Впечатления от sevylor yukon

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

valsodar
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2013, 20:09

Впечатления от sevylor yukon

Post by valsodar »

Здравейте!Това е първият ми пост и първата тема тук.Както се досещате вчера си купих въпросния надуваем каяк и реших че мога да бъда полезен с инфо!Знам че повечето недолюбвате балоните но за морското краибрежие и язовирите ще едобре.На първо четене е отличен-надух го и го спаднах без проблем но установих че само с ел помпа не става а накрая трябва и обикновена да се припомпи малко!Не съм го мокрил още но в събота заминавам с детето около Бяла за десетина дена та ще има квасене.Надявам се да кача снимки и впечатления като се върна!
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by Pecata »

Ако духа вятър, не влизай с детето!!!!!!!!!!! (то не е виновно)
Задължително със спасителни жилетки (облечени и закопчани)!!!!!!
valsodar
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2013, 20:09

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by valsodar »

Аа, само в спокойно море-то когато духа и с другите пластмаси не е лесно!Разбирасе с жилетки!
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by greenhorn »

Честита придобивка! Пецата добре го каза за вятъра, а в бурно и ветровито море с пластмасите няма проблеми, ако са сит-ин, поне аз не съм усещал ядове.
А за жилетките - добре е, че го знаеш и си убеден, че трябва да се носят. Много хора заради его или други причини не ги слагат, и като затрябват ...

Внимавай с морето, на места доста бързо се сменя ситуацията, визирам северното черноморие, за южното нямам поглед.
А с какво гребло си? Скоро видях едни агенти на Панчарево, с надуваемо каяк нещо, и с ужасно гребло, сглобяемо на няколко части, сглобките бяха като на сифоните под мивките, с ръчно навиване и огромни.
User avatar
DiMB
Posts: 33
Joined: 22 Nov 2010, 13:16
Location: София

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by DiMB »

Това с ел. помпи е нормално, ако са роторни. Те вкарват много въздух докато няма налягане (супротивление). За да се осигури налягане е необходима помпа - ръчна или крачна. Ако човек има ел. компресор, който е бутален (за кола) няма проблем с налягането.
valsodar
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2013, 20:09

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by valsodar »

Греблото ми не е кой знае какво но за начало е добро!Севилор от четири части-70-80лв.Гледах да не е скъпо и да се побира в сака с каяка-по-натам евентуално друго.Имам ипомпи и двубутален компресор ама накрая ме страшее с него пък и не винаги колата може да е на брега да го захрани.За морето ще внимавам-не мисля да влизам на повече от 50-100м и то когато няма вълни.Благодаря на всички за съветите!
valsodar
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2013, 20:09

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by valsodar »

Два дена особенно днес големи вълни-няма влизане.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by anastas_peykov »

то хубу че е една чанта и не береш грижа с транспорта , инак бих го нарязал с брадвата ако не моа вляза с него
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by minimiro »

valsodar wrote:Два дена особенно днес големи вълни-няма влизане.
Къде ги тия вълни бре, тука вече мисла че напук ми прай..... такава тепсия не бех виждал скоро
valsodar
Posts: 8
Joined: 25 Jun 2013, 20:09

Re: Впечатления от sevylor yukon

Post by valsodar »

Днес беше морското кръщение на моя каяк!Двамата с малкия изминахме скромното разстояние от най-южната точка на Бяла до Бялата река=2,5-3км в едната посока.Каяка се дъжа учудващо добре с вълничките-просто ги прелазваше.Вятъра беше лекичък но ако спрех да греба се усещаше че бавно се понася.За навръщане правих 3-4 почивки.Като загребвам носът се отклонява с15-20 см.Стойката за крака или не знам как се ползва или е ненужна-на мен ми пречеше.При приключването задължително да се отворят двата клапана на дънато за да изтече влязлата вода и после да се затворят.От греблото съм доволен-не ми излязоха мазоли.Общо взето от каяка това и очаквах!Ако има въпроси -давайте.
Post Reply