Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Moderator: vandobrev

User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by Pecata »

Ееех! Хубава лодка беше. :D
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by minimiro »

Ахахаха разпробит......
той повече от тва не мое да бъде разпробит, дет се вика, сянка не фърля :))))))))
Жалбата ти не е приета, имам връСки в техническата поддръжка :P
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by manev »

Ще си занася ли задника някой натам или ще си ходим по Балкански ... Тайно и поотделно ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by Ros »

Организаторите звъняха да питат същото- дали и колко човека да очакват?
Лично на мен би ми било интересно да отида, имам възможност да тръгна в петък вечерта, след 18 часа...
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by PitaRamos »

Torrent Duck Festival, беше организиран на р.Бъзъу в Румъния от Каталин, собственик на една от румънските фирми за рафтин и пътуване, както и собственик на магазин за екипировак за бързи води, най вече на "Пираня". http://www.barciinbagaje.ro/info/contact.xhtml
Идеята за провеждането на състезанието беше да събере румънските каякари, които са с възможности да карат реки над клас 3+, но....
Естествено ситуацията в Румъния е досущ като в България...някой се опитва да направи нещо за развитието на спорта, а другите конкурентни фирми започват да съботират и плюят по него.
Състезанието се проведе на цялото 8-9 км. трасе, на което бяха сложени пет пилона, които трябваше да се вземат като обратна вратичка. Целтта на тези пет обратни вратички беше да даде възможност на състезателите, каращи предимно бърза вода да имат шанс за победа пред тези участници, които са класически каяк състезатели на равна вода.
Та на старта в крайна сметка бяхме 12 човека, от които 4-ма българи- Чачи, Демо, Калоян и Аз. Заради големият брой участници нямаше деление между мъже и жени, стартирахме всички заедно.
Та водата беше много, направо на "капачка", обратните по вратичките бяха доста застрашителни, аз лично успях да спра само на две от тях, но при опита си да ги преодолея определено срещнах големи трудности.
Втората част на състезанието се проведе на равна вода, до един язовир в близост.
Вечерта си имаше купон, на който организаторът прецени, че наградния фонд е по-добре да се раздаде под формата на томбула между всички участници. Като естествено първенците получиха и чисто нови каяци. ТИ ДА ВИДИШ!

Река БЪЗЪУ.
Поради големите валежи нивото на реката беше значително. Старта на трасето е от ВЕЦ, находящ се в края на град Нехойо /Nehoiu/. Счита се, че реката е клас 2-2+, с последен бързей клас 3+. На мен лично на това ниво ми изглеждаше класически клас 3 река, естествено последният бързей минава за клас 3+. Реката е чудесна и доста прилича на трасето на р. Струма. по трасето има мостове от които можеш да наблюдаваш каякари и рафтъри. Излизането е 9 км. след старата...та и там има мост от който се вижда последният бързей, наричан ПЕРАЛНЯТА. По пътя между старта и финала има едно дървено ресторантче " Green House", където готвят фантастично. Задължително е да пробвате "Папанаши"- нещо като голям пържен еклер с чудесен млечен крем и сладко...ЯМИИИ.

По отношение на региона и реките ще дам информация в темата реките в Румъния.
Attachments
Green House.JPG
BEЦ в Нехойо.JPG
Нехойо.JPG
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by PitaRamos »

Старта е от ВЕЦ-а, малко снимкщи от песлудния бързей...носенето е от ляво, чикън лайна е от дясно, като преди самата пералня има възможност на три места да спреш и да прецениш от къде да се изметкаш :D
Attachments
Последния бързей 2.JPG
Последния бързей.JPG
Старта.JPG
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Torrent Duck Festival -р.Бузау, Румъния

Post by PitaRamos »

:D
Attachments
Последния бързей 3.JPG
Post Reply