Арда - утре?

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Арда - утре?

Post by Chachi »

Здравейте,

току-що говорих с Робо, цяла нощ е валяло. Тръгвам тази вечер от София за утрешно каране на Арда, ако има някой желаещ да се присъедини е добре дошъл.

Чачи
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Арда - утре?

Post by h.robo »

Преди обяд беше спрял дъждът,но след 12 чеса заваля отново и сега усилва. Може-би ще е най-добре утре сутринта да правим планове.На Чая нивото е по-малко,но ако продължава така да вали цяла нощ, май ще ни дойде повече. След 6чеса сутринта съм буден-няма проблеми да ми звъните.
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Арда - утре?

Post by h.robo »

30 кубика вода в Чепеларска Чая + безветрие се оказа един прекрасен вариант за началото на декември. Ако вчера някой келеш се е чудил дали да дойде с Чачи и не е дошъл днеска има за какво да съжалява. Днес си беше един прекрасен мъглив без вятър декемврийски ден. Дори водата не беше студена. Ноемврийския сняг се е стопил и ледените води ги няма.Теста за температурата на водата го направих с едно кратко плуване в бързеят където е дървото.Там има и един нов клон който стои върху два камъка над водата като бариера. На това място обикновено минаваме в десния край на бързея ,но сега е опасно. Има чисто минаване плътно в дясно до брега. Аз реших,че мога да мина по средата,но един скрит камък ме накара да поплувам и да прегърна още няколко камъка под водата. И така, с леки заигравки по вълните Чачи ми демострира как се влиза мазно на 5-6 места за час и половина от Юговското Ханче до кривия тунел с дългите кебапчета. На връщане към Смолян спирах да хвърлям по едно око на Чепеларска над забърдовския разклон. На някои места имаше доста дървета във водата и затлачени клони в средата на реката,а на едно място има една голяма тръба която стои в средата на реката.
Мишо,ако решиш да караме тази събота и неделя мисля,че е добър момент да пробваме Арда над Рудозем на повечко водица,надявам се че дъждовете отминаха и в събота кубиците ще паднат.
User avatar
mish
Posts: 33
Joined: 01 Jul 2013, 23:01
Location: София

Re: Арда - утре?

Post by mish »

Този уикенд няма да стигна до Арда, но планираме каране в неделя, като силно се замисляме за Чая, резервен вариант си остава Струма. Ще пиша като се разберем!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Арда - утре?

Post by manev »

Объркано ми е доста положението но ако въобще успея да се измъкна от нас бих се включил в неделя ...
Реката се опитва да мине над 30 кубика и мисля че при тия нива трябва да се помисли дали да се влиза на големи групи
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
valenti
Posts: 33
Joined: 02 Aug 2012, 11:54
Location: sofia

Re: Арда - утре?

Post by valenti »

Мишо, Манчо пишете ме и мен в групата за неделя. Умирам за каране. Ако решите накъде само звъннете.
П.С. Имам и логистика
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Арда - утре?

Post by h.robo »

Утре Арда и Чепеларска ще бъдат с 20кубика над днескашните. Този напоителен дъжд ме кара да се отказвам да мисля за утре. С Чачи говорихме през седмицата да нравим нещо,зависи от времето. На мен ми се върти в главата Чепинска,но никога не съм ходил там и не знам какви стойности трябна да показва хидрото за да става Чепинска.
Post Reply