Темшица - Сърбия

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Темшица - Сърбия

Post by manev »

не съм вярвал че ще го спускам тоя каньон Август месец на високи температури и хубава вода ...
... :bowblue:
... утре ще работи все още според мене и ще задържи нивото .. който може да ходи ...
Давайте снимките
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
yotoks
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2011, 17:49
Location: София

Re: Темшица - Сърбия

Post by yotoks »

Ето моите снимки: http://whitewater-bg.org/view/galleries/654
Останалите са в Калоян
По пътя си не виждам много неща,
сигурно и аз стоя на пътя на нещо, което не ме вижда.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Темшица - Сърбия

Post by manev »

Добра беше водата и мисля че напипахме доброто и ниво за спускане. Беше с една идея по високо от нормалното което сме спускали и някои от някои от по малките бързеи бяха доста по атрактивни. И двата големи бързея обаче се сдобиват много силни валяци през цялото корито и си изискват малко по "отговорно" преминаване и задължителен съпорт от към брега.
На около 500 м. (по спомен) след първия голям бързей е паднало дърво през цялата река. Има вариант за спиране но все пак трябва да се внимава защото над него има един крив праг и е предпоставка за инциденти.

Вече започват да се появяват "традиции" по този участък ;) Не мога да разбера защо когато се премине през трудния пасаж хората се отпускат и влизат във изходния каньон с цел да се самоутрепят :) Не ми се пише половин час за всичките ситуации които се разиграха в последния километър на реката но всеки път там има някакво гонене на лодки и човек който се опитва да пострада ... някои успешно даже. покрай последното приключение се наложи да се върна пеша по брега с цел да помогна защото очевидно нещо ставаше но нямах никакъв шанс по отвесите да се кача по течението. Отидох до финала и се върнах през пътя отгоре. Захождайки от там обаче скалата на десния бряг е с лек надвес а терена над нея е много ронлив и наклонен.
Така че по отговорно там че явно само видимо изглежда лесен за преминаване ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Темшица - Сърбия

Post by manev »

... събра се днеска висшата лига там :) и квот можахме строшихме, плувахме и изпихме :) отдавна не бях правил такова келешко спускане :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Темшица - Сърбия

Post by manev »

като се съберете все ербапи в една река обикновено щетите са повече от колкото да пуснете вътре хора без никакъв опит :)
Реката ни посрещна с добро ниво и чисто корито. Освен едно дърво, което е на място на което може да се спре, други препятствия няма. Реката е много чувствителна от към "пет пръста в повече или по малко" вода. След първите завои се вижда ясно този факт и за това не трябва да се подхожда никога с пренебрежение. И на двата големи бързея валяците на финала са през цяло и се пробиват много трудно. На втория голям бързей нещата могат да станат много лоши ако изтървете човек в чашите. Или накратко умната за да не си разваляме екскурзията :)
И така докато се смеехме и всеки се опитваше да бъде участник в предаването "кой е по по най" реализирахме 3-4 плувания и едно строшено гребло :)
ето и оскъдни кадри ... че ми бяха заети ръцете :)
http://whitewater-bg.org/view/galleries/681
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Темшица - Сърбия

Post by manev »

https://www.vesti.bg/sviat/balkani/syrb ... sh-6077556

Ура другари ! ... Темска и Височица ще са ми (май) по-достъпни от Струма ... а до р. Соча вече ще гоним около 10-11 часа път
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply