Malibu Sierra 10

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Malibu Sierra 10

Post by st_beer »

Благодаря за съветите и напътствията. Известно време ще се наложи да бъда като гол охлюв понеже доста се пооголих по празниците.Имам рибарски гащерезон и се надяван да ми е сух задника поне през зимните дни. За летните дни със сигурност няма да ползвам шприцка понеже мисля да поработя над тази техника на качване в каяка от клипа понеже нямам или поне не познавам съмишленици:
http://www.youtube.com/watch?v=shCRQldV ... creen&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;
За под багажника мисля да сложа двете възглавници от надуваемата лодка която имам. Мисля че ще вършат идеална работа за целта .

Image

Всичко ще се нареди по местата си с времето живот и здраве.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Malibu Sierra 10

Post by anastas_peykov »

Шприцка се носи и лятото. Може да ти е странно както и на мен преди време но слагам я доста често и лятото да ме предпазва от слънцето че иначе много лошо се изгаря и държи хладно в кокпита.
User avatar
DIDO VN
Posts: 33
Joined: 14 May 2009, 16:31
Location: varna

Re: Malibu Sierra 10

Post by DIDO VN »

Честито за лодката! Желая ти много незабравими мигове с нея!

Внимавай само с тези рибарски гащиризони,че не може да се плува с тях! Ако става въпрос за онези гумените дето стигат до подмишниците и жилетката не помага,дърпат към дъното като голям камък!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Malibu Sierra 10

Post by manev »

чакай че няма май кво да правя ... пък и гледам че не се свениш да питаш.
Филмчето добре отразява един от начините да се качиш в лодката НО !
Ако си се обърнал каяка е с дъното нагоре. При това положение той все още е пълен с въздух и е за препоръчване да не се опитваш да го обръщаш в нормално положение защото той автоматично ще се напълни. При положение че си със шприц е гаранция че ще остане пълен с въздух и по добре е да се опиташ да го извадиш така на брега... доста по лесно е ...
В линка който ти пуснах именно това правят и както виждаш първо го качват на съседна лодка защото количеството вода вътре е минимално и лесно излиза... пробвай го като се затопли. Ако ти е пълен с вода каяка до кокпита ...гаранция е че няма да влезеш по този начин вътре ...и това го пробвай. Няма да имаш и с какво да изпомпаш водата.
Възглавниците са добра идея и личен съвет ти давам да не позволяваш на никой (и на себе си) да влиза с песъчливи или кални крака вътре. Обикновено започва да се събира пясък и всяква гад под седалката или зад възглавниците и освен че после ти вони на блато лодката от пясъка често се пукат и балоните ... с морската сол е подобно положението и за това слагай по един маркуч от време на време.
Що се отнася до рибарския гащеризон по този казус навремето поспорихме с един от тукашните апапи.
Нормален човек ще се замисли дали ще рискува да скочи с това нещо във водата и да си сипе 150-200 литра вода в крачолите ;)които не се отичат.... ефекта ще е поразителен :D в дълбочина :D
Действай смело и първото нещо като се качиш в това корито е да се обърнеш принудително ...та да ти ясно в кво се забъркваш ;)
успех и добре дошъл
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply