Леви Искър

Moderator: vandobrev

petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Леви Искър

Post by petkan »

Ето и малко картинки от Леви Искър:

http://whitewater-bg.org/download/2009- ... evi_Iskar/" onclick="window.open(this.href);return false;

Внимавайте за бента, който е в долния край на селото. Всичката вода минава под бетона, а поради промяна в коритото левия ръкав, по който преди можеше да се мине, е останал сух.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Леви Искър

Post by kayaso »

тези... може ли да ги подредите в галерия в сайта?
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Леви Искър

Post by manev »

ще ги ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Искър

Post by manev »

greenhorn wrote:...
:) много точно описание кое е правилното решение когато си в долината на Черни Искър.
Леви Искър е много хубаво трасе но не е за експерименти нито да си позволяваш да "бедстваш" вътре защото е много плитка и с голяма денивелация. Когато е пълноводна няма почти никакви места за спиране и ако ги има те могат да поберат не повече от два каяка като първия е желателно да се е хванал за нещо на брега и да се изтегли максимално бързо. Скоростта е голяма и трудно се спира или завива ако не си се насочил навреме. Има си едно специфично място след старта при централата на което винаги им затлачени дървета и е хубаво да си погледнал предварително къде са защото са след завой и ако не ги знаеш няма на къде да избягаш когато ги видиш.

За сравнение мога само да споделя че скоростта там е такава на места че миналата година при страничен удар с камък успях почти да реализирам странично салто през лакът... тая година направих втори опит :)
Не е препоръчително да влизат повече от три каяка в група там и всеки трябва да е наясно че влиза на своя отговорност и си се оправя сам за себе си. Не твърдя че е сложна и невъзможна за каране но вероятността да се нараниш там е почти на 100 % ... мисля че никой не е седнал в лодката за да си троши кокалите само и само да се впише в редиците на хората карали реката ;)

За това ако не сте на ясно можете ли да спирате, да си четете реката напред и да знаете кога да спрете ... просто слезте долу на Черни Искър и изкарайте един хубав и позитивен ден ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Lubo1
Posts: 11
Joined: 29 Jul 2012, 10:43
Location: sofia

Re: Искър

Post by Lubo1 »

Реката не е за подценяване наистина, но пък ти дава доста положителни емоции от стегнатото и скоростно каране.Тая седмица застудя малко ако е паднала водата може да погледнем и горната част :P
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Искър

Post by manev »

Lubo1 wrote:Реката не е за подценяване наистина, но пък ти дава доста положителни емоции от стегнатото и скоростно каране.Тая седмица застудя малко ако е паднала водата може да погледнем и горната част :P
горе е много злобно Любе. Преградили са моста, има едно ново срутище което е променило завоя и най вероятно го е напълнил с нови и остри камъни и наклона вече идва в повече. Веднъж сме се завирали там и спомена ми е че с Филип не се разминавахме ... а се прескачахме :) :)
... малко ми е на "селска чест" там участъка. Може и да ти хареса но мене лично не ми е на сърце да се завирам там ... последните 500 м. стават кажи речи и имат няква логика ... ако ти паднат на добро ниво пробвай ги и ще ме разбереш от първия път ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Lubo1
Posts: 11
Joined: 29 Jul 2012, 10:43
Location: sofia

Re: Искър

Post by Lubo1 »

Аз горе съм го карал 2 пъти единя път тръгнахме над моста другия под моста. С Петко и Филип бяхме и ме изкефи ама не беше срутено нищо а и водата беше по малко от миналата седмица. :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Искър

Post by manev »

ето малко снимки за пояснение от основното трасе ...
Image
Image
Наклона мисля че е ясен ... камъняка също ... обратни и възможности за спиране липсват ...
Image
Image
Дърветата са след завоя на бетонния мост на водната централа има половин възможност за спиране преди него ... снимки няма че ни бяха заети ръцете :)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manel
Posts: 191
Joined: 07 Sep 2009, 11:01
Location: София
Contact:

Re: Искър

Post by manel »


за HD версията директно от Vimeo.
Скоро ще го кача и на нашия сайт :)
Life is simple eat, sleep, play waterpolo
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Искър

Post by vandobrev »

Ох котьо не спира,не спира :rolling:
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply