Fluid Detox

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Fluid Detox

Post by manev »

Изглежда производителите са разбрали за нашия малък спор с чича ви Светльо кой повече се е прецакал с купуването на лодка и са взели някво компромисно решение м/у двете талпи които караме.
Fluid Solo S
Image
и
Pyranha Ammo S
Image
и двете каруци от време на време доказват безмислието си ... както и обратното особено по нашите реки ...
От няколко седмици започна да се появява новия модел като прототип, макар че все още не е обявен в сайта на производителя. Общо взето ми прилича на хибрид м/у двете по горни описани лодки ...
Image
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by manev »

размерите и литража са впечатляващи и ми изглеждат доста подходящи но най ми прави впечатление обявено тегло на лодките ... макар че може да е грешен превод ;)

размер S
# Length: 215cm/7’1”
# Width: 62cm/24.5”
# Volume: 235l/52gal
# Weight: 13.5kg/30lbs


М размер
# Length: 230cm/7’6”
# Width: 64cm/25.25”
# Volume: 250l/66gal
# Weight: 15kg/33lbs

L
# Length: 245cm/8”
# Width: 66cm/26”
# Volume: 270l/71gal
# Weight: 15.5kg/34lbs

инфото го взех от тук....
http://www.gravitazero.biz/area.php?area=141
....има и за BIG DOG kayaks
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
jorji
Posts: 197
Joined: 21 Mar 2008, 00:21
Location: Пловдив

Re: Fluid Detox

Post by jorji »

пожелавам си една такава да намеря на пътя, или поне парички за нея пък нека е каруца и нека потъва!
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Fluid Detox

Post by Svetlio »

А сложили са щраимерите където трябва.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by manev »

Svetlio wrote:А сложили са щраимерите където трябва.
тва пък не го забелязах..вярно че на твойта са монтирани на доста интересно място. Нямам представа колко са ефективни, но понеже мойта "подредена" Пираня ми се наложи да я напускам два пъти в последната година, разбрах че въобще не се и сещаш да ги откопчаваш ;) Явно функцията им е да те пристегнат вътре, не и да ги търсиш когато се наложи да излизаш от лодката. Въпреки всичко монтажа им е важен защото се наложи преди време да монтирам такива на Bliss-Stick-a и си спомням кво мислене беше относно пътя на лентите и местоположението на щраймерите ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by Philip »

Хммм....,лодчицата ми изглежда добра,поне на картинка.Впечатляващи параметри и определено теглото ми зжучи доста нереално :o !Но все пак няма да е лошо да се седне в това лодче!
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Fluid Detox

Post by petkan »

manev wrote: и двете каруци от време на време доказват безмислието си ... както и обратното особено по нашите реки ...
Вместо да критикувате лодките не е ли по-добре да се замислите ние колко можем? ;)

И евентуално да направим нещо по въпроса, а не да си чешем езиците над картинки?..
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by manev »

еееееее къде си бе бай Петко ... тамън бех пригладнел и се чудех кой ще ме "нахрани" :D
Лодките си ги коментираме на база нащо можене, не на чуждото...Все си мисля че последните 2-3 години бая кораби минаха през поляната и можем да преценим дали нещо ще ни върши работа или не ;;;
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Fluid Detox

Post by petkan »

Добре е някой от време на време да те връща на земята. Или на водата. Защото в противен случай човек добива излишно самочувствие. ;)

Определено не съм съгласен с коментарите ти за Амо, а на Светльо лодката не съм карал достатъчно. Имам подозрението обаче, че не е толкова зле, колкото се описва. Пиранята е добър all-runner и е не лош избор за някой, който няма зъзможност за две (creek & playboat) лодки, а му се иска да пробва и двете дисциплини. Разбира се, както всички знаем, компромиса си има цена.

Ако е имало моменти на "безсмислие" подозирам това се дължи предимно на седящия в лодката. През 2009-та Амо премина през доста не леки реки и (поне за мен) се справи адекватно.

Да не напомням също така за коментарите ти по адрес на Prijon Soca и последвалите събития. :)

Изобщо - по-кротко с оценките...
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by manev »

petkan wrote: Изобщо - по-кротко с оценките...
ЩО ???
Вземи мирни малко и не усирай хубавата тема с това да се занимаваш с мойта персона.

Не карам никой да я купува тая лодка нито пък съм споменал някъде категорично мнението си. Преди да почнеш да менторстваш вземи прочети кво съм написал първо. Аз просто си направих труда да акцентирам продукта като нов и хората си дават коментарите на база това което виждат и четат. Предполагам че до края на годината ще я видим тая коруба някъде и ще придобием по-обща представа за нея. Пък живот и здраве може някой да я придобие ;)

И Fluid и Pyranha и Bliss-Stick са производители които обичат да експериментират с новаторски идеи и имат много "потърпевши" по цял свят. Няма нищо по-хубаво от това да има инструмент като този форум в който да се коментират такива неща. Все пак за това е направен...Май си забравил времето когато се купуваха лодки по картинки или такива които Николай е решил че са за тебе.
...и като спомена Соча-та...мислех да пусна малко за новия Прийон-PURE (к..р) който и търговеца за България още не е виждал а ти има късмета и да го видиш под формата на прототип, а ние пък като готов продукт в действие.... ама няма да е скоро ...че може грешно да сме го разгледали ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply