Рилска река

Moderator: vandobrev

Post Reply
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Рилска река

Post by vandobrev »

Докато една част от Холдинга почистваше поляната на Струма ние се отправихме към Рилска с идеята да отрежем някое друго дървопаднали върху трите пада.Когато видяхме за какво става въпрос леко се отчаяхме на се започна рязането.След три,четери отрязани дървета втория пад изглеждаше вече така
Image
След много рязане
Image
мъка
Image
теглене
Image
и катерене
Image
прага вече беше освободен
Image
След това се прехвърлихме и на третия,облицовахме малко камъни с дърво,и решихме че пролетната вода също трябва да ни помогне в крайна сметка.
Изобщо много ползотворен уикенд наистина,но при едно бъдещо каране трябва да се внимава и да се огледа предварително.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Рилска река

Post by mitq »

много е вжно като работиш да има една цигара в устата и да ти пуши в очите докато се опитваш да одрежиш дървото големи манияци ст пушачите :D :D :D
иначе добра инциатива и добра работа сте свършили
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Рилска река

Post by vandobrev »

Старият ми шеф беше непушач и много се дразнеше от разни рисунки и реклами на магазини в които продават инструменти и машини.Как може казваше той образа на майстора в България да е човек с шапка с козирка и цигара в устата.Иначе истирията помни спасяване на каякар от третия пад на Черни Вит и спасителя-с цигара в уста,същия този елемент сърфира на вълната на пералнята-пак с цигара в уста.Извода на тази личност(чичо Манчо не се смей)-цигарите ще затрият родеото в България.
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Боби
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2007, 17:24

Re: Рилска река

Post by Боби »

Снимки от карането в петък 02.05.2008 :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

И накрая Ники изби рибата с пускането на един участък над манастира :shock: :

Image

Image

останалите : http://picasaweb.google.bg/BDachkov/ZIQvWJ
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Рилска река

Post by petkan »

След час-два заминаваме за Рилска с надежда, че тече малко повече от преди. Доклад ще има като се завърнем.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Рилска река

Post by kayaso »

тече, всичко тече!
Снощи на връщане от Кресна, насдникнак в Благоевградска и в Рилска. Пълни са, и кафяви.
От неделя до вчера Струма се вдфигна с поне 30 см и покафеня, макар че не е капнала и капка дъжд. Причината е че много се стопли и яко духа... само да не го издуха набързо, че тогава ще духаме и ние !
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Рилска река

Post by manev »

оффффф.. "Нарилихме" се. Реката беше скромно казано висока. За сравнение, на "Пастра" камъни липсваха :D Долу на Жабокрек, водата прехвърляше камъка на специфичния ляв завой на моста. Карахме на жабокрек по съображения за безопастност. Трасето беше брутално, карането супер и екипа също. Мерси момчета ;) През толкова валяци и ситуации не бях минавал. Филип не пропусна да си счупи греблото и то при насрещен удар не с камък, а с една вълна. На скромното ми Блис-Стикче му се пийна сосеца :D Определено ми издъхваше под задника. Горе по високите части на планината валеше обилно и когато си тръгнах и надзърнах на завоя на жабокрек, камъка беше вече залят. Това ме навежда на мисълта че събота и неделя ще е интересно. Струма също се вдига. Не ми е работа, ама рафтаджиите да внимават, че миналата година при същите условия щеха да ми удавят жената. Да не вземат да тръгнат едни клиенти по реката :D .
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Рилска река

Post by petkan »

Изтеклия уикенд беше наситен със събития по Рилска. Реката макар и не толкова висока какво в сряда все още държеше добро ниво. Като пряк резултат имахме потрошена лодка, няколко избити зъба, временно загубени гребла и т.н. Мисля че тези два дена ни върнаха обратно на земята (или , в зависимост от гледната точка, на реката) и ни напомниха, че като цяло има още много вода да изгребем.

Едва когато се прибрах в къщи установих, колко съм се изтощил емоционално и физически. Ако не ме лъже паметта тези спускания по Рилска са най-пълноводните такива в историята на Холдинга.
Отсечката от Илийна река до водохващането на Пастра макар и по-леката редлагаше доста места за обръщане. Първия препъни-камък е каньончето на около 500-600 метра от старта, където има големи валяци, а заобикалящите ги турболенциите са порядъчно силни и за капак последния праг е с надвиснало дърво. От там някъде започна личната драма на една жълта лодка, която успяхме да хванем може би 1.5км по-надолу. Веднага след това водата минава почти изцяло в левият бряг на реката, от където стърчат разни дръвеса, но за сметка на това има и големи камъни с еквивалентни по размери валяци зад тях. Като цяло май всички изпускаха въздишка на облекчение след измъкването от този участък.
Надолу реката продължава в същия дух, т.е. малко обратни течения, висока скорост и големи дупки/валяци. При неделното спускане група екстремисти решиха да минат в ляво на трасето след бетонния мост, малко преди финала. Последва интересна анимация от лодки показващи различни интимни части, а близко стоящия фотограф не можеше да поварва на късмета си. Малко по-надолу направихме почивка, на която екстремистите се опитваха да си поемат дъх с помощта на няколко цигари, кълнейки се че така повече няма да правят.

А, и колкото за статистиката - латата малко преди финала показваше 1.2м. За сравнение, последното спускане правихме на малко под 90см. :)


Участъка "Жабокрек", започващ от ВЕЦ Пастра до табелата на град Рила, предложи други забавления. В списъка преобладаваха по-голям наклон, по-висока скорост, по-големи валяци, по-големи камъни и почти никакви обратни течения. В последствие прибавхиме ужулен нос, два строшени зъба и едно гребло дъбоко забито в висящо над водата дърво. Много интензивен участък, в който общо взето важи принципа "всеки за себе си". Терена и скоростта (при тези нива на водата) са такива, че лодкаря е силно ангажиран със собственото си оцеляване и не може да окаже съществена помощ на бедстващо другарче.
Макар по-лек от отсечката "Пастра" и в този участък е необходимо бързо да се прочете реката, и ако може да се реагира също така бързо. Всеки пропуск да се направи това бива наказан или със зловещ удар в камък, респективно дърво или пропадането в дупка, която не пропуска възможността да ти изкара акъла, ако не лодката изпод задника. И така до онзи прословут ляв завой с големия ръбест камък, който се вижда от един от шосейните мостове. Там вече зрителите си умират от радост, докато бедстващите в реката души започват усилено да берат маргаритки. Поне в моя случай резултата е 3:0 за бързея и нито веднъж не го минах като хората. ;)


За мен това беше най-добрия и екстремен уикенд на ККХ на тема бърза вода за тази година.
Philip
Posts: 115
Joined: 06 Dec 2007, 10:43
Location: София
Contact:

Re: Рилска река

Post by Philip »

Дам,определено осъществихме един сериозен whitewater weekend.Де да можехме да караме малко повечко такива ряки!Но каквото ,такова или както е казал мечо Пух-Колкото толкова!имаше от всичко по-малко(само може би адреналина и емоциите ни дойдоха в повеко),но все пак беше супер фън.Както се казва в една реклама-Ето това чукане чаках! Благодаря на целия Холдинг за приятното прекарване! :D-най-вече на чичо Светлъо,да си жив и здрав,защото без теб Холдинга щеше да е фалирал от към лодки и гребла! :D
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Рилска река

Post by manev »

никога няма да забравя усещането при влизането в бързея и атаката на въпросния камък
Image
както вече казах: Такива бързеи не се "преминават" а Атакуват ;) иначе ще те преборят..
а тази снимка много точно предава ситуацията в реката.
Всеки си гледа пътя сам за себе си ... ама има нещо като екип... пууу деба обичам го тоя спорт. И холдинга също.
мерси олигофрени такива :D
Image
ванкааа.. имах едни снимки от завоя с камъка ... дай ги .. да видят хората кво е "мистъри муув" :D
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
Post Reply