Каяк Каракуда от Лодкостроител

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
DiMB
Posts: 33
Joined: 22 Nov 2010, 13:16
Location: София

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by DiMB »

И аз си взех една такава лодка, карах я два дни на морето и имам вече някакви впечатления. Повтарям казаното от st-beer за руля, мисля че с малко боя от рода на сребърен феролит (20-ина грама), нещата ще се стабилизират - демек това не е проблем. Педалите са може би собствена изработка, но са ефективни повече от тези на сеабърдските ми лодки. Най-големия недостатък за мене в изработката са отворите на 2-те багажни отделения, които в този си вид трудно ще се уплътнят (липсва възможност да се сложи неопенов капак с ластик, защото няма как да се захване). На практика лодката няма в този си вид непромокаем отсек и недай боже да се обърнеш някъде където няма дъно - директно ставаш собственик на подводница. Иначе и аз не я усетих като нестабилна, карах в спокойно море, на вълна (за кратко) и по река. Изглежда много добре, даже е красива, може да си подбереш цветовете, бърза е достатъчно (с двама спокойно гребящи гребци, аз и жена ми, ни се налагаше на всеки 400-500 м да изчакваме за някоя минута едничките с доста запотени гребци). Ако се удължи малко перото на рула при по-бурно море мисля, че ще подобри праволинейния ход, но това важи за всички каяци само с рул и без добре очертано киловано дъно. За сметка на това е повратлива. За всеки който ще я кара на море препорчвам докато не си реши по някакъв начин проблема с капаците да ги напълни с празни пластмасови бутилки. Трябва да се сложат и допълнителни ластици за захващане отгоре, което също не е голям проблем. Някой ще каже - хубава работа, ама българска. Мисля, че с известни доработки лодката може да стане много прилична. За тази цена толкова. Мисля, че тази от лодките на Лодкостроител - най-си заслужава закупуването.
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by st_beer »

DiMB wrote:...........................................На практика лодката няма в този си вид непромокаем отсек и недай боже да се обърнеш някъде където няма дъно - директно ставаш собственик на подводница.....................За всеки който ще я кара на море препорчвам докато не си реши по някакъв начин проблема с капаците да ги напълни с празни пластмасови бутилки.
Това с двете багажни отделения и мен ме притесняваше. Едно от първите неща които направих тествах го на морето. Кавачих го и го напълних до горе където са пасажерските места. В багажните водата беше до половина и каяка си стоеше отгоре. Както беше напълнен така хубавичко с вода се качих и аз за капак и с помпата му изпомпих водата.Гадно е че се пълнят с вода багажните понеже ако имаш някакъв багаж в тях ще се намокри. Това обаче не е проблем понеже може да се сложи в суха торба и тая торба ще играя и ролята на балон или празните бутилки.
Мисля че това може да се направи ама трябва се запретне човек и да се изцапа със смола и стъклопласт и да направи две якички като тия на пасажерските места и ще се получи желания ефект на багажните отделения. Пак го казвам с ръка на сърце тази лодка е една много добра заготовка за парите си и има нужда да се вложат още малко пари за да стане. Това не означава че не може се кара и да и се кефи човек в този и вид.
П.п
Попаднах на един клип където багажните са на същия принцип и решението може да се види и взаимства от там. Уплътненията трябва се направят на самия капак и предполагам ще има ефект.
http://youtu.be/tNQo7GXXEd4?t=34s
Last edited by st_beer on 14 Aug 2013, 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by greenhorn »

А има ли издатини за колената, да помагат при ескимоско обръщане?
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by anastas_peykov »

Те там не са чували за подобни неща. При тая не става да се ескимотира щото седялката е цяла и не можеш да опипаш задника на предностоящия с крак :)
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by greenhorn »

Ахаа, мръсник, ти така ли правиш в двойките каяци;))) А аз по-скоро за единичката питах.
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by st_beer »

Днес решихме да направим един риболов и понеже вървеше много тягаво и бях хванал само няколко средни костура. Дръннах на един колега с каяк и го обърнахме на друго забавление и поразкършихме каяците.Страшно съм доволен от новата туристическа придобивка ама и трябва по-голямо пространство да се развихри.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hT6Cqofid0
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by greenhorn »

Видях една Каракуда на живо, за тези пари мисля, че е повече от приличен каяк!
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by st_beer »

Все повече се убеждавам,че всеки даден лев за тая лодка си заслужава.
Ето едно морско клипче от вчера.

http://www.youtube.com/watch?v=y8K2ZhCDskk

Трябва да измисля някакви опорна стойка или педали за предния пасажер за да има по голяма опора и да е по стабилен. Иска да се вложат още някой лев да се подобри коритцето и ще стане много добро каяче за разходка и развлечение.

П.П
Днес ми остана малко време и предния пасажер се сдоби с опри за краката. Всичко ми излезе в рамките на 5 лв. Ако някой се интересува и иска да си направи подобни опори ще му са нужни малко водопроводна ПВЦ тръба Ф30 или Ф32 забравих в момента каква точно купих,2 бр тетки,5 самонарезни видии ,2 броя 6 мм неръждавейки болчета с крилчати гайки и час свободно време да го събере .
Направил съм я подвижна в релсата и може да се регулира според човека който кара на предното място. Мисля че се получи и ще върши работа. Добавям две снимки да се види и нагледно.

Image Image
st_beer
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2011, 20:46
Location: Ямбол

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by st_beer »

Днес направих още едно леко подобрение по системата за управление.На няколко пъти ми случи да ми влиза въженцето за вдигане и сваляне на руля м/у стената и водещата ролка. Когато го разглобих останах "очарован". Ето една снимка в която съм качил всичко на куп как е било какво е направено и как е станало.

Image

Това с ластика и възлите го видях от едно клипче и много ми хареса като идея понеже държи двете въженца винаги изпънати. Ето го и клипа в който след 4,26 мин човека обяснява как става всичко.
http://www.youtube.com/watch?v=3ZuXc1Y4 ... AF37305F30
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Каяк Каракуда от Лодкостроител

Post by anastas_peykov »

На тия руля им е поцинкован, от тук нататък няма кво да го коментираме. Внимавай да не си оцапаш гащите , че ръждата не излиза !!!
Post Reply