Tahe Marine Reval Midi

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

Кака Сийка всъщност е Сийяк на Прийон, който е старият ми каяк - http://kayak.jacques-lemans.bg/view_product.php?id=8
Ще ги разменим, разбира се, ама нека първо се порадвам на новия си Reval Midi.
ПП - То малко се получава като да си купиш нова кола, а да продължиш да караш старата :rolling:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by graf_bezuhoff »

Andy Iron wrote: ПП - То малко се получава като да си купиш нова кола, а да продължиш да караш старата :rolling:
Така е. Откакто преди 4 години си купих Некито и си казах, че повече в сит-он-топа няма да седна, с този сит-он-топ съм навъртял толкова километри по море и язовири, че ми се завива сват, да не споменавам целия български участък на ТИД за разнообрзие. А тази година след като си начесах кефа ранната пролет на Охрид, Неки-то оттогава само го товаря и разтоварвам от покрива, съвсем се е изтрил отпечатъка от моя задник на седалката. От стара любов и стара лодка няма отърване, да знаеш!
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by anastas_peykov »

Абе и ний започнахме с ония алуминиеви тачки на ТНП и след не малко въртене на разни стъкломати , карбони, ала бала сега пак си гребем със старите ТНП-та. Но при нас всичко това е от любов към садо-мазото :)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by minimiro »

Аз тебе специално те усещам как освен садо-мазото, и суйсайдъл тенденсис почват да те влекат напуследък :rolling:
dimokodzhabashev
Posts: 2
Joined: 06 Dec 2013, 22:22

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by dimokodzhabashev »

тази година месец маи се закупих същия каяк .По язовирите всички каякари идваха да гледат каяка . Особено на язовир Беглика месец август се събират каякари от цялата страна .Когато гребях всички заглеждаха белия кораб . Шабка свалям само на Гренланда на Зегуул - прави страхотно ускорение като спортна кола .
С поздрави Димо.
OXYGEN
Posts: 7
Joined: 13 Aug 2013, 13:32

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by OXYGEN »

А от къде идва тази голяма разлика в скоростта в сравнение със Сийяка?
Бях се замислил за такъв, но след тази тема нещо се замислих...то и сега си имам бавна лодка :D
User avatar
Andy Iron
Posts: 25
Joined: 05 Dec 2011, 00:23
Location: Русе

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by Andy Iron »

OXYGEN wrote:А от къде идва тази голяма разлика в скоростта в сравнение със Сийяка?
Бях се замислил за такъв, но след тази тема нещо се замислих...то и сега си имам бавна лодка :D
Той Сийяка по принцип никак не е бавен и се движи доста добре. Но Ревал Миди е по-бърз. Правилото е, че колкото по-дълъг и тесен е каяка, колкото е по-лек и по-гладък, толкова ще е по-бърз.
Разликата в скоростите идва от няколко фактора:
1. Материала на Сийяка е трислоен полиетилен, А Ревал Миди - фибростъкло. Двата материала имат различно съпротивление с водата.
2. Дължината на ватерлинията.
3. Ширина на ватерлинията.
4. Форма на дъното.
5. Задкормилното устройство :rolling:
Повече информация за скорост на каяка може да се прочете тук - http://www.bg-kayak.com/16/page.html
Според мен основният фактор за разликата в скоростите на лодките, карани от мен и жена ми, се дължи на задкормилните устройства. Ако си разменим лодките, ще вървим наравно - предимствата на Ревал Миди ще компенсират задкормилното устройство.
ПП - Тя да ме чуе моята, ще карам Коледа на боб и леща :rolling:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Tahe Marine Reval Midi

Post by anastas_peykov »

Разгеле "задкормилното устройство"... полека лека ще разберете че каяка без копка не може да върви :)
Post Reply