Мугленска река

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Мугленска река

Post by MILS »

За трети път пиша тоя пост и ако тоя път го затворя преди да го завърша значи съдбата ( предателите ми ) са срешу мен.
Не съм сигурне че реката се казва така. Прди време Ники Христов Чачи и Данчо мисля че я бяха карали но незнам подробностти. От Мугла до Тешел са 18км много атрактивно трасе с доста паднали дървета и камъни стари плуразрушени мостове.Успоредно на раката минава изоставен от 15 години път който на места обаче е доста на високо. Малко снмки на сухото речно корито.
IMG_0346.JPG
IMG_0345.JPG
IMG_0343.JPG
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Мугленска река

Post by manev »

:) "шамари големи" са тука ...
Ако се справим с транспортната задача ще можем да се пробваме някой ранен "великденски" празник. Ще питам Николай като го видя но мисля че те са се пробвали над селото да карат.
... Данчо също трябва да помни
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
h.robo
Posts: 157
Joined: 15 May 2008, 23:18
Location: Смолян 0897946601
Contact:

Re: Мугленска река

Post by h.robo »

Под селото има водопади. За справка на логистиката мога да ви кажа,че от Смолян до Мугла са 26 километра-разбит асвалт и се пътува за половин ден време. В сряда и четвъртък може да се завъртя с колелото на там,ако искате може и още снимки да ви пратя.Хубавото на тази река е че ще тече и след Велик Ден. На Карлък снеговете се топят до средата на юни.
User avatar
коцето кж
Posts: 73
Joined: 25 Apr 2012, 10:12
Location: кърджали 0879477887

Re: Мугленска река

Post by коцето кж »

след като беше обявен за непроходим си го минах с пежото от смолян до пътя за девин,но ако има вода в реката няма минаване с кола
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Мугленска река

Post by MILS »

@ Коце отдавна ще да е било това с пежото.
@Робо - е нали това е идеята да се наухаме на водопадите.
Говорих з Чачи кото е бил с Ники и Данчо когато с я карали. По негови спомени с кола са ситгнали от долу до където могат и са карали под селото. Решили да трагнат от там зашото надолу било доста силно и искали да позагреят.След като на един водопад Данчо си спуква тъпанчето на ухото си тръгват от реката. Интересна игра може да стане там:))
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Мугленска река

Post by manev »

... сега на "трофито" ако сме на близко ще нахълтам с кросака по течението да видя кви са опциите за кола.
Скептичен по въпроса с качването по течението както и за това че ще става на 100 % за спускане заради тия трупи в реката.
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Мугленска река

Post by MILS »

"Качването по течението " е интересен идиом . С кола в това дере няма шанс ни то горе ни от долу. А за трупите те са си там;)
Post Reply