Чая

Moderator: vandobrev

niki
Posts: 50
Joined: 05 Dec 2007, 19:20
Location: софия

Чая

Post by niki »

Поздрави от Чая днес
Attachments
DSC_3222.JPG
DSC_3221.JPG
DSC_3220.JPG
----
niki
Posts: 50
Joined: 05 Dec 2007, 19:20
Location: софия

Re: Чая

Post by niki »

ето и още
Attachments
DSC_3296.JPG
DSC_3289.JPG
DSC_3277.JPG
----
niki
Posts: 50
Joined: 05 Dec 2007, 19:20
Location: софия

Re: Чая

Post by niki »

...
Attachments
DSC_3344.JPG
DSC_3342.JPG
DSC_3313.JPG
----
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Чая

Post by manev »

Браво хубава вода ...
За събота дават добра прогноза за там и бях намислил да ида ...дано се задържи ..
Кой участък карахте ???
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
Chachi
Posts: 58
Joined: 09 Dec 2007, 16:38
Location: София

Re: Чая

Post by Chachi »

Тръгнахме за Витовете, но като стигнахме на околовръстното ми се обадиха от Асеновград, че Чая тече. Обърнахме и тръгнахме натам. По път звъннахме на Лео, който се присъедини към нас. Тръгнахме от Юговското ханче и карахме до кръчмата на тунела, след Бачково, водата бе много добра, като от Юговска течеше повече. По реката имаше много изпочупени дървета и клони. За съжаление Лео си извади рамото и се наложи да го евакуираме. Старата травма му се обади, надяваме се да се възстанови скоро. Утре ще караме Витовете.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manev »

POLINA wrote:Как по-дяволите да стигна до Асеновград утре сутринта? Искам да ми работи колата Мразя Стара Загораааааа :evil:
изтърва едно спускане с не много вода но доста снежна и прозрачна... демек красива ... и беше чудесен повод да раздвижим малко кръстовете по камъняка. Който си позволи лукса да плува в нея мисля че разбра (дано) специфичностите на спусканият в бързи води през студените месеци ;)
Не критикувам никой и не давам акъл но препоръчвам на който му се кара за напред по такива трасета да наблегне още на ескимотирането и техниката на завиване ... останалото е въпрос на време и търпение
до следващия път и благодаря ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by vandobrev »

Айде и снимките от днес-река Студен Чай :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

И любимата ми снимка като за десерт:
Изключително доволен че не успя да хване нищо с въжето,Милски се насочва към каяка си:

Image

Всички останали снимки в галерията в сайта на:

http://whitewater-bg.org/view/galleries/510
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by petkan »

manev wrote:Не критикувам никой и не давам акъл но препоръчвам на който му се кара за напред по такива трасета да наблегне още на ескимотирането и техниката на завиване ...
Тук се получи интересна ситуация. От една страна не съм съгласен с теб, но от друга си коментирал очевидното.

Какво точно няма да критикуваш? Карахме в топъл (като за м. март) и слънчев ден по река, която ако имаше още няколко сантиметра вода по-малко и нямаше да става за спускане. Въпреки всичко Светльо си скъса ръцете от вадене на лодки от водата. В този състав нямаме никаква работа в река от категория 3 (включително) нагоре.

На всички, които плуваха вчера препоръчвам това, което и Манчо - ремонт на психиката и техниката, ако искате да карате на по-сериозни трасета. Другото е да преглътнете факта, че този сезон няма да посетите всички реки. Нещата стават на порядък по-сложни и опасни в тесни, стръмни и пълноводни планиски потоци.

На тези които не плуваха (някои на косъм) бих препоръчал същото, което и Манчо. Гейче, за втори път съм съгласен с теб - отбележи го, може да не се случи скоро. :) Техниката не гребане, влизане и излизане във и от обратни течения не е на ниво. Ескимотирането също. За четенето на реката да не говорим. Вчерашните условия бяха близки до идеалните за тренировка и спасяване на инвентара. Следващите е малко вероятно да са такива. Вярно е, че натрупването на опит става с каране, но и вие трябва да приемете факта, че някои реки ще останат извън обсега ви през този сезон. Всеки от нас е бил в това положение и то не е повод за обида.

Моля и двете групи, които критикувам да погледнат на горното като на добър съвет (щото не мога да предложа добър пример), а не като на опит да се правя на великия вожд. Доколкото никой от нас не е застрахован от инциденти, ваденето на удавен каякар от реката е изключително неприятно преживяване, което никому не препоръчвам.
User avatar
manel
Posts: 191
Joined: 07 Sep 2009, 11:01
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manel »

За HD гледайте във vimeo.
Life is simple eat, sleep, play waterpolo
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manev »

хехе готино ... забелязвате ли как бреговете са постлани с купища "сланина" :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply