Fluid Detox

Moderator: vandobrev

petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Fluid Detox

Post by petkan »

Ако имах желание да се занимавам с персоната ти най-вероятно щях да пиша след почти всеки твой постинг. Неточностите (а не рядко и глупостите), които ръсиш си го просят, но в повечето случаи не си заслужава разправията. Нали? :)

Това което се опитвам да кажа е да не се коментира една лодка с абстрактни термини като "безсмислена", а да се обясни в какво точно не я бива. Това се опитвам и да направя.

Сравнена с класически creek "Амо"-то отстъпва по управление. Веднъж влезнала под водата излиза малко по-бавно. Опората за коленете (поне моите) също не е на перфектното място, но съм седял и в доста по-неудобни лодки.
С това горе-долу приключват големите недостатъци. Седалката и облегалката са сравнително удобни. Лодката е стабилна (за сметка на леко намалена маневреност) и за разлика от creek събратята си става за сърфиране. Не е тежка. За моя ръст "М" варианта е с правилната дължина и има добър ход. Стъпенката също не е неудобна.

Като цяло плюсовете са повече от минусите, но естествено не може да бие комбинацията creek + playboat.


Иначе, за разлика от теб, помня времена, когато лодките дори на картинка не можехме да ги видим. Ама не се напрягай, защото и това е друга тема. ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by manev »

добре старши :D
Само да напомня че карам "S" размера който е доста по-къс и 20-на литра по-малък. Перфектна лодка е за нашите условия тук, стига да не се завираш в големите "теменужки". Успях за една година да я покарам на всякакви видове трасета и като че придобих някаква представа за нея.
Седалката определено е неудобна за по-дълги преходи а събраните горе колена спомагат това да имаш по-малък лост с краката и съответно да се уморяваш доста по-бързо.
Степенката е монтирана перпендикулярно спрямо дъното и ти дава възможност да контролираш само с пръсти. Това го излекувх като я демонтирах и изкривих релсите така че да и придам някакъв наклон така че да стъпя с повече площ на нея. Определено има ефект, но не на 100% ...
Относно формата, маневрена е и заради скосеното дъно зад кръста скача през камъните като подивяла. С това обаче трябва да се внимава защото при по-турболентна или силна вода започва да не слуша и да и пропада задницата. Създава доста дискомфорт защото губиш управление докато я стабилизираш и натиснеш пак към носа, където е по-голямата част от обема й. Подобен дискомфорт се получава и като искаш да ускориш рязко с нея ...просто трябва да я поизлъжеш малко..
При по-горния изложен Флиуд гледам че гонят същата концепция.
Въпроса е че на Флуид окомплектовката и разположението и вътре определено е по-измислена от на Пиранята и може би ще излекува недостатъците на Аммо-то. Но това е въпрос на "око да види-ръка да пипне".
Тая година ще пробвам с по-голяма лодка че в Аммо-то с триста зора мога да си натикам дрехите и нищо повече...естествено трябва да махна резервното гребло и балоните....
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Fluid Detox

Post by manev »

ето за това говоря ...
Image
зоррр голем е ... :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Fluid Detox

Post by petkan »

Можело значи. ;)

Съгласен съм с част от аргументите ти, макар и не със всички. "S" е само 12см. по-къс от "М", а разликата в килограмите ни надвишава разликата в литрите между двата модела, че да говорим за тотално различни лодки. Задницата не ми е правила проблеми, но това може би се дължи на седежа в лодката. Ако колената са твърде ниско и твърде настрани изтръпването настъпва след 10 минути. Поне при мен. Дълги преходи с тези лодки и без това не се правят, а когато се наложи се прибягва до почивки. Още не съм намерил лодка в която да седя удобно за повече от два часа.

Зора който виждаме във водата (Димитър*, Любо и донякъде Филип не се броят) няма да се оправи със зяпането на монитори, празни приказки и висене по кръчми, но като гледам не спираме да "тренираме".

* не става дума за Манев :D
loop
Posts: 45
Joined: 27 Nov 2013, 16:16
Location: София

Re: Fluid Detox

Post by loop »

Дали някой има L-ка Detox, в която мога да седна да пробвам как се събирам?
Струва ми се добра идея да си взема, ако ми е удобна. Доста е изгодна от Румъния в момента.
Post Reply