Стара река

Moderator: vandobrev

User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Стара река 16-17.04.2011

Post by greenhorn »

Ето малко снимки от Стара река, скоро и видео от спускането!
http://www.facebook.com/media/set/fbx/? ... 7162830912
Благодарско на Анастас за снимките!
User avatar
graf_bezuhoff
Posts: 1091
Joined: 22 Apr 2008, 13:40
Location: София

Re: Стара река 16-17.04.2011

Post by graf_bezuhoff »

Еми хубава група сте се спретнали. Гледам, купонът е бил на висота ;).
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара река 16-17.04.2011

Post by minimiro »

и пак се найграхме :rolling:
"нема страшно, сняг само ше прехвърча..."

Още на търговище започна да "прехвърча" до като стигнем реката вече беше така
Image

Добрахме се, ше си караме....
Image

Реката течеше любезно с прилично ниво,и разбира се беше безумно красиво
Image

Image

Image

А снегът си трупаше, трупаше, трупаше....
На края на първия етап се разбра че зимното ни приключение всъщност тепърва започва :lol:
Джипа с шофьорите беше закъсал съвсем скоро след влизането в гората, което значеше няколко километра в сняг до колене до сухите дрехи, и после целия багаж на гръб обратно до базовия лагер

В гората беше приказно
Image

Тъй като групата този път беше по-голяма, част от екипа се изнесе да спи на палатка в изоставения сайвант
Image


Сутринта...
Image

реката беше леееекинко позамръзнала...
Image

Image

Не можехме да пропуснем приказния фон, и да не се опитаме да ви изпратим специален коледен поздрав :rolling:


Тук в предвид най-вече на крайно влошените метеорологични условия, се взе решение групата да се раздели на две
3-ма щяха да карат и втория етап, останалите щяхме да качим обратно багажа и да се опитаме да извадим колите от зимната прегръдка, за да стигнем до крайната точка откъдето да приберем другарчетата от реката

Пътят бе стръмен и тежък... не било лесно да се влачи каяк наблъскан с багаж нагоре да ви кажа :mrgreen:
Image

Image

Image

Даро, в ролята на монгол :mrgreen:
Image

Стоенчо, си взима сутрешен душ
Image

Борба с тойотата
Image

И те така...... :)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Стара река 16-17.04.2011

Post by manev »

качи галерия бре мърда ... ако си навит мога да говоря и в твоя сайт да ги качат :)
Качи снимките на галерия ..а аз ще ти оформя статията официално в сайта ..ма не ме карай да ти крада снимките
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара река 16-17.04.2011

Post by minimiro »

дааа бе, чеки малко
че колкот пъти кача статия и после гръмва харда :rolling:

напраете бекъпче и качвам :mrgreen:
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Стара река 16-17.04.2011

Post by greenhorn »

Да драсна и аз какво беше в неделя.

Image

Доста си говорихме за това дали трябва да се кара реката или не, при положение че има лед в нея, и може да те заклещи, или да те натика ако се обърнеш под плоча, която не може да се счупи как да е. Решихме да я караме трима, другите тръгнаха с багажа нагоре към тойотата (да е жива и здрава много години). Малко след като заминаха Живко се върна да ни извика да помагаме, защото лодките с багажа по баирите едва мърдаха. Оказа се мноооого зор, но как да е замъкнахме ги, обърнахме с бутане тойотата на 180 градуса, и ние със Стоян се прибрахме да чакаме Симо, да закара колата и да се върне на марш на скок до бунгалото, където бяхме ние.

Image

Дойде Симо, малко се мотах докато си оправя лодката и тръгнахме. Аз бях леко притеснен заради този лед, но реално нямаше голяма опасност. Слизахме си внимателно, оглеждахме и осигурявахме падовете както трябва. На моста, където има каскадни падчета, точно на началото имаше дърво, и там, откъдето по принцип се минава, имаше друго.
Image

Минахме през пад, който е леко опасен поради едно желязо, което така и не го видях къде беше, но пък пада ми хареса на мен доста:)
Image

След този пад реката много странно беше полузамръзнала, и се изживяхме като ледоразбивачи, много уморително се оказа, добре, че беше кратко.
По-надолу стигнахме до едно доста голямо поле лед и няма как - мъкнахме по брега.
Image
И така, метнахме още 3 сериозни пада, но снимах само тези, които осигурявахме. Между падовете има приятни бързейчета с добри камъни за заобикаляне, и нивото си беше идеално за технично минаване, е, можеше да е маалко повече но аз си бях доволен. Имахме едно две засядания, но като цяло много позитивно каране си беше:)
Image

На финала бяхме уморени доста, но главно заради мъкненето на лодки с багаж, не и заради гребането.

Миро ще спретне галерия и ще обедини постовете, доколкото разбрах:)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара река

Post by minimiro »

Хух, разгеле
то мина и замина преди бая време (21-22.4.2012), ма чак сега видеото от тъй наречения поход се рипва :)
Случихме на прилична водица , нямаше ги екстремните 30+ кубика от миналата година, което може би беше за добро ;)
Имаше и калчица малко и цапотия, колкото да стане лошо и трудно за джиповете, ма пък ни сложи едни 10-15 санта вода отгоре за втория етап ;)
В реката бяхме 19 лодки, вкл. 2 К2-ки, слава богу....
За сефте на тая река успяхме да я докараме до сериозни щети по лодките..... някои се справихме по-добре.... има няма 30-40 санта цепка ;)
Ако ги нямаше К2-те щеше да има "оцеляване на предела" с Беър Мирс.... :rolling:
Да си призная никога не съм бил по-спокоен в реката, двама травматолози (алах да наспори дните им) да те возят в К2, от тва по-сигурно нема, за поддръжка наоколо имаше и 1-2ма зъбари :mrgreen:
За радост, за момента съм докопал ГоПро за снимането, ма пък за жалост снимах с него сефте, и сега виждам некой тънки моменти с отдалечеността на обектите, ша замола да ме простите, обещавам да се поправя за догодина, ма смятам че всеки ще се открие..... :)
За които успяха да дойдат, радвам се че се видяхме другари, за които имаха желание но не успяха, жалко - надяваме се догодина да успеете да се включите и вие. За тези за които беше бойно кръщене, надяваме се че искрата е предадена и на вас.
:)
Надявам се и аз както и цялата Варненска група като организатор че е е било забавно за всички присъстващи.

П.С. Малко по-късно ще прикача и видеото
User avatar
anastas_peykov
Posts: 386
Joined: 25 May 2009, 18:02
Location: Варна
Contact:

Re: Стара река

Post by anastas_peykov »

Абре Миро , ти сън не спиш бре. Бива ли в 3,30 сутринта да киснеш по форумите :)
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара река

Post by minimiro »

В 3:30 сабахлента Насе, седа да ти реда клипове, щот ми побелеха и космите по гърба че ме стърка "аре ко стана, аре ко стана" :lol:

енджой :)

за HD маниаците има и HD в тубата




П.С. За с'жаление лентата свръши баш преди най интересните падове, естествено втората лента беше забравена...... тъкмо да имат стимул догодина всички участници да се върнат за повторение на дублажа :mrgreen:
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: Стара река

Post by minimiro »

И наща сплотена групичка записа каране тоз уйкенд.... :)
Едни скромни 30+ кубика ни очакваха в събота.... има малко напрежения но като цяло силно изпълнено с емоций спускане....
За в неделя молбите като никога досега бяха "ади падни малко де" ....
Ма не падна....
последваха 4 часа яко адреналин.... разбира се аз не минах без щета.... сцепих лодката отново :) този път носа.... поне беше над ватерлинията и малко дъг тейп закрепи положението... на третия пад се опитах да си разцепа и каската.... под вода разбира се.... сигурно съм изглеждал много шашнат.... щом ме питаха боли ли ме глава, повръща ли ми се....
Като цяло сега сме изцедени и разбити. Но доволни. Мнооого доволни.
Дъждовете и снега дето в ниското нацяло свърши ше дават още седмица две вода... ама не завали ли пак сняг.... лошу... :(
Кратко видео, близките дни....
Post Reply