какво мислите за този каяк

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by anastas_peykov »

Там има акули :)
rimohit
Posts: 324
Joined: 11 Jul 2008, 16:39
Location: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: какво мислите за този каяк

Post by rimohit »

:rolling:
...много забавно тука
почетен член "вся остальная непиювшая сволочь..." :D
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: какво мислите за този каяк

Post by sto100jan »

Да ни прощава колегата Валдин , че съвсем му припикахме темата с въпроса , на човека :? Ама , как да се покажем какви сме разбирачи , ако не се изтъкнем тука :mrgreen:
Да ви кажа честно , аз поне три основни диалекта в българския мога да си ги връткам - Петричко-Сандански( като роден) , Благоевградско-Симитлийски(грамадско-симитлишки- като придобит в израстването) , Банско-Разложки (придобит по съребрена линия , щот' нали , жената е изтам) , и богат набор от Книжовно-Шопски ( Ветър и мъгла, вервайте ми !), доста Пловдивско-Тарикатски ( Нъли тъй , бат' Петьо, по тилифона гу чух?).
Ама колегата МиниМиро ме затапва отсекъде в тая област ! Ашколсун на туй мумчье ! :mrgreen:
Как си ги врътка диалектизъмите , и винаги на място :!:
Надявам се да се засечем наживо някой ден да разтегнем лакърдиите :mrgreen:
ПП : Иначе за ситонтопа - това е така , но както и да е !
С поздрав най-сърдечен , ваш приятел вечен , весел ви Стоянчо :mrgreen:
User avatar
nikopld
Posts: 42
Joined: 11 Feb 2011, 00:04
Location: Пловдив

Re: какво мислите за този каяк

Post by nikopld »

Та така,да се изкажа и аз.....появи се спор в темата за риболов от Сит-ин или от Сит-он.....Няма как да ловиш от сит-ин че и даже с шприц.Къде ще сложиш стойката,как ще стигаш и до другите неща(стръв,кукички и т.н.)Пробвах го това нещо два пъти-риболов от сит-ин.......НЕ СТАВА или поне не е това което трябва да бъде.Видях на Широка поляна как един колега се изправи в сит-он-топа и си извади рибата без да се заклати толкова че да се омъкне у водата.При риболов от лодка е достатъчно да се гребе с 3-4км в час..по-високата скорост води до сигурно капо от към улов.Тук идва и следващия въпрос...Основна за риболов ли ще го ползва корабчето или повече за разходки и по-малко за риболов....Ако е така ,по-добре сит-ин,ако повече за риболов сит-он.Разликата е голяма.Това е моето мнение...Та в този ред на мисли вчера послучай ЧРД ми подариха http://www.kayak.bg/?go=_common&p=itemp ... =orig&.jpg A пък това беше десерта http://nikoplv.snimka.bg/daily/a1.710445.29594223" onclick="window.open(this.href);return false;
Писането на Български с латински букви е като писането с лайна по стената-чете се но е гнусно.......
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: какво мислите за този каяк

Post by anastas_peykov »

Самоделния тунинг на една риболовна каяк платформа е половината от кефа на това хоби. Има луднали тунинг маняци на тая тема в цял свят. Каяк риболова , особенно в море където освен всичко те и клати , не е лесна работа. Там всяко едно движение трябва да е отиграно предварително, всеки един такъм и уред да е на правилното място и да го достъшваш със затворени очи. По принцип първите няколко опити са комична история докато технологията се изшлайфа. С твоя туристически каяк по принцип няма как да стане, освен ако нямаш огромно желание. Ей такава лодка имах в предвид.

Image

Тая снимка ми доди на гюме първа. Това подобие на каяк всъщност е хибрид между ситин и ситонтоп. Дълго е 3.80 м, широко 76 см. Широко , плоскодънно , с нисък център на тежеста, стабилно, има дължина , не е някой чукан, маневрено, държи курса докато не те дуне вятъра. Като изключим че оная кутия отпред не трябва да е под шприцката , че не виждам отводнителни отвори в багажника и че оная мрежа отпред не трябва да е там, си има всичко дето ти трябва за риболов. Това е идеална платформа на която може да си развихриш фантазията. Кокпита на това нещо е достатъчно широк - 1,20 м и ако си се качвал на Пиронски Крузър дето е с 1.10 кокпит ше знайш какво е. На ситонтопа е обикновенно 1.30-1.40 Във ситина не можеш да седнеш странично с крака във водата ,или да я прекрачиш , но това не е болка за умиране освен ако не вадиш големи сомове. Във ситина всичко ти е прибрано в каяка докато в ситонтопа имаш чувството че всяко нещо може да го загубиш по всяко време. И се губи наистина, поне в началото. Най важното на тая лодка е че ако се научиш как да я ползваш може да останеш сух през цялото време докато си в нея. Но това също не е толкова проста задача. Както и да е , за каяк -риболов мога да ти пиша колкото искаш но не е тука мястото. Иди във форума на рибарите , там има доста материал за четене. Виж по старите теми , те са по интересни и смислени. Там ше разбереш какво и как се прави. Аз лично от каяк риболова се зарибих с тези каяци. но вече не се занимавам с това защото не съм кой знай какъв рибар. Влизам от време на време в морето за попчета и сафрид но с лодка.
Post Reply