Черни Осъм

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Черни Осъм

Post by greenhorn »



Клип от спускането на втори май, нивото го уцелихме добро, снежната вода беше текнала.
Карахме я от ВЕЦ-а до природонаучния музей в Черни Осъм.
За логистика е лесна, има път по цялото трасе.
Не го мерихме колко километра е, над 2 часа беше карането, но бяхме и голяма група.
През цялото време има игра в реката и като цяло много ни хареса на това ниво. Карал съм я три пъти, това беше най-доброто ниво досега. За маловодието в района си беше голям бонус!
По средата, след първият разлят участък (след един паднал мост, под който се минава) започва серия с много наведени и паднали дървета в реката, през повечето се пробива на това ниво, някои се носят. Добре е да се огледа, има видимост от пътя.
Малко преди финала има един пад, май е скъсан бент, който е на две стъпала, добре е да се огледа, върти доста силно обратно след него, а и има потенциала да държи.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Черни Осъм

Post by greenhorn »

Карта със старта и два (засега) финала
https://drive.google.com/open?id=1rpJrO ... sp=sharing

Финал 1 - Природонаучен музей.
Финал 2 - Троянски манастир. На някои участъка между Финал 1 и Финал 2 им се струва по-динамичен, на мен са ми еднакви и двата.
До Финал 2 на картат се вижда удобен широк паркинг, засега безплатен. Край манастира вече са платени.

Скоро ще проуча дали има трасе след финал 2, през с.Орешак.

Бонус - добри кръчми в Орешака: Механа Кайзер и Странноприемница Орешак!
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Черни Осъм

Post by greenhorn »

След днешното джулайско каране на висока вода орпесних малко картата за Черни Осъм.
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 00003&z=13

В момента е много обрасла реката, на много места клоните на дърветата са до водата, срещащ се от двата бряга и си е опасно. На високо ниво е доста бърза, а спасяването се затруднява от клоните.

Има паднало дърво през цялата река, маркирано е на картата, трябва да се пренася на него.
Има и един бетонен мост, повечето го знаем, вижда се отдалеко, но за всеки случай съм го маркирал. При висока вода не може да се мине под него и трябва да се спира и носи, вдясно.
Post Reply