Струма

Moderator: vandobrev

User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Струма

Post by manev »

еееееееххххх голем уикенд големо нещо. Време е и на любимата (единствена) рекица да пуснем тема. Аз поне съм доволен. Поразчистихме квото можахме, поизпихме к`вото имаше. Остава времето да покаже дали сме свършили хубава работа ;) На всичкото отгоре с цялата си наглост и лодки покарахме.
В личен план "каскадата" ми припомни колко е важна психическата подготовка. Тоя бързей определено има няква бариера . "Свидетелите на тая простотия викат... Малиииййййййй" За миг ме метна в няква дупка и така ме увъртя че изгубих контрол и се озовах на място в което имаше вода и пяна дори и над мен. С цялата си наглост даже ме замята в различни посоки. За стотни от секундата се сринах психически и очаквах да се окапача в неизвестна посока. просто нищо не виждах и не знаех къде се намирам. Доста се обърках и успявах само да подпирам с греблото "шамарите" на водата дето се опитваха да ме съборят. В крйна сметка реших че ще трябва да издържа още малко защото усещах че се движа но не знаех на къде. В момента в който получих няква видимост разбрах че се опитвам да прескоча камъка и трябваше определено да се мобилизирам, иначе ме чакаше голямото наиграване. Това ме навежда на мисълта колко много си страдаме от собствената си "глава" а не от собственото си каране. Как едно щръкнало желязо насред реката може да ти повлияе повече от препядствие което е с няколко категории по сложност по-високо. Но явно и това си е част от "бизнеса" ..... а ние тепърва ще се учим на него ;) Адски е трудно да пребориш инстиктите когато ти ври вода около ушите и се опитваш да анализираш ситуацията и да търсиш изхода ... но явно и заради това ще отида следващия уикенд да карам ;)
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Струма

Post by kayaso »

ехей, надявам се, че сте ми оставили забавление и на мен! работа, която ще свършим заедно с най-малкия каякар /"онова", дето обича да хвърля камъни, да копа дупки в помощ на мравките :D , и търпеливо ни чака на брега докато караме/
И да не сте, то там винаги има какво да се подобри! ;)
User avatar
mitq
Posts: 211
Joined: 06 Dec 2007, 20:11
Location: Рударци
Contact:

Re: Струма

Post by mitq »

а бе аз като изпадна в подобна ситуация както ми се случи миналата седмоца и двата дни ми идва само едно на ум както са ми казали батковците като не знаеш кво става якото гребане помага, в повечето случаи. аз ако бях падал там със сигурност шях да потъна даоста повече
Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

търкаляне по Струм/и/ните вълни

Post by kayaso »

Този уикенд беше великолепен. Макар, че го прекарахме на Струма, която е доста изтъркана от каране, последното беше голям фън! Очевидно, защото реката беше пълна /на 70-80 %/ от максималните нива. Това я прави наситена с огромни вълни, мощни турболенции и големо клатене с лодките. За база може да се вземе скалата /в дясно/ след "2 от 4". Сега водата почти я заливаше.
Особено интересни са няколкото вълни за сърфиране в реката, които се хващат трудно и еднократно, но качиш ли се, е размазващо! Едната от тях е тази на прага след първият бързей. Великолепна е!
После има една и в Братислава... но тя е далече! За това пък, т.нар. "вълната на Лили", е най-мазното нещо, което съм виждал в тая река. Освен всичко е широка, колкото почти половината река... абе морска от всекъде! Къде са сърфистите?
Тук искам да обърна внимание на единствената вълница, която при тези нива има обратно течение. Това е вълната образуваща се зад камъка с циметираното желязо - онзи, 'дето образува слаломното местенце.
Е там с Милски, Боян, Демо и Чачи се напомпахме яко! Вълната е много динамична и закачиш ли се трудно се удържа, защото от турболенцията постоянно се променя. но усещането е велико! :o В едната и част е валяк, който всички отбягвахме. Хубавото е, че след нея е равно и чисто от подводни скали, а лифта за връщане бачка добре.

А сега да спомена за чудовището, което е в първата част на слаломното трасе, след Каскадата. Е там има едно нещо, което се изправя като стена ..представете си, какво е, щом на Поли рафта е сърфирал на нея. На това ниво , въпросната въна, освен че е огронмна, тя почти не се разбива. Само еднамалка част от нея се захлупва. Мисля ,че никой не се опита да я "лъзне"? Само минавахме по слкона и...
Тази сутрин, като се събудих, ми хрумна, че това беше голям пропуск. Ще я пробвам следващият път, ако е същата. Малко по-надолу от нея, много по-малка вълна ме спря без въобще да съм гребал в нейна полза. Така, че "бялата" е там - чака ни!
Още един момент...освен всички споменати вълни за сърфиране, по реката е пълно с онези редици стоящи вълници... така любезни за "wave weel"...ей... заливах се от смях като гледах "приятелчетата" как се търкаляха по тях! Наистина голяма веселба падна! Единствено Струма и Арда могат да ни предложат това усещане /в Бг/. Само 'дето Струма си я познаваме добре и това ни предразполага към игра!
Благодаря ви за хубавото каране и дано пак имаме такава вода!
User avatar
genius
Posts: 698
Joined: 09 Feb 2008, 13:07
Location: София
Contact:

Re: Струма

Post by genius »

Хехех :) Браво на вас :) Ние като видяхме 'пералнята' и решихме че сме за гъби... Поне някои покараха кану :)
А от чисто любопитство, каде е "вълната на Лили" ?
Поради граматически неуредици, мнението на потребителя не може да бъде показано.
User avatar
kayaso
Posts: 650
Joined: 05 Dec 2007, 14:23
Contact:

Re: Струма

Post by kayaso »

след ханчетата, след онези зидарии на левият бряг преди кесона. Една такава - много широка - поне 4-5 мерта. Не ме питай за името! Други и го дадоха. ;)
petkan
Администратор
Posts: 353
Joined: 05 Dec 2007, 18:56

Re: Струма

Post by petkan »

Малко клипчета от главата на Манчо. Само някой да посмее да критикува ъгъла на снимане ... ще бъде заставен да заеме неговото място и да види, колко е лесно да се жироскопира докато Струма се вълнува под задника ти:

http://whitewater-bg.org/download/2008-05-10-Struma/

Кадрите не са обработени, но ако има проблеми с размера на файловете свиркайте да ги намалям.
User avatar
manev
Posts: 2925
Joined: 05 Dec 2007, 21:04
Location: София
Contact:

Re: Струма

Post by manev »

http://vbox7.com/play:97b097df
айдеееееее водно спасяване ... всички с бели костюмчета
сърцат Jumper ... член на "предателски кръг"- Кольо Варварина
User avatar
vandobrev
Posts: 889
Joined: 12 Dec 2007, 19:21
Location: София
Contact:

Re: Струма

Post by vandobrev »

Демо,дрябва да се направи WW клип с тази песен
пирон-дюбел
Отбрана Ямболска Каратека(ОЯК)
http://www.vandobrev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Demo
Posts: 263
Joined: 05 Dec 2007, 18:33
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Струма

Post by Demo »

Вече си поръчах бяло яке и бял неопрен специално за случая... както и ще се омотая с бяло тиксо тук там :)
Душата търси романтика, задникът - приключение...
Post Reply