Избор на сгъваеми (надуваеми) каяци - мнения

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Сгъваеми (надуваеми) каяци-мнения

Post by anastas_peykov »

Аз не виждам никъде цени но не ми се вярва да е кой знай колко по-евтин от една твърда лодка. Това като го гледам не е от тия надуваеми "каяци" дето ги продават за по 300 лева. Според мен това си е сглобяем каяк като пуховете или от тия дето Краси си ги прай от плат и твърдо скеле , само че е подсигурена с вътрешни балони. Ако няма твърдо скеле не струва. Лошото е че трябва да се внимава и да се пази да не се съдере.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Сгъваеми (надуваеми) каяци-мнения

Post by greenhorn »

Ето тук: http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... anguage=bg го бях гледал с цена, не знам дали го имат налично.
Но си мисля, че за маалко повече пари може да се вземе това: http://kayak.jacques-lemans.bg/view_product.php?id=40" onclick="window.open(this.href);return false;, което ми се вижда по-добре.
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Сгъваеми (надуваеми) каяци-мнения

Post by graf_bezuhoff »

rimohit wrote:Графе .. извинявай , че тук питам ама скоростите които даваш с 2 двг та ли са или с един ако ме разбираш .
Няма съществена разлика дали е с един човек или двама. Сам трябва да придвижа 80 кг + 40 за лодката = 120 кг на човек. С Асен като сме, нищо че мускулната маса е в повече, трябва да придвижим 200 кг + 40 за лодката = 240 /2 = 120 кг на човек. Жената, която е доста по-лека от Асен, пък е и доста по-слаба физически. Теоретично ако са двама еднакви (на килограми и физиечска форма) гребци, ще им е по-леко, защото ще си разделят тежестта на лодката - по 20 кг на човек.
В крайна сметка всички тези калкулации важат при потегляне и спиране, на крейсерска скорост силата, която влагаш е единствено да компенсираш силите на триене между лодката, водата и въздуха, за чиято величина основна роля играе формата на лодката, а не масата.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Сгъваеми (надуваеми) каяци-мнения

Post by rimohit »

Мерси графе!
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
lostthing
Posts: 7
Joined: 08 Apr 2009, 22:33
Location: Sofiq

Re: Сгъваеми (надуваеми) каяци-мнения

Post by lostthing »

такаа...
днес ще тествам споменатата лодка в Панчерево.., ще споделя впечатления..
другото за което вече съм сигурен е -цената. Цената й се доближава твърде до - другите лодки- напр. на Prijon.
Лодката сама по себе си струва около 1200лв., като се добави транспорт от Usa -става- 1500лв (сходна е цената ако си я вземеш от тук)
Но.., лодката не е достатъчна , като и се добавят разните аксесоари (без които неможе Backbone, spray skirt, помпа) цената идва към 1800лв. (цената е с ДДС).
Гребла не са включени..
Днес ще споделя как вози това чудо..хаха, ако някой въобще го интересува;)
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Сгъваеми (надуваеми) каяци-мнения

Post by rimohit »

На мен би ми било интересно колеега.Даже и ако пуснеш някоя друга снимчица още по добре!
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
Ron
Posts: 2
Joined: 14 Mar 2011, 22:53
Location: България

Избор на надуваем каяк

Post by Ron »

Здравейте!
Нямам никакъв опит с каяк и ще съм благодарен ако ми помогнете за избора ми. Решил съм да е надуваем. Ще го карам в спокойни води. Разглеждам два модела.

http://niktradeco.eu/index.php?do=pages ... =5-SEVYLOR" onclick="window.open(this.href);return false; TAHITI K79HF

http://www.plodex.eu/kayak-2p.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Вторият е двойно по-тежък и има нещо като кил отдолу. Това ще помагали при вятър.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Въпрос за надуваем каяк

Post by anastas_peykov »

От къде си?
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Въпрос за надуваем каяк

Post by graf_bezuhoff »

Ако имаш възможност, пробвай каяците, преди да взимаш решения. Да не се окаже, че надуваемият каяк въобще няма да ти хареса. Що се отнася до вятъра, няма начин да не влияе, с или без кил. В крайна сметка надуваемият каяк си е един голям балон с въздух.
Тъй че - тествай всички варианти, пробвай и истински каяци.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Въпрос за надуваем каяк

Post by anastas_peykov »

Ако бяха по 100 лева да ги прежалиш ама да дадеш 500 за нещо което не става си е чиста лудост. Надуваемите лодки дето се пускат по реките приличат на външен вид на тия на тия но са по 2 бона. За тези пари може да се вземе нещо туристическо стъкломатово втора ръка - каяк , кану....по трудно пластмасово.

Миналата събота влязахме в морето група от 5 лодки. Едната беше надуваем каяк. Не ми се обяснява за кво става и за каво не , тая тема е дъвкана и предъвкана но ще ти кажа , че човека доста се измъчи и туй май ще му е последното влизане с нас с подобно плавателно средство. А тоя термин "спокойни води" сигурно го е вкарал в употреба някой масов убиец :)
Post Reply