Търся лодка за сърф и .....

Moderator: vandobrev

User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Търся лодка за сърф и .....

Post by anastas_peykov »

Дайте идея за лодка за бърза вода за 115 килограмови и 1.9м високи за малко пари - втора ръка или нова. Да става приоритетно за сърф след туй за врътки и на последно място за река.
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by mitq »

Успех свържи се с нестле те имаха някво три в едно :D
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
Lubo
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2007, 21:10
Location: София - България

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by Lubo »

Три в едно Мнооо добро. :rolling:
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by anastas_peykov »

Май трябва да доуточня че явно не сте ме разбрали или най вероятно аз не съм описал достатъчно ясно. Тъй като живея на море лодката ще я карам основно там , сърф в прибоя и ако може да се правят врътки на вълните ще е хубаво. Ако не може , здраве да e. За река сигурно я карам няколко пъти в годината я не и то на леки реки. Тука не става въпрос за някакъв профи сърф и родео или крийк. Ако ми хареса някой от тия стилове ше си търся нещо специализирано но за сега не виждам смъсъл. За това търся нещо втора ръка за да мина по тънко. Нашите хора ми препоръчаха да си търся нещо от тоя сорта :
Image
Туй може би и за врътки ше става
Image
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by manev »

всяка "плейбоут лодка от преди 10-на години ще ти свърши работа ... особено дагър имат 1000 разновидности...

... малко си "много порасъл" и ще трябва да потърсиш повече но съм сигурен че ще намериш
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by Pecata »

anastas_peykov wrote:Нашите хора ми препоръчаха да си търся нещо от тоя сорта :
Наско, ако си вземеш такава лодка като този дагер от снимката, все ще си във врътка. :D
Ще си все на задна гума като на втората снимка, ако въобще успееш да се събереш в нея.
Тия вашите хора са те метнали яко на върбата. :rolling:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by manev »

Pecata wrote:
anastas_peykov wrote:Нашите хора ми препоръчаха да си търся нещо от тоя сорта :
Наско, ако си вземеш такава лодка като този дагер от снимката, все ще си във врътка. :D
Ще си все на задна гума като на втората снимка, ако въобще успееш да се събереш в нея.
Тия вашите хора са те метнали яко на върбата. :rolling:
e точно този модел си има вариант за едри хора и съм го виждал на р. Соча съсе собственика му (онзи от Ла Олата) който си е едър мъж. Не е с диаметъра на Анастас ама на място където спираме да гледаме и да се пазиме мина с вързан втори каяк на него и се държеше всякаш беше тръгнал за половинка типов до хлебарницата ;) че онзи е отрасъл на реката и кара като дзвер е ясно ама каяка си е супер за плейбоут и за море та даже и аз си мислех да се барна с един за летните струмски приключения.
Недейте така да дамгосвате лодки и екипировка без да сте ги видяли защото обикновено излиза обратното на това което си мислите. Така нахраних Сочата навремето а сега се бием на струма кой да се напъха в нея. Лодката си е супер и съм и виждал всичките размери ..без детския ..ма като гледам и той скоро ще ми падне в ръцете :D
ако иска човек да се забавлява имено това е модела .. но за крийк трасета не разчитай на това ... просто каяка е такъв ..не че няма да минеш и с него но просто няма да си е в средата за която е предназначена ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by anastas_peykov »

Що бре , девятката на Аксиома го дават до 130 кила. Има 15 кила запас. Влизал съм в пиранята G:3 на миро и ми е добре вътре. Сигурно и в тая ше се напъхам. Хубава си е лодката ама 2 бона не давам за нея поне на този етап :)
User avatar
Pecata
Posts: 412
Joined: 02 Nov 2008, 19:16
Location: Varna, E-mail: pecata70@gmail.com, Skype: petar__popov
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by Pecata »

Манчо, нищо не съм казал за лодката. Мисля си че не е подходяща за размера на Анастас, като не само килограмите са фактор, въпреки че доближава максимума. Струва ми се че ще трябва повече да се разкикерчи да си вкара коленете, а неговите крачета не са като твоите и това май няма да му хареса. Доколкото знам йогата не го влече. :D
Наско като и гледам характеристиките на девятката, все едно да се намъкнеш в кокпита на моята лодка (Wave Sport ZG54). А и с този никакъв обем отзад ми се струва че ще има задни салта в твоя случай. На Миро Пиранята нема нищо общо с тази. Много по-широка е вътре и задницата е с по-голям обем.
Поне на мен така ми се струва, но може пък и да греша.

А цената на Axiom 9.0 пише че е:
EUR: €779.95 GBP: £599.95
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Търся лодка за сърф и .....

Post by manev »

Пеца лодката е хибрид м/у плейбоут и слаломна ...създадена е за игра и каране в леки и по скоро технични участъци. Идеята и е точно тази да използваш обема и пропорциите за да се забавляваш ... за това ти написах че не е подходяща за геройски спускания и че малко прекалявате с изказванията ..иначе си е супер и за това се предлага с толкова размери ... хората по света карат предимно такъв тип лодки и не са олигофрени като нас да жулят 300 литрови бидони в реки дето и пеша можеш да изкараш. Естествено е задължително и всеки сезон да се бъркаш за пари за по новия модел че твоя е много стар и олющен ;)
...можеш да я намериш и на по малка цена стига да искаш да се лишиш от част от екстрите и ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply