Направи си сам каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Също така не мога да разбера какво имаш в предвид с това
"до колко си струва да се прави точно такава лодка"
Поздрави !
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
sasho
Posts: 2
Joined: 16 May 2010, 11:02
Location: Видин
Contact:

Re: Направи си сам каяк

Post by sasho »

Имах предвид плоскодънното кану от шперплат, но не успях да кача плановете и се получи недоразумение.
Имаш ги на мейла.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Много ти благодаря.Намислил съм SOF да го правя , но всякакви планове ще ми свършат работа.Още веднъж благодаря!
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Някой от лодкостроителите има ли опит с варенето на ребра.
Вчера сварих едно за да видя изобщо как стават нещата и да установя някакъв минимален радиус на огъване .Горе долу станаха нещата но ако има някои тънкости и хора с опит ще е хубаво да се сподели
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Направи си сам каяк

Post by minimiro »

:lol:
Last edited by graf_bezuhoff on 25 Nov 2010, 13:47, edited 1 time in total.
Reason: Рецептата е супер, но не помага на колегите да си направят лодка
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

:mrgreen: Изключително хитроумно !
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Направи си сам каяк

Post by anastas_peykov »

Аз не съм правил такива лодки ама щи кажа кво съм чул от наш Краси. При неговата лодка ребрата не са варени и огъвани а са рязани от някакъв водоустойчив шперплат. Само киловата греда при него е само огъната но не и варена. За нея се търси чамова дебела дъска без чепове задължително за да не се спраска при огъването. Последния му каяк е правен без варене защото май все още не е усвоил този визш пилотаж от технологията на дървото.

Аз се бях запалил навремето да си правя такава самоделка с помоща на Краси но нямам време. Между другото за 800 кинта може да се купи нова стъклопластова лодка. Преди време бат Стоян ме открехна за едни полски каяци - единичка и двойка http://kayak-boat.eu/index.php?option=c ... nger-kayak Наш човек от Варна си я купи тая лодка , виждали сме я на живо , пробвали сме я и наистина е супер (за парите си) , както изглежда и на снимките.

Image

Лодката струва 650 лева в Полша , и офертата беше че ако поръчаме 3 ще ни додат на по 800 лева до Варна. За сега сме двама , търсим трети мераклия за да поръчаме.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Мерси Насе за офертите ама не го правя заради парите а заради тръпката да направя лодка.
Първоначално и аз мислех да правя шперплатови ребре но все повече се навивам да ги правя от сварени летви и огъване. При големи радиуси няма нужда от варене .
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Направи си сам каяк

Post by anastas_peykov »

Наш Краси много ги чатка тез работи. Има много събрани материали от интернет по темата. Хобито е хубаво и интересно. Колко съм го карал да развие това нещо на местна почва у нас , като за начало да публикува сайт в който да събере и изложи всички материали по темата , дори и съдействие ще му окажа но неще. Явно няма смелост за подобно начинание. Но както и да е. Тия шперплатовите каяци не са добра идея защото стават тежки. Там пак има рогозка, полиестер , гел и здраво шкурене. Трудоемко , вредно... тая технология не е по добра от тази на стъклопластовите лодки. Ламинатните каяци не са по нашите сили. Това е вече изкуство. Интересни са скин каякците или тез дето са шев и кройка защото са леки, евтини и автентични. Но плановете за тях са много но са платени.
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Направи си сам каяк

Post by rimohit »

Препоръчайте лак за SOF. До колкото успях да разбера полиуретановия лак е по-подходящ заради еластичните си свойства т.е. няма да се пука при деформации ( правилно л съм разбрал?)
Ако има изпитана вече марка още по добре.
Благодаря предварително :!:
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
Post Reply