По течението на р.Места до Егейско море

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

User avatar
just_ivan
Posts: 16
Joined: 20 Oct 2010, 01:13
Location: Благоевград
Contact:

По течението на р.Места до Егейско море

Post by just_ivan »

http://www.ajgidik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by manev »

Проекта и аз го заглеждам от известно време но идеята ми е да се направи с преминаване на границата. По принцип имам контакт с граничарите там и мисля че ще е доста интересно преживяване защото тази част на реката е много красива. Така че "атака" и да направите снимки ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by sto100jan »

Уважаеми Г-н Началник Манев ,
С присъщото ми дълбоко уважение към Вас лично и ръководената от Вас Организация ,бих искал да вметна по темата, че почти веднага след границата почва язовира Тизаврос ,който сам по себе си е голяма прелест ,с изключение на първите няколко километра , в които човек плува между всички родни и мили говна и боклуци ,които родолюбивите българи в Местенския водосборен район са оставили любезно на реката да ги отнесе в Гърция . Та мисалтъ ми е - за няколко километра гребане сред боклуци едва ли си струва да се създава преписка с наште родни ,мили гранични полицаи . По-лесно е с колите през границата - и оттам е 10тина километра до язовира . После - след големия язовир има един по-малък ,там как ще е през стените не ми е много ясно , още повече , че района е трудно достъпен с обикновени коли (май..) .

Уважаеми Господин Началник Големеев ,
С цел да дам своя принос в гореописаната в дадения от Вас линк инициатива , бих напомнил , че около Таксотис има един дзверски бент - да не земете да се метнете от него в захласа на гребната еуфория .Ако не ме лъже паметта , бентът е под моста на магистралата , така че би трябвало да се вижда отдалече .

С пожелания за успехи в начинанията ,искрено Ваш : Стоянис Христакис
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by manev »

Уважаеми г-н Агент провокатор в лоното на шведските алабализми в сексуалната сфера. Искрено съм ви благодарен за инфото но все пак знаете че в мойта кръвчица все още живее стремежа към експлорването на разни "течащи бели" независимо от класификация. Щом намеря време все пак ще сложа едно оЧо на района за да потвърдя тъй ценната ви информация ;)
Дотогава остават само мерака и мечтите.
Вечно Ваш
Митоши МуСеЦока.... самурай скачач от високо :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
sto100jan
Posts: 337
Joined: 10 Dec 2007, 15:59

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by sto100jan »

Кирие Димитрис ,
Се на кляпсис т'антафигис :mrgreen:
Май те това е бялото предизвикателство по Места в Гръцко http://www.riverland.gr/component/optio ... 7/lang,en/" onclick="window.open(this.href);return false; . Аз лично бях там и говорих с тия пичове ,а май наистина са пичове , и те казаха ,че това е само участъка за уайт уотър по Места . След стената на втория язовир Платановриси . И , разбира се , с график за пускане на водата . Мисла , че ше можете да вуезнете в контакт с тях ,ако ви се кара там . Не изглеждаха чак толко комерсиално настроени, и си мисля, че ще стане хубава спявка с разпивка с гръцкия ,,Адвенчър" :mrgreen:
ПП Говорат и англиски :mrgreen:
User avatar
just_ivan
Posts: 16
Joined: 20 Oct 2010, 01:13
Location: Благоевград
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by just_ivan »

Датите на похода са съобразени с графика за пускане на водата.Г-н Н.Христов с присъщата си отговорност и всеотдайност към новопропляскващите каякари едва ли ще тласне групата,която води към масови самоубийствени скокове в чужди води.И тъй като вече е преминал маршрута за да се запознае с особеностите на терена, искрено се надавам да е забелязал това препятствия :D
http://www.ajgidik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by graf_bezuhoff »

Остава само да отидем и да ги видим и ние.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by manev »

Ето и графика който е изпратил Николай на пощата за река Места има достатъчно време за организация и подготовка . Виждам че го има и на сайта на Айгидик но реших да го пусна и тук.
21.09.2011/сряда/-пристигане в Паранести/гара Бук/
22.09.2011/четвъртък/-Паранести/гара Бук/-Ставруполи-около 30км.
23.09.2011/петък/-Ставруполи-Таксотас-около 25км.
24.09.2011/събота/-Таксотас-Керамоти-около40-45км.
25.09.2011/неделя/-море,плаж и отпътуване
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
just_ivan
Posts: 16
Joined: 20 Oct 2010, 01:13
Location: Благоевград
Contact:

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by just_ivan »

Поради дългата и продължителна суша похода по р.Места се отлага за месец Октомври 2011г.
http://www.ajgidik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: По течението на р.Места до Егейско море/21-25.09.2011г./

Post by graf_bezuhoff »

Важното е да се случи, ще чакаме включване за новите дати.
Post Reply