Описания и точки

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: СПАМ

Post by manev »

minimiro wrote: Инфото за реките си е в инфо секцията, то си там и никой ни го чете ни го вижда....
Така не се чете и никой не го вижда ... ама не си и правете труда да се информирате все пак всички ще откриваме топлата вода и не трябва някой да ни казва ...
Така че направо да го затворим ако искате с изключение на Чепинска и Юговска (примено) защото там под някои дървета и в някои сифони се губи интернета ..
Аз лично няма да спра да качвам там информация пък който иска да я чете. Съвсем скоро ще добавя и часта от Балканите (Македония, Босна, Хърватска, Албания, Черна гора, Косово )
Който има ентусиазъм може да не чете и да видим дали ще потроши повече коли, километри и нерви от нас ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: СПАМ

Post by greenhorn »

Инфото си се намира според мен лесно, и няма друго такова адекватно в БГ. Аз в една друга тема зачекнах това, че все пак някой трябва да го следи и слага в тази секция, да го стандартизира и вкарва в някакъв четим вид, що-годе еднакъв и типов. Или да направим шаблон, с който да се съобразяваме всички, като вкарваме инфо.
Дадох пример и как си мисля, че може да стане, именно като няма интернет - с по един пдф, който да се сваля. Днес се замислих за нещо - на картите, където пише Вход и Изход на трасе да слагаме и gps координатите в балона, дето изкача надписа Вход?
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: СПАМ

Post by genius »

Ми направи един PDF например за Видима, ако ни хареса ще почнем и за другите да го правим.
Същото и за шаблоните :)
Новия стандарт е личен пример
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: СПАМ

Post by greenhorn »

Довечера ще спретна pdf, а за шаблоните - аз предложих нещо, очаквах някой да коментира.
User avatar
minimiro
Posts: 798
Joined: 30 Jan 2009, 01:10
Location: Варна
Contact:

Re: СПАМ

Post by minimiro »

Аз пък вмъкнах за навигацията ма се напрайхте на неразбрали...
Викам че е умно сичките линкове освен за форума да са видими постоянно щото сигур голяма част от хората незнаят че има живот и извън форума со се снимки лекции инфо и так дальше.....
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: СПАМ

Post by genius »

greenhorn wrote:Довечера ще спретна pdf, а за шаблоните - аз предложих нещо, очаквах някой да коментира.
Ми в активната част от форумните деятели, няма много дизайнери, че да ти опонират :)
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
Ros
Posts: 177
Joined: 28 Jun 2011, 14:40
Location: София

Re: СПАМ

Post by Ros »

айде и аз ,щото манджа без мерудия не може!!! :lol:
Даро, шаблона е доста добра идея,ако можеш дори и не в .pdf го направи (ако не е много сложно за технически грамотните - да има вариант разпечатай),въпроса е да е описан и пътя на "логистиката' и евентуално местата за спане,ядене-било палатки, кръчми,ханчета ,стай,хотели и т.н,защото на всеки му се кара лодка,но се получава че шоферите трябва да са хвърляли боб предишния ден откъде да минат или къде ще се спи /яде.
Другото за което си мислех- ако имате възможност напишете и при евентуален инцидент в реката или ако на някой му свършат батериите -от коя страна е удобно да се излезе и накъде да се тръгне и въобще възможно ли е в тази конкретна река.
Би било хубаво и да има инфо и през кои месеци принципно има вода в тая река.За класификацията е ясно ... :)
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: СПАМ

Post by genius »

Ros wrote:айде и аз ,щото манджа без мерудия не може!!! :lol:
Даро, шаблона е доста добра идея,ако можеш дори и не в .pdf го направи (ако не е много сложно за технически грамотните - да има вариант разпечатай),въпроса е да е описан и пътя на "логистиката' и евентуално местата за спане,ядене-било палатки, кръчми,ханчета ,стай,хотели и т.н,защото на всеки му се кара лодка,но се получава че шоферите трябва да са хвърляли боб предишния ден откъде да минат или къде ще се спи /яде.
Другото за което си мислех- ако имате възможност напишете и при евентуален инцидент в реката или ако на някой му свършат батериите -от коя страна е удобно да се излезе и накъде да се тръгне и въобще възможно ли е в тази конкретна река.
Би било хубаво и да има инфо и през кои месеци принципно има вода в тая река.За класификацията е ясно ... :)
Ми, Роси, описвай... никой не е длъжен нищо да прави. Ако имаш желание да описваш кръчмите по пътя, описвай. Не казвай на Даро да ти го прави.

ПП Да се изясня, преди всички да сте ревнали, че то не можело. Кой каквото желание има да прави, да почва, ще му окажа съдействие. ( Само Митко подлежи на допълнително преговаряне, че той прекалено активен ми идва, за възможностите :rolling: ).
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Описания и точки

Post by greenhorn »

Почти го спретнах пдф-а, и срещнах трудност да се вкарам в някаква стандартизация. Надявам се довечера да го публикувам.
yotoks
Posts: 61
Joined: 05 Jul 2011, 17:49
Location: София

Re: Описания и точки

Post by yotoks »

Ей, келеши, случайно някой да има координати на точките за вход и изход на следните реки:
1.Рилска
2. Бели Искър - само старта ми трябва
3. Леви Искър - пак стартовата точка
4. Искрецка - ако въобще се кара още
5. Благоевградска Бистрица
6. Санданска Бистрица
7. Черни Вит
8. Луда Камчия
9. Батулийска
10. Голяма река -Сливенско
11. Черни Осъм
12. Тополница
13. Черна река
14. Давидковска
15. Елешница
16. Стара река над Карлово

А ако се сещате и за други (не)знайни реки, дето се карат и имате инфо за трасетата, моля да ги споделите.

И линкове към google maps пак ще ми свършат работа.

Тенкю предварително
По пътя си не виждам много неща,
сигурно и аз стоя на пътя на нещо, което не ме вижда.
Post Reply