Тасос 2-3 май

Moderators: graf_bezuhoff, vandobrev

Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Тасос 2-3 май

Post by Vasques »

Привет, искам да опитам да врътна Тасос за 2 дена, т.е. от тъмно до тъмно. Ще се радвам да има още някой.
Васко 0888 517 029
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Тасос 2-3 май

Post by Vasques »

Готова работа, не е трудно ако времето не е много лошо. Тръгнах вчера в 8 от Панагия обратно по часовника и в 17 бях на къмпинга пефкари с две слизания за output-input. Днес по изи-бизи - тръгнах в 9 и съм в къщи в 15,30 със спиране на Алеки/или както се казва. Въпросът е можели да се мине за един ден?:)
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Тасос 2-3 май

Post by Vasques »

Може да се обиколи тасос за един ден - вчера го сторих, тръгване рано-рано в 5,15 пристигане 20,45.
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Тасос 2-3 май

Post by MILS »

Евалата, Васкес. Малко повечко подробности дай, на колко парчета го раздели пътя , колко почивки и как беше времето?
valovbg
Posts: 19
Joined: 06 Sep 2013, 18:27

Re: Тасос 2-3 май

Post by valovbg »

Поздравления и от мен! Ти си наша гордост :)
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Тасос 2-3 май

Post by Vasques »

Ами разделих го на три (от Пефкари) - до панагия, до принос и в къщи на пефкари, в същност първия участък го бях минавал три пъти за малко над 6 часа и бях сигурен в него. Тръгнах рано и на два пъти до панагия ми се доспиваше, но спирах да греба, хапвах сладко, цигара и пак напред, тогава видях делфини, а след това по плитчините-летящи рибки. На островчето преди залива на панагия бях по график, там хапнах и се поразтъпквах. Между панагия и принос се срещнахме с един грък, който беше тръгнал от керамоти до някакво село на юг в тасос, с дървен каяк 5.60/51, с него приказвахме и малко се забавих, но разменихме телефони и има така да се каже връзка в ксанти. Другото кратко забавяне дойде на залива на тасос с фериботите - трябваше да изчакам / корабът ми свирна на два пъти и спрях. На тази Северна дъга имаше попътен вятър за разлика от източната и западната, където беше приемливо насрещен. На принос се обърках и спрях по-рано за втората почивка със спиране, след което един рибар ме приземи. За кратко време в далечината се появи друг каякар, който за един час ми откъсна с 2-3 км и изчезна. На южната дъга имаше вълни, които ме държаха внимателен. Когато стигнах в 18.30 едни клифове, от които се вижда лименария/потос вече знаех че ще сколасам, и спрях да се поразтъпча за трети път. Дължа благодарност на Графа, знаех че ще ми помогне ако нещо се скофти. Плюски и мускулна треска - в рамките на нормалното.
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Тасос 2-3 май

Post by vandobrev »

Евала.Чачи ти дължи каса бира :rolling:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Тасос 1-3май 2015

Post by Vasques »

Привет, с Юли планираме да тръгнем в петък рано сутринта от София, да кацнем в Лименария и да гребем до някъде, другия ден повече, в неделя да завършим обиколката и да се приберем. Ако някой иска да се присъедини - добре дошъл, Васко
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Тасос 1-3май 2015

Post by anastas_peykov »

http://frognews.bg/news_90200/Stachka-n ... ostrovite/

Ше пускате май от керамоти :)
Vasques
Posts: 116
Joined: 28 Apr 2012, 21:04
Location: София

Re: Тасос 1-3май 2015

Post by Vasques »

Мерси Насе
Post Reply