какво мислите за този каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by genius »

minimiro wrote:
anastas_peykov wrote:Върви, с такъв като на Цветан ситонтоп лятото един се пуска по Дунав. 35-40 километра на ден са минавали. Абе май всичко до енджинето опира.
Абе енджин енджин, в река с течение 10км/ч, 30-40 се праят... хората с лодки за целта и по 80-100 праят.....
46км без течение имам със сит-он-топ :P
Но НИКОГА повече :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by minimiro »

никога, ама никога не казвай никога..... :-P
Шот и аз съм се клел че река никога на заден нема да карам, ма факт, половин река през целото време на заден ход минах, вкл. и бързейте, ку не верваш питай :rolling:
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: какво мислите за този каяк

Post by graf_bezuhoff »

genius wrote:
46км без течение имам със сит-он-топ :P
Но НИКОГА повече :)
Абе ти ще ми паднеш на Керкини със същия сит-он-топ... :twisted:
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by minimiro »

Аааааа моля моля, без да ме провокирате така гнусно и да ме подклаждате към спам, неверници :rolling:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by anastas_peykov »

Абе аз две години съм се мъчил с един 3 метров ситонтоп. От време на време си връзвах греблото и сигурно 95% от случаите когато съм вадил лодката туй въже ми се е оплитало я в крак я в ръка. Представям си ако вържеш всеки такъм с въженце кво ше стане , ше се обесиш като по учебник. Наистина ситонтопоа е по добрата риболовна платформа по принцип но ситина е по удачната за нашите географски ширини, климат и финансови възможности. Имам наблюдение към местните ситонтоп рибари и туристи...мъчат се с тия лодки. Иначе за плажа лятото си е супер. Има ситонтопи които имат добър ход и със инсталиран рул нямаш грижа с тях на дълги разтояния но аз лично не обичам да седя мокър. И като си прайте майтап със ситонтопите не забравяйте че топ бегачките са ситонтопи.
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by anastas_peykov »

Имам един познат със ситин дето туй лято се е пуснал заедно ситонтопаджиите по дунав и разправя че за вървене си вървят лодките. С моя 3 метров бидон двама са карали Варна - Камичя 25 км. в една адска жега преди 2 години. Караха си без да се оплачат. Преди 3 години всяка сутрин си копах с него за физарядка в морето. Абе ако нямаш база за сравнение тая лодка ше е върха на сладоледа. Но туй лято ми се наложи веднъж по неволя да карам бидон ми, сигурно 2 години не съм се качвал на него , толкоз не бях псувал никога.
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: какво мислите за този каяк

Post by sto100jan »

Не моем да не поспамим и аз тука :mrgreen: С присъщата ми скромност мога да твърдя ,че аз съм направо хемблематичен ситонтопист :mrgreen: ИмАх късмета да си купя подходящ за всичко ситонтоп , и целия ТИД в българския му участък съм си го изшляпал без никакъв проблем . За лятото - ситонтоп , ама по-тесен ,та дълъг , иначе с бидони под 4 м верно не става . Много размисли,страсти , терзания и даже поезия съм написал някъде тука по форумите , а пък за хубавите мигове по многодневни походи и двудневни запивания - ехеййй :mrgreen: Има в момента някакъв ренесанс на ситонтопи и то от типа сърфски . Защитата е или със сухи панталони , които ги гледах тука на промоция към 200 лева , или със сух цял костюм , ама такъв под.... не съм сигурен много , ама е много :roll: Са тука тамън замръзва морето , ама допреди еднаседмица ги гледах пичовете си карат каяците - сит-ин , но задължително със сух костюм и неопренови сухи ботуши - нещо като апрески приличат и плуват . А освен сърфски , има един сглобяем на секции , не е ситонтоп ама и шприцка нема , а става и петместен , та и такива си карат на студа със сухи дрехи. :ugeek:
На човека за лодката може да не му помогнем , ама си чешеме клавиатурите тука :mrgreen:
User avatar
DIDO VN
Posts: 33
Joined: 14 May 2009, 16:31
Location: varna

Re: какво мислите за този каяк

Post by DIDO VN »

[quote="minimiro"]Той човека за риболов попита, вий само дет на Чепинска не го качихте рийш ли :rolling:

Виждам че човека пита за риболов,ама пита и за разходки. Гледам да го тласкам повече към разходките отколкото към риболова,защото ще му се спестят едни мъки,пък може и да спася живота на някое друго шаранче ;)
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by anastas_peykov »

Стояне , следя форума на ситонтоп рибарите редовно. Като доди Септември темата "Облекло за риболов с каяк" става супер актуална и започва едно гърчене , едни дилеми , едни дерзания, майката си ебало. Разни костюми , чаропогащници, наскоро почнаха да си вкарват и запалки Зипо в гащите да им държи топло. Как да им обясня че ситина като сложиш шприцка, кат пръднеш два пъти вътре, кат се научиш как да го караш без да се мокриш ,може да си го караш облечен с анцунг и пантофи сух и в абсолютен комфорт дори и в студените дни. Ситонтопа ако искаш да го ползваш пълноценно облеклото е най големия проблем. Сухия костюм е частично решение и струва пари. У нас риболова е предимно пролет - есен, т.е когато или водата или въздуха са студени. Абе мъка голяма. Брат ми живей на карибите и там карат само ситонтопи ама там зиме температурата не пада под 18 градуса. Има едни хибриди между ситин и ситонтоп, някои ги наричат декет канута. Между 3.60-4м дълги , широки над 76 см , плоскодънки, с голям кокпит към 1.20м на който може да се сложи шприц, с формован външен багажник и екстри за риболов като ситонтоп. За мен това е най- подходящата комбинация за риболов в затворени водоеми у нас. Лодки с такива размери обикновенно са маневрени и държат курса без помощни средства. Освен това има някакъв приличен ход , за еднодневни разходки до 10 км е супер.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by minimiro »

Ам да попитам аз, брат ти като е на карибите, за чий грездей ми копаш доле у залива, наизуст го научихте вече...... ми не идеш да тренираш сърфинг на топло ;)
Post Reply