Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Deny_Ph
Posts: 4
Joined: 02 Jul 2014, 10:57

Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by Deny_Ph »

За това става въпрос http://spkayaks.com/point-65-mercury-tandem/ Ще го ползвам основно за море, но също язовири и спокойни реки. Интресува ме основно как е като стабилност на сглобките, също скорост, маневреност, общо усещане и квото се сетите в този смисъл.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by anastas_peykov »

Че то ако не можеш да чешеш с палеца на кракът си задника на предностоящия, що за тандем каяк е туй :)
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by graf_bezuhoff »

Deny_Ph wrote:За това става въпрос http://spkayaks.com/point-65-mercury-tandem/ Ще го ползвам основно за море, но също язовири и спокойни реки. Интресува ме основно как е като стабилност на сглобките, също скорост, маневреност, общо усещане и квото се сетите в този смисъл.
Поискай от доставчика да го тестваш. Едва ли ще ти откажат. И може би поне на някои от въпросите ще си отговориш, особено ако има ветрец и вълнички на мястото за тест.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by anastas_peykov »

Отиваш във "Воден хоризонт", те са вносителите на тия каяци. http://www.bg-kayak.com/ Този сайт който си дал е на техен дилър. Ако имат този модел наличен при тях ще го видиш, че може и да го пробваш, или поне единичката да видиш поне какви са сглобките. Беше ми се мяркала една снимка във фейса на склада им и ако не се лъжа мисля че ми се мерна там една единичка сглобяема. Лично ако питаш мен , не виждам ква е кирията от тия секции освен че може да си го натикаш в мазата зимата. Секциите са си доста обемни, бях гледал на една снимка как целия багажник на един пикап заеха. Някои влизат една в друга но при тези не виждам как. Ако беше нещо добро , всички производители щяха да си правят каяците сглобяеми. Освен това някой беше споделил че на ситонтопа , секциите скърцали нещо в морето на вълна.
Deny_Ph
Posts: 4
Joined: 02 Jul 2014, 10:57

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by Deny_Ph »

Първо, категорично изборът ми е ситин. А кирията--най вече съхранение и транспорт, както и възможност за единично ползване понякога. В презентацията споменават, че една от крайните секции влизат в единия кокпит--така или иначе за средно голямо комби става. Идеята за тест е добра, проблемът е, че нямам никакъв опит--съответно база за сравнение.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by anastas_peykov »

Тоя каяк не е разпостранен кой знай колко. Ако предлагаше туй квото го пише вервай ми ,щеже да е хита на пазара. А и цената е колкото на обикновенна двойка. Затуй търси къде е гредата :)
Deny_Ph
Posts: 4
Joined: 02 Jul 2014, 10:57

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by Deny_Ph »

Е, затуй съм тук, търся евентуални греди ;)
loop
Posts: 45
Joined: 27 Nov 2013, 16:16
Location: София

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by loop »

Чел съм че става ... за хоби ... Не бил много солиден, ама бил прилично направен, все пак.

За семейни забавления по няколко часа на вода няколко дни в годината, ще е ОК. Може сам да погребеш, може с мацка или приятел или детенце, а може и трети модул за трети човек. Багаж като за пикник и малко дрехи също има къде да сложиш.

За сериозни преходи от по няколко дни с багаж, тази лодка няма да е подходяща. Ще е проблем да я вадиш от водата и да я носиш като е пълна. По-бавна е - ще трябва повече да се пънеш (умора). Абе не е за експедиции това.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by anastas_peykov »

Тая лодка е с рейсърски дизайн и не е за начинаещи. 60 см ширина за двойка си е направо предизвикателство. Напреднали каякари никога няма да си купят пластмасова тачка, ще гледат нещо композитно да е. Каяка няма обем , плитък е , най вероятно не е подходящ за дебели. Виж как му стърчи носа, не е хубаво това. Тоя рул отзад е също рейсърски, гепили са го от Епик и не е туристически. Задницата на един туристически каяк е най-натовареното място , там се сурка , там се блъска. Тоя рул при една джелатска експлоатация ще даде фира много бързо. Седалките са някаква пълна греда. Такива се слагат на евтини корита, степенки за бедрата също не виждам. Оборудването по палубата е постно. За да направят цена са скопили екстрите. Тая концепция за транспортиране на парчета в купето на колата за мен е глупава. Аз предпочитам да си кача лодката на багажника и да я напълня с багаж, отколкото някакви парчета да ми запушат колата и да ми дерат тапицерията. Още повече че каяка след употреба не излиза чист като от магазин а мръсен, кал, солена вода , пясък...глупаво е да си го набуташ в колата. Тия парчета ако ги забравиш на плажа лятото заключени в колата може после да не може и да ги събереш. Пластмасата на туристическите каяци е мека и се деформира за да може да поема удари и дране. Ако е твърда ще е трошлива и няма да е дуракоустойчива. Тука реалностите са други, експлоатацията на каяка е джелатска и не е сигурно дали някой хубав ден тия панти няма да хвръкнат.....
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Мнение за POINT 65 MERCURY TANDEM

Post by h.robo »

Ей това е въпросът-Кога тея панти ще фръкнат? Иначе това, че се разглобява е много удобно за товарене в кемпер.Трябва да и се направи един тестдрайв на тази лодка.
Post Reply