Юговска Река

Moderator: vandobrev

User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Юговска Река

Post by MILS »

Ами то такова, малко ,ми ... :oops:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Юговска Река

Post by manev »

petkan wrote:Огледахте ли бързея преди да го спуснете? Дървото запречило сифона на Филип видяхте ли?
естествено че го огледахме :) просто стърчеше едно клонче от него ... което се оказа голям проклетник ... тамън на него си скъсах якето.
Иначе се минава доста чисто през бързея но подходих малко "пренебрежително" спрямо него (клончето) ... и то па не ми остана длъжно ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Юговска Река

Post by petkan »

Не беше едно клонче, а цели три. Чистото минаване беше докато стигнеш до тях. След това (и не само на мен) ми се струваше хазартно.

Нищо де, позабавлявали сте се. ;)
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Юговска Река

Post by manev »

petkan wrote:Не беше едно клонче, а цели три. Чистото минаване беше докато стигнеш до тях. След това (и не само на мен) ми се струваше хазартно.

Нищо де, позабавлявали сте се. ;)
оооо определено отрезвително ми дойде :) проблема е че последния само е напряко чистото минаване но отгоре като гледаш не ти прави много впечатление че е сериозна работа. И всъщност ако хванеш отгоре чиста и сейфти линия всичко свършва точно както казваш. Подлъгваш се че си влязъл добре и като вземеш завоя от камъка виждаш че "интересното" започва :)
Идва на нивото на гърдите и оставаш там на него. Не те обръща но при опита си да се отскубнеш от него проблемите почват заради "големия" карфиол на чашата. Тъй че можем само да се надяваме да го размести водата и който ходи там да е прочел това което пишем. Определено ако пренебрегнеш мерките за безопастност там те очаква слизане по глава през пада и след това едно лееко джакузи в любимото място на Дидо от Враца ...
Не е шега работа и долу задължително трябват много хора и въжета ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Юговска Река

Post by petkan »

Аматьори. Нищо, може и да се научиш някой ден. :rolling:
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manev »

След като се чух с Ицо от Стара Загора се потвърди че който заложи на Родопите определено доволен е останал. Дано задържи водата още няколко седмици. На тези които трасетата им бяха "промоция" тия дни мога само да им кажа че им завиждам.
Няма съществени промени по Чая и Юговска след високите води освен няколко предвидими заклещени дървета.
На Югово има дърво на входа на "мястото" и се заобикаля в ляво "еврейската" през една плитчина пак през дърво което е под водата. Неприятното е че влизате в поредицата от валяци и турболенции без никаква скорост и малко трябва да се внимава с наклоните ... Влади да разкаже какви са последствията при не взимане на тези мерки :)
Основния бързей както винаги има размествания може би за добро при това ниво на водата. Левия сифон е почти запушен от някакъв обърнат камък а самия вход е малко по чист поради липсата на острия който пречеше да си изчистиш линията. Все пак внимателно че надолу реката пак си минава под скалата ... мре се видимо

Помолих един наш любим приятел да ме пази в средата с въже ( не е Мартин :) ) и се оказа на разбора че съм му дал мойто въже което той пък счел за нужно веднага да го изпусне в реката :) Така се оказах без съпорт и без въже. Може и да изплува по клонаците като поспадне водата и ако го мерне някой да ми звънне да му кажа кой точно да го почерпи. Може и да си е в средата на бързея където е паднало защото имаше малък сифон отдолу пълен с клечки.

По участъка който е м/у Нареченски бани и Юговско ханче има изградена стена и се заобикаля от дясно. Реката е чиста от дървета и след тая стена са стеснили коритото. На такова ниво който иска да си припомни елементи от Хинтербихл в Лиенц може на драго съце да скача вътре :) Бентовете са си там и с предвидливо скачане от дясно се минават. Самия първенец там "пералнята" е разрушен от няколко години но след него на 30-на метра се е оформила нова подобна . Не я сечете наляво че кацате в много лошо обратно с тенденция да ви върне или да ви забие в камъните.
Заради стесненото корито трасето е много хубаво и мисля че народа му се зарадва много.
Хубав уийкенд и пак ще повторя че завиждам на тези които ги минаха за първи път !
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
manel
Posts: 191
Joined: 07 Sep 2009, 11:01
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manel »

Един много бърз тийзър от карането -
Image
- да го има и Ваньо все пак на някоя снимка. По-нататък може да ви изненадам и с някой видео матрЯл, ако почерпите.
Манчо със сигурност ще повторим - за уикенда от работа мисля че ще изпадне някой самолет, та може да мина да ти направим сефтето във въздуха.
Life is simple eat, sleep, play waterpolo
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by vandobrev »

Аре Марто-о-о-о евала ще почерпя :drinkingbuddies:
Иначе ето и какво видя моето 7D :)

След 30 минутно ходене(в приятна компания :D :D :D ) стигнахме до "мястото".Първи беше Петкан:

Image

Image

Мартин обра "боклуците" по реката :D :

Image

После Митака:

Image

И накрая Манчо:

Image

Image

Image

Видимо доволен от линията си Манчо :

Image

беше засенчен откъм излъчване от разбивача на сърца на юговски моми-Мартин "хабитата" Обрешков мада фака:

Image

Сашето щерката на ......:

Image

"....пушим и тръгваме":

Image

След Юговско ханче се започна:

Image

Image

Image

Image

Чичо Светльо дрифти яко:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Изморени:

Image

и.....прецакани :

Image

".....Ну Заяц,Ну погоди.....шаля-ля-ля-ля....."

Image

Всички снимки в галерия на сайта на:

http://whitewater-bg.org/view/galleries/593
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by manev »

еее тая тема за кво е тука ??? отваряш пишеш, питаш, четеш ... 200 човека станахме няма кой да си играе на диспечер ;)
да ви информирам за новия ми аватар :)
Image
Днеска беше "първа селска купа" под мотото ... another fuck ... another fifty
големи благодарности на съпорта по реката и се надявам това мръзнене и търчане да мога да им го върна някой ден ... малко повече от нас се притесниха на моменти ама като им се гонят олигофрени по реката ...така е . Останалото двамата корифеи във фотографията ще го покажат. Видяхме и ползата от притежаване и умения за ползване на спасително въже и най вече ползата от това да не се пренебрегват "ситуациите"
Определено силен уийк и не ми се изпада в подробности ... някъде обещах че ще се пречукам тия дни ... речено сторено :)
следващата седмица пак
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Родопи- Арда, Чая, Юговска и др.

Post by vandobrev »

Аз мога да ти предложа друг аватар,ама това е само за събуждане на апетита:

Image

Утре всички снимки от този мокър и адреналински уикенд.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply