Двуместен каяк за модел

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Здравеите.Запалил съм се да произведа няколко двуместни каяка подходящи за поход .За да спестя някоя и друга седмица жулене и пилене,ме ентересува някои в или близо до София да моще да услужи за няколко дена на подобен такъв.Както и за препоръки кои модел е подходящ за преходи ?Нещо подобно на POSEIDON например.
Image
Last edited by boatmandrago on 19 Jun 2012, 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Е работата е ясна започвам жулене и пилене че сезона започна и няма време . Намерих стар български БАНАН но трябват някой подобрения .За долната част вече знам какво,но за горната ако някои му се споделя кое е по добре два отделни кокпита или един моля споделете .
Image
Image
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by anastas_peykov »

С два отделни по добре, не ме карай да ти обяснявам защо.
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Все пак ако имаш опит обясни .Приятеля които ми го даде казва че с цял отвор има повече место за багаж, а можело и да полегнеш та малко съм объркан.Сещтам се че ако си сам е възможно да преместиш седалката в средата за баланс .
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by minimiro »

...и тогава се управлява та уйде ;)

седиш си отзад и я въртиш на место....
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Двуместен каяк за модел

Post by graf_bezuhoff »

Най-малкото с два кокпита по-лесно и по-евтино можеш да сложиш шприц или капак. Вярно че има и шприцове за двама с общ кокпит, но са по-редки и по-скъпи предполагам. А и по-неудобни за ползвателя със сигурност.
А по отношение на багажа - при варианта два кокпита имаш проста преграда между двамата - нямаш загуба на обем.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by anastas_peykov »

Това дали ше е с цял кокпит или с два отделни зависи от това къде, колко ще я караш и как си представяш лично практикуването на каяк. На един каяк като му се сложи хубава шприцка ставаш независим от времето. На тия с цял кокпит може да им се сложи някаква афиф шприцка и ако тая система ти върши работа , нямаш грижа, джиткаш си. Ако не , минаваш на варианта с два кокпита. Аз имам такава бананка с цял кокпит и за море обаче не става много , макар че съм и направил някаква шприцка. Сега съм измислил начин да и направя два кокпита по деведесет и няколко сантима дълги за две отделни шприцки и при първа възможност ше го направя . Тъй ще мога да я карам в морето без да се притеснявам.
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Решено два кокпита по голями 90х50см. да има место за XXL каякари :D .
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by anastas_peykov »

Не можах да разбера бананка ли ще правиш?
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by Pecata »

boatmandrago wrote:Решено два кокпита по голями 90х50см. да има место за XXL каякари :D .
Направи го с някакви стандартни размери, за да не се чудиш после от къде да му търсиш шприцка!
Post Reply