Tahe Marine Reval Midi

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

И аз да се похваля - от снощи кака ми Сийка си има ново другарче - Reval Midi на Tahe - http://www.bg-kayak.com/122/12/product.html
Изработен от фибростъкло - с рул и скег!
ПП - Ще трябва да устискам до неделя за да го пусна за първи път на вода :D
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Още един новак (как се става келеш?)

Post by st_beer »

Да ти е честита новата придобивка Анди. Желая ти безаварийни плавания и много навъртени морски и речни мили. :orcscheers:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by graf_bezuhoff »

Аааа! Тази лодка заслужава отделна тема! Да ти е честита лодката! Представям си как върви... Непременно да разкажеш, ако устискаш до неделя.... И да не устискаш, пак разкажи...
User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

Благодаря ви от сърце. Колебаех се между този модел и модела Wind Solo - http://www.bg-kayak.com/3/12/product.html
Но прецених, че Reval Midi е по-универсален (въпреки малко по-късата си ватерлиния) и ще "качва" добре вълните :D
Тестът ще бъде на яз.Ястребино в събота и неделя.
ПП - И жената се сдоби с каяче - кака Сийка е за нея :D
User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

Малка корекция - тестовете бяха събота и неделя, но на язовир Тича (с.Ловец).
Ден І-ви - силен вятър и къси ветрови вълни (със зайчета). С две думи - друсаше като шофиране на калдъръм.
Впечатления - отлична първична стабилност (въпреки ширината си от 54 см.). Плавно преминаване от първична към вторична (без изненади). Носът качва вълните. Кокпитът е сух (стои сравнително високо над водата).
Ден ІІ-ри - 8 часа сутринта. Водата е гладка като огледало. Вятър - 0. Ситуацията е Smoke on the water - http://vbox7.com/play:c3ae6e7c :D
Впечатления - Отлично ускорение (на 5-тия, до 6-тия здрав загребок носът почва да глисирва). Отличен праволинеен ход със пуснат на 1/3 скег. Поддържа много добра скорост с малко усилие. Рул почти не съм пускал.
Недостатъци (ако може така да се каже):
1. Налага се често да изчаквам жената с кака Сийка. Тя ми вика "Ти почти не гребеш, а каякът ти все върви. Аз се скъсах да копам и все не мога да те стигна".
2. Поради по-дългата си ватерлиния по-трудно се върти на място от кака Сийка.
Ами това са първите ми впечатления от Reval Midi. С две думи - прекрасен каяк :D
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by anastas_peykov »

Завива ли с наклони ?
User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

Да, но слабо. При каране на ръб носа и кърмата не забелязвам да излизат много над водата. Предпочитам да завивам в комбинация - с лек наклон и вкарване на сила в срещуположното на посоката на завиване гребло.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by minimiro »

Има и по лесен начин на управление, с наклон, и право гребло по-напред от страната на завоя със съответния градус (ако мога така да се изразя ;) ) на греблото спрямо лодката....
Ма и аз го обясних :rolling:
Иде реч плоскоста на лопатата и лодката да не са успоредни, а греблото леко да отваря спрямо носа на лодката, колкото по голямо е "отварянето" толкова по-бърз е завоя...

Погледнато отгоре, гледаме лопата-лодка, не ни вълнува че е кануист.... тва е само за целите на онагледяването....

Image

Номера при такова управление е че не си губиш ритъма, да наваксваш с дълги загребвания само от една страна че да завъртиш, и второ самото управление е само с китка, като го пробваш и схванеш, моеш да си го ползваш за секунда при самото загребване... Гребането не е хамалогия, сичко е чалъм ;)

;)
User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

ОК, мерси (разбрах го от втория път :D)!
Ще пробвам тази техника.
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Vasques »

А жена ти какво кара (кака Сийка - що е то?)
Що не си размените лодките с нея за сравнение?
Post Reply