем скоро и обещавам да дам всичко от себе си. Оказа се че не сме изчистили място за палатки, а сме създали обръщало за Бусове на разни герои. Почвам наред:
На няколко пъти чувам Киро да се опитва да организира къмпинг на Клиентите си там. Нямам нищо против, но да се хване да изчисти и да си освободи терен. Адвенчърнет също трябва да си изкарат бусовете от там защото това не им е паркинг. Х-клуб също нямат работа там, особенно когато великия им собственик се хвали напред назад че е собственик на "Терен" в района и когато стане въпрос за работа се оправдава с него че си имал място и нямал нищо общо със случая. Всеки който иска да прави нещо там, да се нагъзи и да си осигури условия, инак дриска в/у труда на едни балами дето просто си ценят поляната и искат да им е хубаво. За капак наш Теодор и хората му решиха пък да си запалят огън на ново място и така и май не разбраха за кво им говоря. Тая година всички рафтинг фирми започнаха да излизат на Каякарската поляна..повтарям Каякарската. Мноо ме дразни че някои хора си траят може би заради запазването на "добрия тон" но на мен ми писна да си сменям поляната всяка година щото некъв дришльо е решил да прави бизнес. Адски ми е гадно защото имам още няколко добри идеи за поляната но нямам очи да карам никой да помага. Явно с добро няма да стане.
Това ми е последния коментар по въпроса... почвам с чичо манчовщините и неприятните моменти
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by Chachi »

сагласен сам да има ред но несам сагласен като караме наред нека е докраи....яската сте казе кога последно моите клиенти са излизали там.... и кога вобсте аз сам паркирал там.... като говорим за полианата нека да иа озаконим аз сам за и сте помогна да е само за каякари.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by MILS »

"яската сте казе кога последно моите клиенти са излизали там.... и кога вобсте аз сам паркирал там.... като говорим за полианата нека да иа озаконим аз сам за и сте помогна да е само за каякари."
NO COMENT!!!!!

Верно че реагирам малко бурно понякога(онова мекере за малко да го накарам да изяде касетофона) ама кат се замисля не бива да сме крайни в забрани и правила.

Бетонния кенеф не става за исползване защото няма врата! Не че е пречка за някой но има хора които държат на усамотението:)
Ясно е че колите трябва някаде да се паркират но не и на местата удобни за палтки .Неудобството да тие далече колата от палатката е неизбежно и заради това почти никой не паркира в глухата отбивка макар че традиционно там място много.Идеята да се ограничи достапът чрез забити колве или камани(достатачно големи) ми се струва най удачна.
И така докато някой ден не дойде горският и ни изгони да си играем другаде.:)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by manev »

Това пуснах по мейлите на клубовете относно откриването на сезона. Мене ми писна и стана така че като мина през реката само нервирам.
...да използвам случая.... Бяхме коментирали да се съберат пари за машина и да се оправи обръщалото на каякарската което би трябвало да е вече горе, заради натрупания пясък долу. Тази година инициативи от страна на БКО няма да поемаме докато не видим че отсреща някой ни чува и уважава поне малко нашият комфорт при къмпингуването. Ако това не се случи, което практиката показва че е с голяма вероятност, ...лично ще се погрижим това да е последният сезон в който някой ще може да обръща десетките бусове през палатките и екипировката ни. Ние не идваме да ви вилнеем в кемповете с МПС-та и винаги се съобразяваме с вътрешните ви порядки вътре....но нещо така и не намерихме същото отношение към себе си ..
Инвестицията за това ще е скромна ...но ако трябва да си търсите ново излизало ще ви излезе доста по солено. Съжалявам за езика но реално сте налазили цялото дефиле и е време да мирясате ...място има за всички.
успех с откриването.
Д. Манев

Повече не желая никой да ме търси за нищо (мен в лицето на БКО) докато не видя отсреща някакво раздвижване. После ако не се промени нещо ...ако няма пара в касата лично ще извадя от джоба си и ще си търсят ново излизало...нащо няма да е ..ма и техното също ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by kayaso »

а има ли някакво развитие, или поне реакция...?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by manev »

ти как мислиш ? :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by manev »

в събота беше такава лудница по струма че в резултат на което си имаме две нови огнища на поляната. Естествено екзалтираните рафтинг фенове, клиенти на някоя от фирмите, бяха подредили едното огнище на еднствената равна и затревена площ в долната част. Разбутах камъните от тях но незнам как да поговорим с фирмите да ги инструктират малко какво може и какво неможе в дефилето. Предполагам бая народ ще тръгне натам тия дни и който се сети нека вземе няква лопата да махнем пепеляка.
Поляната с тоя пясък е отвратителна за живеене ..ма друга нямаме. Идват избори в района и ако разкарат тая мастия дето са я сложили за кмет се надявам следващия да е по-отворен към "глупавите" ни предложения за района.
Чудя се все пак ако сложим някаква опътваща табела там дали няма да се вдигнат шансовете да се спре разни "незнаещи" гости да палят и подреждат камъняци навсякъде ??
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by graf_bezuhoff »

Да напръскаме за кърлежи на поляната? Дотук 2 броя по хлапето, тъй че огледайте се подробно по нежните гънки пред огледалото
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: лагера... време е да помислим и обсъдим...

Post by graf_bezuhoff »

Отбой. Не били кърлежи...
Locked