Двуместен каяк за модел

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Да на база Бананка правя модификация :D ( калъп ) .Имам и кокпит стандартен от Прион 80х40 ама по широките каяккелеши ще гледат тъжно, искам да е универсален .Та незнам ще ми се по широк кокпит,вярно не съм пробвал шпртзка на тоя размер 90х50 .
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Хубаво,лошо това се получи .Ако някой се сеща нещо да сподели.
Image
http://vbox7.com/play:5573d710ad
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Двуместен каяк за модел

Post by sto100jan »

Ми то това много хубаво изглежда ! Поздравления !
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by anastas_peykov »

Направо си я възродил тая лодка. Ти май си единствения който има матрица за бананка :)
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Мерси , както казвяше преди (sto100jan) мисля за вталените в кръста :D сега и багажника (херметик) мисля с капак за мезетата че без тях за къде .
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by anastas_peykov »

Няколко съвета от мен. Долната част на лодката винаги трябва да е бяла, стандартно бяло, защото дъното се дере ,а бяло по лесно се поправя. Иначе цвета не може да го докараш същия и се получава петно. Добре е да има багажници отпред и отзад не толкова за да държиш багаж в тях а да имаш удобен достъп до вътрешността на лодката. Ако тая лодка я караш в река където са възможни удари, не подпирай дъното с прегради и седялки, остави го свободно да може да омекотява ударите.
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Абсолютно,вярно,благодаря.Нямам каяк който от първия ден да не е надран.Бялото да, не си личи надраното но много го цапаме, не че нямам син гел с който почти не личи поправката,ама айде чак пък толкова .Относно преградите ,да от стъклопласт е здраво но чупливо. Но не мога да намеря подходящ материал за прегреди(2-3 см.неопрен,дюпрон или нещо такова)та за сега няма да ходиме по реки.А за багажниците поне отзад направих ето това.
Image
Image
Image
Image
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by anastas_peykov »

Ти тая бананка си я направил досуш като прийонка. Имам една бананка цепната при носа , долната и горната част са разделени. Нямам удобен достъп до вътрешноста и трябва да се навирам вътре. За това и още не съм я оправил и се назландисвам с едно тиксо отпред. Ако имах преден люк от където да бръкна лесно , щях да я оправя на момента. За подпирането дето ти разправях , има във варна един човек с доста бананки. Всички които съм виждал от тях , заедно с мойта щот съм я взел от него, са спраскани на едно място , точно под седялката , защото седялката е подпира дъното и точно там не може д апоеме удара. За цвета на дъното същата работа. Миналата година се хванах да правя пукнатото под седялката и не можах да направя зеленото, то е и невъзможно да го направя. Остана петно. Затуй дъното бяло, и то някакво стандарно бяло. Май гела го продаваха бял ако не се лъжа. Гледам някакъво закиляване си направил одзад. Сигурно не може да я вкарате в пътя. Рула дето си го сложил ще върши същата работа. Поне при мойта е тъй.
User avatar
boatmandrago
Posts: 13
Joined: 21 Oct 2010, 22:13
Location: София
Contact:

Re: Двуместен каяк за модел

Post by boatmandrago »

Лодката вече е пробвана . Срещу вятъра в страни на вятъра с един с двама с багаж с рул без рул при вълнение.Лчно за мен това което го исках го имам вече. Широка удобна лодка за широк кръг от хора а и излезна 25кг.. Лепенето на двете части не е никакъв проблем ,има си начин или поне за мене,залепил съм поне петдесет такива .Отворите отзад и отпред са за багажни помещения ( пренос на ракия,вино,мезе ...... :D ) ,а и балони против потъване а не за лепене . Закиляването отзат е когато лодката е без рул , че и такива случаи има а и не всеки му се дава пари и за такова ;) .За удари под седалката, пак казвам това е лодка за спокоини води .То не се знае и по стар полиетиленов каяк при тия удари под седалката няма ли да се спука .
Image
Post Reply