Реки в Румъния

Moderator: vandobrev

User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Реки в Румъния

Post by POLINA »

Имах удоволствието да отскоча в нашата съседка за 4 дена.Запознах се с час от тамошните каякари включително и с вносителя на Флуид, Раяд и Ликуик Лоджик ( които е склонен на големи отстъпки и има склад в Букурещ в които можеш да пробваш каяк ако искаш) . Големи келеши между другото с голямо чувство за хумор. След като изпихме обилно количество бира в Букорещ на сутринта се отправихме към река Бозау на 200 км от столицата. Много голяма река клас 3 с големи падове и вълни.Следващата река беше Бушка приток на Бозау доста екстремна клас 4 според това което ми казаха и на места 5 ( нямаше достъчно вода за каране ) . На чертвъртия ден карахме река Жиул която е на 100км от Видин нямаше много вода нормално за сезона но искам да ви кажа че пролетта тая река ще е голямо предизвикателство от постоянни бързей и доста дълго трасе според мен на нормална вода си е чиста четворка поне тая част която карахме а пичовете казаха че има и още по сложно трасе.С две думи отсреща има доста рекици и мисля че е много достъпно и близо.Тамошните келеши са досущ като българските и километрите ги нямат за нищо с тая разлика че шкембето им е много по-добро от нашето. Искарах си чудесно и се надявам холдинга да се дигнем и да посетим комшиите на пролет или по-късно. После ще сваля клипчета от карането.
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
MILS
Posts: 418
Joined: 05 Dec 2007, 23:16

Re: Реки в Румъния

Post by MILS »

Евалата - както казват другите ни баш комшии.
Ако сколасаш да понапишеш малко по-подробно описание ( влизания, излизания и по интересни места) ша та разцелувам.
User avatar
greenhorn
Posts: 442
Joined: 11 Apr 2010, 10:54
Location: Троянско

Re: Реки в Румъния

Post by greenhorn »

Сууупер инфо! Отдавна кроим планове метежни за едно румънско круизче, но нещо все не успявахме да съберем инфо! А и за отстъпките звучи много добре!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Реки в Румъния

Post by manev »

мдА .. докат ти е още в главата отвори няква карта или гугъл да понапишеш някое друго село или подобен репер. Останалото ще си го свършим сами. Тази която е най-близко до Видин (ако е същата ) я бяхме набелязали с Марто да я посетим есента с цел оглед ... ма нещо не остана време ..
Ще съм ти благодарен ако помолиш тия юнаци да пуснат конкретно инфо че да не се мотаме по ония сокаци ...
...
И като се отвори тая тема ти напомням че от две години ме будалкаш че ще свършиш същото и с Грузинците ;)
Благодаря ти предварително ..
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Svetlio
Posts: 194
Joined: 05 Dec 2007, 21:07

Re: Реки в Румъния

Post by Svetlio »

Ееее добре че ти трябваше лодката за Кресна че да покараш
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Реки в Румъния

Post by manev »

Svetlio wrote:Ееее добре че ти трябваше лодката за Кресна че да покараш
:D :D :D изпремЕтА те екстра .. :D ... била е на тайна мисия с адвенчърите .... демек само балъчета като мене и тебе слагат дати и часове тука ... останалите са с мисия и не могат да си споделят задника с другите ;)
... или на кратко казано ...


На нас не ни ли се ходи по други реки бе "путка майна" или сме длъжни само да ви организираме екскурзии ?!?
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Реки в Румъния

Post by POLINA »

Не сте прави и двамата чичковци ма ай хулете на воля :D Тва пътуване станя рязко и изведнъж без плануване буквално за 1час. Ше пусна подробно инфо за реките по-късно. Пичовете ми писаха че ни канят на 1 май имат нещо като традиционно каране на неква техна река Черна била много чиста,синя и добра за каране. За грузинците се оказа че румънците подържали връзка с тях .Даже юни щели да им ходят на гости до Грузия.И на мен много ми се ходи там дейба
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
POLINA
Posts: 154
Joined: 06 Dec 2007, 14:48
Location: София,Козлодуй, Стара Загора
Contact:

Re: Реки в Румъния

Post by POLINA »

Те тва ми писа вносителя на Флуд

On my website http://www.barciinbagaje.ro" onclick="window.open(this.href);return false; you will find the offer for kayaks, rafting boats and equipment. If somebody wants to buy something I will help him with great pleasure, I will offer the best possible price and I can bring personally the equipment to Ruse.
I hope to see you soon :)
Когато нищо не е сигурно, всичко е възможно!
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Реки в Румъния

Post by manev »

POLINA wrote:Не сте прави и двамата чичковци ма ай хулете на воля :D Тва пътуване станя рязко и изведнъж без плануване буквално за 1час. Ше пусна подробно инфо за реките по-късно. Пичовете ми писаха че ни канят на 1 май имат нещо като традиционно каране на неква техна река Черна била много чиста,синя и добра за каране. За грузинците се оказа че румънците подържали връзка с тях .Даже юни щели да им ходят на гости до Грузия.И на мен много ми се ходи там дейба
Мисля че е идвала от някъде покана за това събитие но беше много далече като километри. Самата и дата на това събитие е с доста отворен код за каране по България и близките дестинации и трудно някой ще си зареже Гърцията и Черната гора ...

Стига се увърта с тая Грузия ... Вземи някво инфо ... какви реки, кога течат от коя страна на света са и има ли на кой да се плати да ни извозва че тарифите за ферибота са височки ако искаме да качим колата на него ... да не говорим че трябва да се търкаля тая кола и по тяхната пътна мрежа ...
На мене и на корсика ми се ходи ... ама ферибота е колкото нафтата за цялото пътуване. Така че трябва инфо и да се подредят нещата по приоритети ако въобще има възможност ...
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
PitaRamos
Posts: 109
Joined: 25 Jun 2010, 09:34
Location: България

Re: Реки в Румъния

Post by PitaRamos »

В района на град Нехойо /Nehoiu/, Румъния в радиус около 50 км. са разположени следните рекици:
1. Бузъу долна част която стартира от ФЕЦ-а на гр. Нехойо и свършва 8-9 километра по-надоло. Класическото им трасе за рафтинг в региона. Широка рекица с 5-6 бързея, доста прилича на р.Струма.
2. Бузъу горна част, която е над езерото Siriu. Река клас 3-3+
3. Бъзка Маре 3+, 4 след края на село Varlaam в ляво.
4. Бъзка Мика 3+ ? след края на село Varlaam в дясно.
5. Бъзка Розиле 2, 3+ в село Varlaam се събират двете Бъзки и ставата новата Бъзка Розиле, която се влива в Бузъу.

На отиване към Nehoiu, Румъния минахме през София, Русе , Букурещ, ПЛОЕЩ и Нехойо, а на връщане минахме през гр.БУЗЪУ. Та пътя през Бузъу е по-бърз и по-хубав, въпреки това поради преминаването през различни села е доста бавен и отнема общо около 7-8 часа.
В края на гр. Nehoiu, пътя се разделя: на ляво е към езерото SIRIU и горната част на р. Бузъу в дясно е за трите реки-Бъзка, като на табелата е на писано за село Gura Teghii, като след него е село Varlaam.
В началото на село Varlaam има нещо като хотел или къща за гости Pensionea Montana, където готвят вкусно и има стаи за спане. Като цяло региона е характерен със селския си туризъм, та има доста къщи за гости, в които може да се приютите. Естествено никой копче няма да ви каже ако решите да си опънете палатките.

р. БУЗЪУ горна част.
След Nehoiu продължавате в дясно към езерото Siriu, карате по цялата дължина на езерото и на нещо като мост може да видите края му. Та след този мост, дебнете отбивак от 180 гр., за да може да слезете от пътя и по черен път да стигнете до вливането на горин Бузъу в езерото. За да намерите старта от там карате 5-6 км. и като пътя падне до нивото на реката, може да си намерите подходящ вход.
Attachments
Buzau up END.JPG
Siriu Lake.JPG
Siriu lake MAP.JPG
Post Reply