избор на каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

bainiki
Posts: 7
Joined: 14 Jun 2012, 22:39
Location: Varna

избор на каяк

Post by bainiki »

Здравейте на всички. купих си надуваем 'каяк' и го опитах преди два дни, във варненското езеро.. още си раздвижвам лявата китка. не че е съвсем за изхвърляне, но определено не е и за 'грам' вятър. и така, търся лодка sit in, за около 1000- 1100 лева, нова. аз съм 182 висок, 75 кила. ще се радвам да прочета ваши мнения и предложения. засега гледам само български сайтове. тук видях доста линкове за чуждестранни и ако е от такъв, в тази цена трябва да вместя и доставката. засега съм харесал:
http://www.escadra.bg/%D1%82%D1%83%D1%8 ... 0/i319.htm
http://www.bg-kayak.com/420/46/product.html
благодаря предварително
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: избор на каяк

Post by greenhorn »

Гемийки ми се виждат тези. Ако ще караш предимно в морето, на по-дълги турове по-добре да си вземеш по-дълго и бързо нещо. От друга страна пък в реките ще ти е по-лесно с късите.

Може да се свържеш с Каяк клуб Варна, може и да седнеш в една две лодки да усетиш разликата, тук вече Анастас ще се включи в темата, предполагам ;)
User avatar
DIDO VN
Posts: 33
Joined: 14 May 2009, 16:31
Location: varna

Re: избор на каяк

Post by DIDO VN »

Аз карам такава лодка - http://kayak-boat.eu/index.php?option=c ... nger-kayak" onclick="window.open(this.href);return false;
С доставката до българия идва за цената която си посочил. За твоя ръст и килограми ще ти е добре. Не е най-подходящата лодка за начинаещи защото е малко нестабилна и иска време да се свикне. Иначе нова лодка за толкова пари със такива качества няма да намериш. Ако искаш може да се уговорим да я пробваш и ако ти хареса ще пишем на поляците да пратят една.
bainiki
Posts: 7
Joined: 14 Jun 2012, 22:39
Location: Varna

Re: избор на каяк

Post by bainiki »

Dido лодката ти е чудна, поне за човек, който е 'пипал' такава само в интернет :o благодаря много за предложението. досега като разглеждах, имах чувството, че трябва да се направи компромис, но това е друга 'бира' :orcscheers: прочетох малко за първичната и вторичната стабилност и разбирам защо споделяш, че не е много за начинаещи. но вярвам ,че при разумен тренинг, няма да нагълтам мн вода.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: избор на каяк

Post by greenhorn »

Ако си от Варна бързо ще свикнеш с водата, и според мен по-добре е да си вземеш с добра вторична стабилност. И да не забравиш да си вземеш жилетка! ;)
bainiki
Posts: 7
Joined: 14 Jun 2012, 22:39
Location: Varna

Re: избор на каяк

Post by bainiki »

:thumbup: :orcscheers:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: избор на каяк

Post by anastas_peykov »

Ако взимаш от полските по добре вземи я без рул за 310 евро щото оригиналния и е смешен. Ние ги правим по хубави. Има една купена лодка пак полска за никави пари , но незнам дали е същата , още не я е извадил от гаража собственика и. В немския ebay има оферти за стъкломатови евтини лодки. От добрич един колега си купи за добри пари хубава лодка от там. Аз лично не съм фен на стъкларките. Ако търсиш пластмасова за тез пари ,нова ,с хубави размери , или втора употреба,излизат оферти от време на време , но трябва да чакаш и да търсиш.
bainiki
Posts: 7
Joined: 14 Jun 2012, 22:39
Location: Varna

Re: избор на каяк

Post by bainiki »

благодаря, ще го имам в предвид. :rockon:
naiki
Posts: 2
Joined: 03 May 2013, 20:12

Re: избор на каяк

Post by naiki »

Привет,
влизам с този ник, понеже нов комп, нова регистрация...
Много благодаря на отговорилите в поста. Искам да попитам, или да споделя. Понеже се преместих в София, започнах работа тук, много се чудя към каква лодка да се насоча. Като бях във Варна бе лесно, ма сега. Имам село до Струма и мн се оглеждам за тип 'бърза вода'. Принципно ще го карам уикенда и незнам къде около София има добри места. Ако е туристиюески, предполагам ще се ограничавам само до затворени водоеми и по-големи реки. Къде се крат тук лодки? И въможно ли е да се качиш направо на 'бърза вода' и шлюп по реката ( мн ме блазни). Как стоят нещата с обучение и т.н. Принципно, сега ще съм зает и уикендите (курсове...) но от юли ще е ок да се поджиткам. Също и ако някой продава нещо изгодно, може да обсъдим. Изобщо, пуснах се в съвсем нови води :))) Блгаодаря предварително на отговорилите, весели празници на всички!
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: избор на каяк

Post by greenhorn »

За бързата вода - не, няма как да се пуснеш направо в бързеите, без подготовка. И дори и да имаш подготовката НИКОГА сам! Завърти се в кръчмата на каякарите четвъртък вечер, ще си поговорим по темата:) В София може да се кара в Панчарево, там ходя и през седмицата, за след работа е идеално място да отмориш, има и различни лодки, които можеш да пробваш под наем, от туристическите, а може и с уговорка и в някоя от бързите лодки да влезеш да видиш как е усещането. На лято един курс може да изкараш - при БКО примерно, има теми от минали курсове във форума. Голяма забава е и ти остават, освен познанието, много нови приятелства.
Post Reply