Чепинска

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Чепинска

Post by manev »

За два дена вилнеене там ни се размина без сериозни щети. Отрязахме едно дърво и трасето стана напълно чисто. Доста високите води са издухали едни "вековни" дървета които препречваха един два бързея и сега нещата са по спокойни.
Би трябвало да има вода и тази седмица така че който има възможност нека се възползва.
ето кадри ...
http://whitewater-bg.org/view/galleries/682
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
pavle
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 16:09
Location: Сф
Contact:

Re: Чепинска

Post by pavle »

Уикенда пощъкахме по каньона на Чепинска да проверим дали става за пешеходене при ниски води. Ето една галерия със снимки https://www.facebook.com/alabak.info/ph ... 1187705588
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Чепинска

Post by manev »

Прекалено малко боклуци :) ... още може да побере :) ... проверено
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
pavle
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 16:09
Location: Сф
Contact:

Re: Чепинска

Post by pavle »

Като изключим мръсната вода идваща от по-горе..
Christo Dimitrov "Боклуците ги носи реката от трите цигански махали покрай които минава - Анезица и Асфалтова база във Велинград и Драгиновската циганска махала... На няколко пъти беше организирано почистване от Драгиново до завоя под Лакът, обаче за нула време след това картината връща обичайния си изглед..."
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Чепинска

Post by manev »

хъммм
Ние по едно време не пропускахме да и организираме по някоя друга медийна изява на тая река. Заради нея се сборичкахме и с басейновата дирекция на Пловдив но за щастие тогава всичко свърши с едно вписване на нашата дейност в закона.
Изпратиха инспектори и те се хванаха за главата ... подпукаха го ... а той изнесе един евро-проект за парк уж да облагороди. Така наречения парк е на десния завой към края на селото ( на левия бряг)
... Да това същото оградено с ограда и няколко пейки.
Нямам ресурс последно време но мисля напролет да им спретнем пак главоболия.
Така че давайте да ги почваме ако има и друга страна освен нашата. Намерете и в "социалната мрежа" че тука рядко влизам извън сезона
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
pavle
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 16:09
Location: Сф
Contact:

Re: Чепинска

Post by pavle »

Мислех какво може да се направи. В почистванията определено няма много смисъл, ако не се секне изхвърлянето на боклуци в реката. Дори и да се задействат някакви институции с циганите не знам дали може се оправят нещата. Построяването на пречиствателна станция пък е нещо, което много трудно може да се случи. От друга страна дори да се спре изхвърлянето на боклуци ще продължи мириса от всичките отпадни води, които се изсипват от Велинград и множеството хотели там. Колкото и да ми е неприятен вец Долене в случая игае роля на бариера за боклуците. Преди да се появи беше пълно и надолу по реката.

Откъде може да се започне.. най-ефективно си мисля, че би било напролет читав фотограф да направи една фотосесия (и филмче) по поречието и чрез социалните мрежи и медиите да се даде повече гласност на проблема. Районът е супер красив и контраста между природата и боклуците според мен ще провокира много хора. Честно казано не съм в час какви институции могат да се сигнализират. Тук вие по-добре да кажете.

Та да, бих се включил в тръбенето. Насреща съм да обсъдим какво може да се направи. Инициативата, която сме подхванали има за цел да направи рида Алабак по-приветливо място за туризъм и различни спортове - https://www.facebook.com/alabak.info .
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Чепинска

Post by MILS »

Малко да обновя инфото за реката от последната седмица. За жалост от последното каране има доста повече дървета и , да не повярвя човек, още повече боклуци. Хубавото е че в основнирте бързеи нямаше НОВИ дървета но в останалите места има изненади. На нивото което карахме тоест сравнително ниско, не сме носили никаде но ако нивото се повиши задължително ще се наложи поне на едно две места.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Чепинска

Post by greenhorn »

Имам писмо от този агент:

Jakubowski <jakubowski56@wp.pl>

zdrawejte

namerih wasz email na stranicata za kajak.

tyrsia niakoi kontakti za kajak po reka chepinska prez april.

Zaminawam na 15 april za Weluingrad i si pomisleh ce moze bi stawa da naprawia kajak po chepinska reka.

obace niamam nikakwi kontakti dali organizirat po wreme Welikdenski praznici niakwi plawania.

ako imate niakwi kontakti molia wi pusnete mi gi

irek jakubowski

0048507057862 imam viber
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Чепинска

Post by manev »

няма да има вода ... почти сигурно е
Дай му нашия мейл info@bko.bg да пише там, ако ходим на Чая и другите, да се включи ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Чепинска

Post by greenhorn »

Писах му, питах го и дали е карал досега - не, няма опит, пускал се е с рафт нейде, и сега му е мерак за каяк. Ще му кажа, че няма как да стане.
Post Reply