Направи си сам каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Златен си :!:
:bowyellow:
Ще очаквам продължението с голям интерес :beavisbutthead:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Ето опита за ръкоделие ...
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Моля да бъда извинен , ако снимките на някой са му дошли в повече .
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Малко да раздвижа тинята ...

Image
Image
Image
Image
Image
Трупам опит бавно и славно . Нещата изглежда , че ще се получат но най-добрия тест ще е ако не потънат :mrgreen:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: Направи си сам каяк

Post by sto100jan »

Ми , ТИхомирееее .. Велик си ! Можеш сега да си гребеш на 2 м вълна без да ти пука :mrgreen: Ако не те захлупи ,де......
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Велик е нашия войник , Бачо Стояне :mrgreen:
Там на север имат такива традиции .Открадни малко занаят и дай насам да попием :drinkingbeer:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Хванал ме е летния мързел и проекта е в застой , но пробвах някои принципни работи :lol:
Image
Image
Image
:lol:
Живи и здрави!
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
The_Profesor
Posts: 2
Joined: 01 Apr 2009, 19:52
Location: Варна

Re: Направи си сам каяк

Post by The_Profesor »

Да се включа и аз най-накрая... Малката направи вече 2 години, записахме я в детска градина (или както му кават ясла... макар, че в ясла водихме овцете в наеш село .. :lol: ), като по този начин вече имам време и за моите щуротии. Анастас Отдавна ме подканваше да се включа, но нямах свой кораб.От 2-3 години обмислям вариант за каяк. Търсих вариант за сглобяем, поради по-малкото място което заемат, но видях че за по-малко от 300-400 евро не мога да открия. Та, затова се спрях на собствено производство. Хем, по-ново, хем задоволството от това да се возиш на возило изработено от себе си ще е по-голямо.
Малко поизпуснах този сезон, но с енадявам да се включа догодина в излизанията на Варненската групичка с ето това:
http://www.jemwatercraft.com/FreeKayakPlans.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Засега това е екпериментален проект, с цел да видя дали ми е по силите подобно начинание. Избрах този, поради простата му форма. Засега се очертава да го ползвам само из морето и Варненското езеро. Евентуално по язовирите (казах ли , че имам 3-стайна палатка ? ) .
Радвам се, че тук има споделени много проекти, сайтов и полезна информация по темата. Проекта се очертава бавен, като мисля да пусна отделна тема с отделните стъпки, в случай , че някой реши да прави подобна лодка , за да споделя и своят опит. Засега ще се изпълнява както при колегата RIMOHIT в домашни условия върху кухненаската маса, а като дойде момента със сглобяването ще се пренеса в сервиза. Стискайте ми палци !
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Кураж , Професоре и успех .Ще се радвам ако споделяш .Поздрави за начинанието :!:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
стоян
Posts: 41
Joined: 29 Jan 2009, 15:45
Location: Варна

Re: Направи си сам каяк

Post by стоян »

http://www.blueheronkayaks.com/kayak/so ... ftware.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Тази програма ще ти е от полза при конструирането на каяка ти. Не че това което си посочил няма да те вози, но ще ти е трудно да държиш темпото на другите лодки. Има и форум където доста хора са изказали мнение за различните конструкции.
The_Profesor
Posts: 2
Joined: 01 Apr 2009, 19:52
Location: Варна

Re: Направи си сам каяк

Post by The_Profesor »

Както казах, това се очертава само като експериментален образец (като силно се андявам временото да не стане постоянно, както често се случва..), и по-нататък да направя нещо вече по-сериозно. За да поддържа скорост, да има някаква дбра управляемост...
Този модел го избрах поради простата му форма, малкото елементи за напасване и доброто ръководство за сглобяване. При евентуален успех, вече съм си набелязал няколко проекта.
Post Reply