Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by st_beer »

@митко
Какво стана с каяка от обявата? Гледам още си седи в продавалника. Не можахте ли да стиснете ръцете или нещо не ти допадна лодката? Цената е повече от добра и за тия 540 лв едва ли може се намери нещо по добро.
митко
Posts: 20
Joined: 28 Sep 2013, 11:39
Location: Бургас

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by митко »

Нещо се поразболях,утре ще му звъня.Не ми хареса,че ме излъга-бил английски,купил го от ибей и т.н.Аз много мразя някой да лъже.Колесара е самоделка а за спасителната жилетка нещо смънка и аз се отказах,но вчера видях новата цена.Сигурно е само за лодката.Утре ще го чувам.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by anastas_peykov »

Къв ебей бре , тоз ше е някой мангау мазен. Сигурно някаква брада ше е тая лодка. Обади се на Лодкостроител и ако не ти трябва фактура щи я дадат без ддс или за 540 лева. Поне ще я вземеш нова. Мноо ми е смешно като видя обяви за каяци на лодкостроител втора употреба които се продават на цена по висока от новата. То балъци верно много ама чак пък .....
митко
Posts: 20
Joined: 28 Sep 2013, 11:39
Location: Бургас

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by митко »

anastas_peykov wrote: Обади се на Лодкостроител и ако не ти трябва фактура щи я дадат без ддс или за 540 лева. Поне ще я вземеш нова.
Това истина ли е или просто предполагаш?Истината е,че разликата в парите не е много голяма,та да умувам спешно,а и хубавото време изтича.
p.s.И твоята лодка много ми харесва,но ако(като) ми влезе"малко вода в кръвта" тогава ще мисля за по-добро.Мисля,че тутраканката като за първа си е ок
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by anastas_peykov »

До преди месец такава беше практиката. Ако имат готова отиваш и я взимаш, ако не , поръчваш , плащаш някакво капаро избираш си цвят и за две седмици ти я правят.
митко
Posts: 20
Joined: 28 Sep 2013, 11:39
Location: Бургас

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by митко »

Мноооооооого ти благодаря за инфото!!!!
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by st_beer »

@митко
Няма готови лодки и няма такова нещо отиваш и вземаш. Първо се поръчва,пращаш капаро 200 лв ,избираш си желания цвят и до 14 дни ти я правят (моята я направиха за 8 дни). Ако се навие да ти продаде без ДДС е добре дошло ама това е по желание на търговеца. После се налага едно ходене до Тутракан да си я вземеш понеже с куриерска фирма излиза златно. Не ти смятат пратката по килограми ами ти я смятат по обем. Така че ако тая лодка която се продава за 540 лв е хубава защо да се правят тия гимнастики с ходене до Тутракан и допълнителни разходи за гориво и т.н. Разликата в километрите Бургас - Тутракан( 250 km) и Бургас -Несебър (36 km) никак не е малка. Минал съм по тая пътека и ми е пределно ясно какво ще ти струва и повярвай дори и да ти извадят ДДС пак ще хвърлиш толкова пари с пътните. Ако имаше готова лодка когато си поръчвах моята и беше на такова разстояние от нашия град и на такава цена никога не бих си я поръчал и не бих ходил да бия толкова път. Няма да ти ръся мозъци и акъли все пак си голям и разумен човек и мисля можеш да си направиш сам сметките кое ще е най изгодно за теб . Желая ти успех.

П.п
Тоя продавач не знае какво точно иска. Преди малко отварям продавалника и какво да видя цената променена и вдигната нагоре с 100 лв. Явно не му е за продаване щом се върти така.
митко
Posts: 20
Joined: 28 Sep 2013, 11:39
Location: Бургас

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by митко »

Мисля,че иска 100 лв за жилетката.Да е жив и здрав!Бих го отървал,защото го разбирам,а пък и намен нищо не ми пречи да взема неговия,но сигурно ще изчакам пролетта.Относно куриерите 70 лв ще струва до Бургас + 15 лв.за лодкостроителите за специална опаковка.И както вече писах цената не е бог знае колко по-ниска,че да го вземам сега и само да ми пречи или по-точно изкушава.
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by st_beer »

митко wrote:...........Относно куриерите 70 лв ще струва до Бургас + 15 лв.за лодкостроителите за специална опаковка.И както вече писах цената не е бог знае колко по-ниска,че да го вземам сега и само да ми пречи или по-точно изкушава.
Не зная как и по какви схеми и на коя фирма са тия сметки които си написал. Когато за исках да си взема моя каяк по куриер се обаждах на телефона им и те ми казаха понеже пратката била голяма се смятало по обема о ми казаха как да попълня данните в техния саит. Сега направих същото само че сложих моите размери на каяка и твоята цена примерна като наложен платеж и ми се получава съвсем друга сумата 124,35 лв . Ако си привел капарото 200 лв и остава 340лв да се платят наложен доставката малко пада 119.31 лв. Ако няма наложен платеж и платено всичко става 110.74 лв доставката. Не зная как е при другите куриерски фирми това е ако се ползва ЕКОНТ и е проверено от мен когато ми се налагаше. Затова и отидох да си го взема на място каяка пак ми излезе по евтино ама си стигнах цената на която беше с ДДС . Що се отнася до зимните месеци на мен тогава най ми е кеф да си джиткам по реката с малкия единичния каяк и да връткам спининг за хищник.
Image
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Едноместен каяк "корсар"от лодкостроител

Post by anastas_peykov »

Абе кво му мислиш и смяташ толкоз, кви калкулатори, кви стинки , кви пет лева. Ако тръгнеш да прайш стинкаджийски сметки за транспорт то какяк туризма като занимание определено не е за теб. Пътуването , къде с каяк , къде без е част от играта и тука някакви няколко стотин километра не значат нищо на фона на хилядите които ще изминеш :) На пролет ше отразиш една Янтра и по пътьом ше минеш да си вземеш лодката. Освен това ако се разтърсиш, транспорт винаги може да си самоорганизираш, особенно ако нямаш бърза работа, опции много. Трябва да знаеш че ако си поръчваш от тутраканска лодка трябва да е докато е още топло , защото като стане студено май пускат кепенците и чак на пролет.
Post Reply