Пълен лайк.От къде да започна.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by manev »

... излезе един круизър 430 (май) с рул който е на мой блъзък и ако ти се дават 1000 за него ... търси колани да го вържеш на тавана.
Малко е използван и е в добра кондиция ... поне за последно като го виждах, но не вярвам да е по различно състоянието му ...
пускам ти на ЛС телефон да ми звъннеш при интерес
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

Никой ли не е ползвал полските каяци ?http://kayak-boat.eu/index.php?option=c ... nger-kayak Някаквомнение за тях,стабилност, скорост и т.н.Някой спомена чу рула не го бивало.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by anastas_peykov »

При нас имаме двама с такава лодки но от тутракан пуснаха тая година много по изгодна оферта http://lodkostroitel.com/product.php?id_product=136
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

anastas_peykov wrote:При нас имаме двама с такава лодки но от тутракан пуснаха тая година много по изгодна оферта http://lodkostroitel.com/product.php?id_product=136
Доста евтино ,какви са минусите на тези лодки .Като гледам товар до 100 кг аз съм на ръба :D .
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by anastas_peykov »

За тия пари минуси няма. Иначе ще те носи , няма проблем.
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by st_beer »

Струва ми се че нещо са се объркали относно товароподемността . Със сигурност е поне 150 ако не и повече кила. При тая дължина , ширина и два багажника просто няма как 100 кила да е границата. Моя е 5 м /ш 70 /33 борд и държи го дават 250 кила. Аз съм към 100-на и съм го карал с човек още толкова и върви като топила. Колкото повече го товаря по хубаво му става.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by anastas_peykov »

Числото на килограмите са го преписали най вероятно от там от където са я откраднали лодката. Сега не ми се рови да търся оригинала кой е. Най вероятно са го преписали грешно и 100 килограма е максималното тегло на гребеца ,а товароносимостта е сигурно с 20-30 кила отгоре. Тая лодка съм я виждал на живо и според мен няма да имаш никаква грижа дори ако си 120 кила. Колко може макс да тежи гребеца не зависи от дължината и широчината на лодката, а от обема и разпределението му взети заедно. Разпределението на обема се определя от предназначението на лодката. Има лодки дето са дълги 1,80 м. и широки 69 см. и ги дават до 115 килограма. Друго нещо , ако поръчваш стъкломатова лодка гледай дъното да е бяло , щото ако ти се наложи да я поправяш локално ,цвета не можеш да го докараш посмъртно и остава едно грозно леке. Бялото е стандартно и да не е ,по неси личи.
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

Днес с новата лодка /тутраканския корсар/ направих сефтето на Батак.Нещата бяха за скрита камера ама :D ....Първо доста трудничко сам я качвам да високия джип , просто е дълга и докато уцеля центъра малко я чукнах но не е нещо кой знае какво. На язовира още със сядането и цопнах :D ,много нестабилно ми се стори /това ми е първо сядане в каквато и да е лодка така че сравнение не мога да правя/ .Първите десет минути пазих равновесие , после започнах полека и да греба с едни чупки в кръста за баланс. Държах курс 10- 15 метра от брега .За капак една оса ми влезе под жилетката и ме ужили и така приключи първия час гребане .На излизане затънах до колене в калта :D . новобранска работа .С една дума тази лодка ми е доста нестабилна но с времето се надявам да свикна.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by anastas_peykov »

докато е топла водата ше и свикнеш
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by minimiro »

Дишай спокойно, всички така сме започнали :rolling:
Аз си стъпих спокойно изправен първия път в една тутраканка, сякаш на тротоар се качвах, и моментално главичка от другата страна, с ключовете на колата и дистанционното за алармата :D....
Тва в солената локва долу имам предвид ;) После рязахаме кабелите поголовно на имобилайзери, сирени и т.н. да моем се приберем :rolling:

П.С. И имай предвид че тая лодка твойта си е широка и стабилна ;) свидетел съм бил как хора карали каяк години се качват на едни по-специални каяци... е нема такива кючеци :rolling:
Post Reply