Пълен лайк.От къде да започна.

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

Затова и се допитвам тук та в тази връзка този от свестните ли е....
http://www.bg-kayak.com/35/17/product.html
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by minimiro »

Тия са за секцията мокър гъз :)
Тва да се плацикаш с него на плажа лятос става, ма дотам ....
Есен, зиме, пролет.... га застудее или още се не е стоплила водата що ще прайш ;)

Ето тука с две думи хората са ти задали въпроса ти всъшстност що щеш?
http://www.bg-kayak.com/3/pcategory.html

Ако искаш каяк, но си ограничен от финанасите ето примерно решение
http://prodavalnik.com/nov-turistichesk ... -i27984537
Ето и по евтин вариант, ма поне е каяк а не пън :)
http://prodavalnik.com/ednomesten-turis ... -i29739947

Всичко останало, стъклопластики за 2-3-4-500 лв, надуваеми, сит-он-топи и т.н. си е ташак работа...
Да си го завлечеш на плажа да напрайш 2 кръгчета лятото ок, да идеш за риба в някой язовир, при условие че сезона/прогнозата позволяват, също ок
Ма да тръгнеш да прайш преходи както доста хора от тук, да ходиш по туристически походи, да идеш да покараш нищо че вън е 10°C а водата е 3-4 и други такива занимания - забрави

:)
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by rimohit »

пиша само да знеш че има и друга гледна точка..
Много хора ползват каяк тип "мокър гъз" и в сезоните , които бат ти Миро е зачеркнал , ама да имаш в предвид , че за тогава се иска и екипировка (дрешоци)
П.С. Показания каяк не е лош вариант за двойка . Напоследък има няква игра на операторите от дето ги печелят хората и ги продават в продавалника
поздрави и успех
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by minimiro »

A аз още не съм го метнал на тема екипировка ;)
Щот сит ин, сит он, зиме е хубавичко да си екипиран кЪ си требе, щот инфекции стават и с двата типа
Тва неопрен (сух костюм) жилетки, ръкавици, боти, неопренови чорапи и т.н. ти стават другар на портфейла ;)
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

rimohit wrote:пиша само да знеш че има и друга гледна точка..
Много хора ползват каяк тип "мокър гъз" и в сезоните , които бат ти Миро е зачеркнал , ама да имаш в предвид , че за тогава се иска и екипировка (дрешоци)
П.С. Показания каяк не е лош вариант за двойка . Напоследък има няква игра на операторите от дето ги печелят хората и ги продават в продавалника
поздрави и успех
Това за томболата и аз го забелязах , цитирания от мен го виждам на места за по 1000, 1100 лв.А относно "мокрия гъз" означава ли че при " IN " положението е "сух гъз" или и при двата се изисква еднакво количество екипировка.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by minimiro »

Еми значително по-сух е.....
Ако говорим от позицията на как би трябвало да бъде, и в двата случая влизаш ли във вода зимата, задължително е да си със съответната екипировка, която би ти спасила живота при преобръщане в 2-3-4°С вода.... разбирай поне неопрен, неопренови ръкавици, неопренови боти, боне, жилетка ....
От друга страна като ги гледам наще убавци тука, зимата си джиткат добре облечени с яке отгоре и жилетка върху якето....
Сит-он-топа си има технологични отвори направени да се отича водата тъй като са изцяло отворени, което ще рече че вълни влизат ем отгоре ем отдолу, от греблото квото тече а то си тече, си е връз тебе, пръски и т.н. демек мокриш си се.... сит-ина влизането на вода е ограничено само до отвора на кокпита, т.е. вълни, трудно влизат, оттечките от греблото са доста по-малко и т.н.
Освен това един сит-ин има несравнимо по-добри мореходни качества от един сит-он. първо центъра ти на тежеста е доста по-ниско, обикновено под ватер линията, което води до една по-добра стабилност, второ е доста по устойчив на вълна, вятър и прочие и прочие, и трето е несравнимо по-бърз.
Сит-она си е направен за в топлото време да си пошляпкаш за кеф малко, да идеш за риба примерно и т.н. абе не си е лодка за дълги преходи или кофти време, тромав, тежък...
Тука на почит са сит-ините, в "на риба" ако не бъркам нещо, е наобратно, за тях трябва площ да могат да си пръснат такъмите отгоре, ако стане инфекция и се обърнат, да могат да се качат обратно отгоре и без чужда помощ, което изправяне при нас е свързано с придобиване на умението "ескимоско преобръщане" и така....
Затова ти копирах оня линк, за да можеш първо ти да си отговориш какво очакваш от това да имаш лодка, и чак тогава можем ние евентуално да ти споделим собствен опит, кой е сполучлив, кой не, къде кой продава и е видял и такива неща....
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

Какво очаквам ,ами целта ми не е риболов а туризъм и спорт, уменията са ми нулеви към момента а въз основа на получената информация от написаното по- горе мисля че това
http://prodavalnik.com/ednomesten-turis ... -i29739947 е близо до желанията ми.
OXYGEN
Posts: 7
Joined: 13 Aug 2013, 13:32

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by OXYGEN »

Колега един съвет от още един новак:
Преди няма и месец бях със същата дилема. Избързах и купих евтин сит он топ. Погребах няколко пъти и ми хареса. Но после пробвах 2 кръгчета със сит ин и вече се оглеждам за такъв.
Аз също не се интересувам от риболов и искам максимално дълго през годината да мога да греба. Затова ще минавам "в другия отбор".
Моят съвет е да пробваш и двата вида. И ако нямаш негативни впечатления от сит ин-а, да търсиш такъв.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by minimiro »

Този гледам е най-тънката цена поне от продавалниците, изглежда да е добра инвестиция за стартов каяк, каяк, не леген нали ;)
Разбира се и там има и по-дървенки и мам'та си джейса.... има умопомрачителни стъкломат-карбони от по 3-4 бона дето само ги гледаме и точим лиги по тях.... е там да видиш скорост, лекота и всуе, ма се пак 3-4 бонбона не са за всеки джоб....
maxi
Posts: 27
Joined: 31 Aug 2013, 20:03
Location: Пловдив

Re: Пълен лайк.От къде да започна.

Post by maxi »

За греблата какво инфо може да се даде,предполагам и при тях си има специфики?
Post Reply