Malibu Sierra 10

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Malibu Sierra 10

Post by st_beer »

Искам да изкажа огромна благодарност на колегата rimohit който ме насочи и свърза с официалния представител на малибукаяк за България Иван Николов Иванов от гр Поморие.
http://www.kayak-house.com/malibu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодарение на тези двама човека от днес вече съм собственик на Малибу Сиера 10.
Image
Да са живи и здрави за сбъднатата ми мечта. Все пак по Коледа стават чудеса.

Обявата може да бъде заключвана.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Търся да закупя sit-in каяк втора употреба

Post by anastas_peykov »

Защо не си купи ситонтоп?
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Търся да закупя sit-in каяк втора употреба

Post by st_beer »

anastas_peykov wrote:Защо не си купи ситонтоп?
Въпрос на предпочитание. Просто ми харесват такива модели да приличат повече на лодка.Исках го да е малък,лек и стабилен на вода в нормални условия (тиха река,море и т.н)
Купих си точения модел отговарящ на търсеното от мен като визия,килограми,размери и стабилност и не на последно място на цена с това което разполагах като средства.
Както казват хората "На вкус и цвет тавариш нет"
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Търся да закупя sit-in каяк втора употреба

Post by anastas_peykov »

Трябва да си ушийш някаква шприцка задължително освен ако не намериш нещо фабрично да купиш. Тая лодка има ли някакви камери против потъване?
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Търся да закупя sit-in каяк втора употреба

Post by st_beer »

Няма камери за сега поне. Мисля да сложа надуваеми нещо от рода на плондери или да изрежа от дебел стериопор или фибран с форми на носа и кърмата и да го сложа там в случай на обръщане да не се удави лодката. Вероятността да се случи подобна ситуация на водоемите, в които ще го карам най вече е почти никаква. Въпреки това съм длъжен да се подсигуря за подобна ситуация. За шприцка ще видя да ми ушият нещичко.Местата в които ще го карам най-често са затворени водоеми без никакво течение и вълна или с много слабо течение (незабележимо). Взел съм го най вече за развлекателно гребане и риболов на спокойни места. Ето част едното място гребен канал и ловно стрелбище :
Image
Image
Тук обикновено се събираме да се забавляваме и отпускаме през почивните дни. За сега поне нямам никакви специални намерения или изисквания от лодката освен гребане за тонус и удоволствие.
Ако има някои добри предложения за други материали които могат да се сложат за сигурност срещу потапянето на лодката приемам съвети,идеи и препоръки от опитните хора.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Търся да закупя sit-in каяк втора употреба

Post by anastas_peykov »

За сега може да я караш тъй но скоро ще доди момента в който ще решиш да се пуснеш примерно по тунджа и ше трябва да я обезопасиш против удавяне задължително.
За отпред може да се направи камера като на крузърите примерно. Има едно лепило , прилича на силикон но не е , сега не си спомням името му но го взех от Практикер за 8 лева тубата миналото лято. Само то може да лепи върху пластмасата на тия лодки и преградите на каяците са лепени с такова или подобно на него. Един фибран може да го лепнеш отпред и да се получи нещо от сорта
Image
но не ти трябва толкова голяма камера. Стиропора пие вода а и се рони и не става за това. А иначе преградите на каяците се правят с този материал "MiniCel Foam" Потърси го в гугъл да видиш кво представлява но не знам тук от къде може да се намери.
За отзад направата на камера е мисия невъзможна а и ненужна, но може да сложиш една хубава суха торба в багажника и да я прихванеш някак си за корпуса на каяка.

ПП. На тая бананка която е на аватара ми за да не потъне отстрани на седялката се пъхат две туби 10л. от минерална вода по една от всяка страна. И при теб май това ще върши работа.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Malibu Sierra 10

Post by graf_bezuhoff »

Честита придобивка! Със здраве и кеф да я ползваш!

По отношение на балоните - нямаш май много място за такива. Не знам отзад под багажника има ли място или е преградено? Във всеки случай можеш да пробваш да натъпчеш в носа и зад седалката (ако позволява и под багажника) 2-3 надуваеми плажни топки и да я пробваш на плиткото дали ще потъне или ще остане да стърчи нещо над водата.

Пък като я опознаеш лодката, може да напишеш и малко впечатления за нея.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Malibu Sierra 10

Post by manev »

Тази лодка няма да потъне и без балони ...просто ще е трудна за вадене. Един бидон за багаж в задния багажник и ще се позастрахова малко собственика и .. надуваема топка в носа й също ще помогне... не да не потъне а ми да я извадите по лесно. За да разберете как да я извадите по лесно просто трябва да го проиграете предварително а не постфактум. На тия 3 м. дължина общо взето няма мегдан за тунинг ...тъй че ... яко гребане и събиране на средства за по нова и по дълга ;)
ето едно четиво по случая
http://www.whitewater-bg.org/forum/view ... 0%BA%D0%BE
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Malibu Sierra 10

Post by st_beer »

Понеже изобщо не съм в час с каяците просто тепърва навлизам в тая материя направих няколко снимки от вътрешна страна като ползвах едно шише 8 литра от минерална вода за за да се добие някаква представа за мястото с което се разполага вътре.
Това е багажника от горе:
Image

Багажи от вътре под него:

Image Image

Мястото на носа:

Image

Мястото от страни на седалката:

Image

Това е положението и картинката от вътрешната страна на лодката. Надявам се да я покарам скоро да посвикна с нея и тогава да мога кажа нещо повече за нея.До сега съм и се казвал само веднъж при покупката от магазина само за проба. Бъдете живи и здрави и весело посрещане на празниците Ви желая.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Malibu Sierra 10

Post by anastas_peykov »

Две туби от страни и една под задния багажник е достатъчно. За под багажника може и суха торба вместо туба , хем и някой багаж да поеме. Отпред нищо не слагай щото май квото и да сложиш ще изелзе а и не и трябва. Като ти остане време си уший една шприцка за да не си като гол охлюв. Фабрична за 130 см кокпит няма да намериш , търсил съм. За това трябва да си я направиш. Не е кой знай какво , взимаш един найлон , опъваш го по кокпита и с фолмастер очертаваш на него формата на кокпита. Очертаваш и отвора дето ще е над седялката и където е комина на шприцката. Отпускаш по най малко 5 см за подгъв за ластъка от дъба. И по тоя шаблон всеки шивач ще я ушие.

ПП. Шприцка не си играй да правиш. Ей тази ще ти свърши работа http://www.nookie.co.uk/centredeck/index.htm размер Giant. Виж на таба с размерите каква обиколка дават за Giant и си измери твойта с едно въженце. Мисля че ще стане. Ще я поръчаш от този сайт http://www.wetsuitoutlet.co.uk/nookie-n ... -2566.html щото е намалена на 17 лири. За тия пари не си струва да шиеш, няма да ти излезе по евтино. Доставката е 10 лири и пристига за 5 дена. За над 100 лири покупки доставката е безплатна. Поразгледай сайта , може да си харесаш и нещо друго.
Post Reply