По течението на р.Места до Егейско море

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by kris »

зимата напредва идва пролетта идеята за Места ми допада.Върти ми се в главата април да я полазим таз река.Има ли някой инфо за графика за пускане на вода от язовира.Въобще каква е връзката с местните пичове
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
User avatar
just_ivan
Posts: 16
Joined: 20 Oct 2010, 01:13
Location: Благоевград
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by just_ivan »

Ники Христов Има връзка.
http://www.ajgidik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by h.robo »

Преди 4 години се заприказвах с колеги-каякари в гр. Ставрополи.: http://www.riverland.gr/" onclick="window.open(this.href);return false; До колкото си спомням пез третат седмица на август организират поход по долната част на Места.
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by kris »

Е благодаря вече им драснах няколко реда, па ше видим какво ще отговорят.
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by kris »

Пичовете от местния клуб ми пуснаха малко инфо.В общи линии когато пуснат вода от язовира там карат рафтове или малки каяци.За туризъм става когато не пускат вода от бетона.Но пък трябва да е пролет или късна есен за да има вода в реката.С един пич от тях ще се видя през Февруари и ще взема още инфо.Те пък ме молят да им събера инфо за българската част на Места.Някой ако я е пускал и знае нещо повече нека пише.Те имат идея да пуснат цялата река от България където може та до морето.Ако пък има навити да се съберем и да си завлачим задниците до там свиркайте.Ще отделим некой уикенд за тая работа.Наистина пичовете са май готини.
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by manev »

kris wrote:Пичовете от местния клуб ми пуснаха малко инфо.В общи линии когато пуснат вода от язовира там карат рафтове или малки каяци.За туризъм става когато не пускат вода от бетона.Но пък трябва да е пролет или късна есен за да има вода в реката.С един пич от тях ще се видя през Февруари и ще взема още инфо.Те пък ме молят да им събера инфо за българската част на Места.Някой ако я е пускал и знае нещо повече нека пише.Те имат идея да пуснат цялата река от България където може та до морето.Ако пък има навити да се съберем и да си завлачим задниците до там свиркайте.Ще отделим некой уикенд за тая работа.Наистина пичовете са май готини.
От мене имате контакт с граничните там ..вече съм подпитвал за такъв проект и разговора премина под надслов
"Не Може !! ...
...Не може ...ама нема да ни хванете" :D
Ако искате да задвижим официално нещата и така ще е лесно ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by kris »

Нека се срещна с човека па да видим ква му е идеята.АЗ знам макар че не съм я оглеждал че реката в българия не става за туризъм.Тясна и бързичка е.Но нека пак казвам ако има некой повече инфо нека пише :)
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by manev »

абе не е малка когато е пълноводна преди Гоце Делчев по пътя от Банско си е бърза вода не повече от клас 3 и то с въображение ;) ще е зор с дългите лодки ...
Разпитвах Николай за долната част но той си е с неговата религия и отсече че не много хубаво надолу. Аз много не го слушам че ако ги слушаш няма как да ходиш и да правиш нови трасета ...
Оглеждането го бях решил как да стане познай с какво ? :) със същото средство като твойто ама на две гуми и с австрийско потекло :D Тъпото е че е точно една идея по далече района и заради скапания достъп като инфраструктура гълта много време за да идеш натам...
Макар че сме правили един маршрут с келешите посредством колела и мотори и сме нападали натам през Юндола ;) но пак ще идат два дена с преспиване в Елешница примерно ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by petkan »

От вливането на Глазне в Места, реката става втора категория, освен ако нещо не се е променило радикално от последното наводнение насам. Вероятноста, според мен, не е голяма.

Изключение прави един бързей, който се намира в околностите на село Места. При много вода може да се каже, че е трета категория. След него реката е бавна и спокойна чак до границата. Прибирането на лодките става (или поне ставаше) по черен път от село Слащен. Когато за последно ходих там (преди около 15 години) местноста все още беше гранична зона и имаха желание да ни арестуват. Така и не продължихме в Гърция.

Реката в гореописания участък, поне в моя списък, става само за туризъм.
kris
Posts: 62
Joined: 25 Jan 2011, 12:57
Location: sofia
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море

Post by kris »

Петко благодаря за инфото, то съвпада с моята представа за реката.Може би е най - добре да ида и да я огледам , пък ако има някой мераклия да ми прави компания още по-добре.Това Манчо с този тип оглеждане е добра идея ще помисля върху нея.Но за сега освен да дърпам шейната за друго не става. Ако продължават тея студове май ще пропуснем зимния дунав (ще трябват кънки не каяци)
бързи, бавни лодки..........цаката му е гребане
Post Reply